مقالات

خرید کولر گازی

خرید کولر گازی

خرید کولر گازی

مقدمه ای بر خرید کولر گازی

در زندگی مدرن شهری و حتی روستایی با فرا رسیدن فصل گرما،تهیه سیستم های که بتواند شرایط محیطی را برای انسان مهیا و از گرمای سوزان نجات دهد امری اجتناب ناپذیر است .

امروزه تمرکز عموم بیشتر بر روی سیستم های سرمایشی و گرمایشی تهویه مطبوع مطبوع متمرکز است

سیستم های تهویه مطبوع با استفاده از فشرده سازی گاز فریون عملیات برودت زایی را انجام میدهند و به مراتب از مدل های پیشین وابسته به آب مانند کولر آبی و یا پره های چرخنده،کارآیی بهتر و مطلوب تری دارند .

برای خرید کولر گازی نیز مانند بسیاری دیگر از تجهیزات دیگر میبایست یک سری از قواعد و مشخصات را مد نظر قرار دهیم تا انتخابی مناسب و اقتصادی با بهترین عملکرد داشته باشیم .

همانند زمانی که میخواهیم یک گوشی موبایل جدید بخریم و به فاکتور های مختلف مانند دوربین،ظرفیت باطری،وضوح نمایشگر،ابعاد و برند توجه میکنیم،در خرید کولر گازی نیز میبایست فاکتور های اساسی را رعایت کنیم .

جهت خرید کولر گازی اصولی میبایست به ترتیب مراحل زیر را طی نمود .

متراژ

1 ) متراژ و تناسب

نخستین قدم برای خرید کولر گازی مناسب،توجه به متراژ،مساحت،تناسب و به زبانی ساده تر دقت به این مسئله که چه کولرگازی با چه توان و قدرتی ،پاسخگوی نیاز من است .

دقت به متراژ اصولی بسیار مهم و اساسی است به گونه ای که عدم دقت در آن میتواند راندمان مثبت کاری و پوشش محیط را بر هم بزند .

به طور مثال اگر کولرگازی یا اسپلیت کوچکتر از فضا خریداری کنید به طور قطع قادر نخواهد بود محیط را از نظر سرمایش و گرمایش ساپورت نماید و میبایست ساعات بسیار بیشتری کار کند تا به نحوی جبران عدم تطابق با فضا را انجام دهد که خود باعث فرسودگی و استهلاک زیاد و همچنین مصرف برق غیر معقول میشود .

چنانچه کولر گازی از محیط مورد استفاده بزرگتر باشد نیز مشکلاتی همچون مصرف برق زیاد و بی جهت و عدم توانایی کنترل برودت و حرارت را سبب میشود .

در نتیجه توجه به فاکتور متراژ و تناسب در امر خرید کولر گازی مسئله ای حیاتی قلمداد میگردد .

تیپ کولرگازی

2) تیپ و سبک

کولر های گازی با هر برند و مارکی در انواع مختلف با کاربری های جدا گانه ساخته میشوند و به هر کدام از مدل ها که کاربری متفاوتی نسبت به دیگری داشته باشد یک تیپ (TYPE) گفته میشود .

به طور مثال کولر های گازی به انواع دو تکه دیواری (اسپلیت) کولرگازی های ایستاده،کاستی،داکت اسپلیت،مولتی پنل،پرتابل،و صنایع سنگین مانند چیلر،سرمایش مرکزی وی ار اف و … تقسیم میشوند و به هر کدام اصطلاحا یک تیپ یا سبک گفته میشود .

در هنگام خرید کولر گازی میبایست به تیپ های مختلف توجه کرد و بر اساس نیاز اقدام به خرید نمود .

به طور مثال چنانچه میخواهید منزل مسکونی خود را که شامل یک پذیرایی و آشپزخانه ،دو عدد اتاق خواب و یک راه روی عریض است به تهویه مطبوع مجهز کنید میبایست تیپ از کولرگازی را انتخاب نمایید که قابلیت کانال کشی و پارتیشن بندی داشته باشد همانند داکت و یا سیستم های سقفی موسوم به کاستی .

چنانچه بر اساس نیاز خود اقدام به خرید نکنید و بر طبق مثال گفته شده برای هر کدام از فضا ها یک کولرگازی جداگانه خریداری کنید متحمل ضرر و زیان فراوان و مصرف برق بیش از اندازه خواهید شد .

اقلیم

3) اقلیم

شرکت های سازنده کولر گازی ¸ اسپلیت و در کل سیستم های تهویه مطبوع¸همواره از طیف گسترده ای از موتور کمپرسور ها جهت مطابقت دادن با انواع شرایط آب و هوایی کره زمین¸استفاده میکنند .

تاثیر گذاری اقلیم بر انتخاب های ما در خرید سیستم های تهویه مطبوع فراتر از سایر خرید هایمان است چرا که عدم تطابق¸ دقیقا همانند پول دو ریختن است .

متاسفانه در ایران خریداران کولر گازی و اسپلیت¸ دقت اندکی به مسئله ی اقلیم دارند و بیشتر بر روی برند و امکانات دستگاه متمرکز هستند .

دقت به مارک و امکانات نیز یک اصل مهم در خرید کولر گازی است¸ اما شما اگر بهترین و مرغوب ترین کولرگازی را هم انتخاب کنید ¸چنانچه با اقلیم محل زندگیتان تناسب نداشته باشد¸ قطعا خرید ناموفقی داشته اید .

جدا از بحث کمپرسور ¸یک سری از فاکتور های دیگر نیز در مطابقت دادن با اقلیم مورد توجه هستند .

به طور مثال رادیاتور کولر گازی هایی که در مناطق شمالی ایران استفاده میشود¸ میبایست حتما از دو مدل طلایی (™Gold fin) و رادیاتور بلوفاین (™Blue fin) باشند .

همچنین پیشنهاد میشود ساکنین شهرهای مرطوب ایران کولرگازی های انتخاب کنند¸ که به سیستم رطوبت گیر مجزا مجهز باشند.

رطوبت گیر مجزا (™Separate humidifier) تاثیر بسیار زیادی در مطلوب و مطبوع سازی هوای محیط دارد و عمر مفید دستگاه را نیز افزایش میدهد .

برای اقلیم های کوهستانی پیشنهاد میشود کولر گازی انتخاب کنند که کندانسورش (Condenser) مجهز به سیستم ضد یخ زدگی و دفراستر (Defroster) باشد .

برند مدل

4) برند و مدل

در آشفته بازار خرید کولر گازی انتخاب یک مارک معروف هرچند که نمیتواند تضمین بهترین کار آیی را داشته باشد اما به هر حال امری ضروری قلمداد میشود .

مارک های معروف کولر گازی مانند ال جی،گری،اجنرال،هیتاچی،دایکین و … هر ساله طیف گسترده ای از محصولات خود را با کیفیت های عالی و تطابق پذیری با انواع شرایط آب و هوایی کره زمین،روانه بازار میکنند .

هر برند کولرگازی خود به چندین مدل تنوع با کار کرد های مختلف تقسیم بندی میشود تا همه ی اقشار با هر بودجه ای حداقل بتوانند یکی از مدل ها را خریداری کنند

این بدین معنی است که شما صرف اینکه یک برند معروف را خریداری کرده اید دلیل نمیشود بهترین راندمان کاری را داشته باشید و حتما میبایست به مدل بندی محصول،دقت تمام داشت .

اهمیت خرید مدل های معروف کولر گازی زمانی مشخص میشود که بخواهید سال ها بعد به دنبال یک قطعه و وسیله ی مستهلک شده بگردید و آنجاست که به راحتی میتوانید قطعه را پیدا و جایگزین نمایید این مسئله در مورد برند ها و مدل های معمولی و غیر معروف صادق نیست و به اسانی پیدا نمیشوند .

در نتیجه جهت خرید کولر گازی مناسب همواره به دنبال مارک معتبر باشید و کیفیت را بخصوص در این مورد خاص،فدای قیمت نکنید .

انتظارات و توقعات

5) انتظارات و توقعات

با مدرن شدن صنعت تهویه مطبوع دیگر همانند گذشته از یک کولر گازی تنها انتظار سرمایش مطلوب را نداریم و بسیاری دیگر از معیار ها به امر خرید کولر گازی اضافه شده است .

انتظارات و توقعات بدین معنیست که ما به عنوان یک خریدا چه انتظاری از یک سیستم تهویه مطبوع داریم

امروزه بسیاری از امکانات کوچک و بزرگ به کولر های گازی اضافه شده که هر کدام بر قیمت تمام شده محصول،تاثیر گذار است  به طور مثال اسپلیت های جدید از امکانی تحت عنوان WIFI تجهیز شده اند که کاربر را قادر میسازند بدون محدودیت و تنها با متصل کردن کولر به اینترنت،از سراسر جهان به سیستم دسترسی داشته باشد .

برای نمونه ممکن است شخصی محل سکونتش در کرج باشد و محل کارش در تهران، و بخواهد قبل از رسیدن به محل کارش کولر گازی را روشن و دما را به حد مطلوب خود برساند .

نمونه ای دیگر از امکانات کولر های جدید مجهز بودن به سیستم های تصفیه هوای هوشمند است که بر اساس میزان مجاز آلاینده ها ی هوا اقدام به یونیزه کردن محیط میکند و برای افرادی که در شهر های آلوده زندگی میکنند آپشن جذابی قلمداد میگردد .

بعضی دیگر از کولر های گازی ضد آب هستند و برای اقلیم های مرطوب مانند شمال ایران ساخته شده اند.

این گزینه برای شخصی که در شمال ایران زندگی میکند آپشنی حیاتی و برای یکی که در استان های خشک زندگی میکند گزینه ای بی فایده قلمداد میشود در حالی که روی قیمت تمام شده کولر به شدت تاثیر گذار است .

در نتیجه هنگام خرید کولر گازی میبایست بر اساس نیاز و شرایط محل زندگی و کاری، انتظارات و توقعات خود اقدام به انتخاب نمود و چنانچه این مسئله را بی اهمیت بدانید بابت آپشنی که به هیچ وجه احتیاج ندارید پول اضافه پرداخت کرده اید .

بی اهمیت جلوه دادن امکانات کولر گازی ضرر و زیان های فنی را نیز در پی دارد و صرفا پرداخت پول برای یک آپشن غیر ضرور نیست به طور مثال شخصی که در چند شهر خاص استان ایلام زندگی میکند هر روزه هوای گوگردی را استشمام میکند و چنانچه رادیاتور و فین بندی کولرگازی ضد گوگرد و سولفاته شدن نباشد خیلی زود دچار نشتی و سوراخ شدن رادیاتور میشود وتعمیر دستگاه نیز کاری بیهوده است زیرا مجدد دچار نشتی میشود.

قیمت کولر گازی

6) قیمت

بسیاری از فروشندگان،بازاریان و وبسایت های فعال در زمینه تهویه مطبوع،قیمت را اسای ترین معیار خرید کولر گازی میدانند.

از نظر کسانی تجربه فراوان در زمینه فروش لوازم تهویه مطبوع دارند قیمت معیار ششم از مراحل خرید کولرگازی است بنابه یک سری از دلایل .

یکی از دلایل کم اهمیت بودن قیمت هزینه های نگهداری دستگاه است به طور مثال یک اسپلیت مدرن تراز اول مارک دایکین 12 سال عمر مفید دارد یعنی در طول 12 سال به غیر از عوض کردن فیلتر ها و سرویس کردن های دوره ای هیچ هزینه ی دیگری ندارد .

اما یک کولر گازی ارزان قیمت مانند جنرال،تنها  کمتر از 5 سال عمر مفید دارد و ممکن است یک روز تابستانی که از شر گرما فرار کرده و به کولر پناه آورده اید،دیگر روشن نشود و کمپرسورش سوخته باشد .

تعمیر یک کمپرسور برابر است با همان هزینه ای که در هنگام خرید کولر گازی برای یک دستگاه استاندارد،دریغ کرده اید .

چنانچه روز اول یک دستگاه استاندارد تهیه میکردید علاوه بر اینکه هزینه تعمیرات را پرداخت نمیکردید مزایای دیگری نیز از جمله مصرف برق بسیار ناچیز نسبت مدل های ارزان قیمت،کیفیت مطلوبل سرمایش و گرمایش، سرو صدای بسیار اندک و نزدیک به سایلنت،ارزش افزوده برای زمانی که بخواهید کولر را بفروشید و … نیز عایدتان میشد .

پس کسانی که به شما میگویند که کولر ارزون و گرون فرقی نداره عملا دلسوز شما نیستند و صرفا میخواهند به شما یک کولر بفروشند زیرا فردا روز آ نان نیبستند که بایستی یک ماه درگیر تکنسین تعمیر و مشکلات ریز درشت دستگاه شوند و مشکلات متوجه شخص خودتان است .

لابد میگویید کولرگازی ارزان قیمت من گارانتی داره و فردا روز گارانتی همه مشکلات رو برام حل میکنه

اگر جزو دسته ای هستید که اینگونه فکر میکند بایستی بگوییم شما بسیار ساده لوح هستید که فکر میکنید جنس های ارزان قیمت و بازاری خدمات پس از فروش استاندارد دارند.

اگر اینگونه فرض کنیم که شرکت گارانتی دهنده وجود خارجی هم دارد،برای کولر ارزان قیمت و نچندان معروف شما فردا روز قطعه ای پیدا نمیشود که گارانتی دهنده برای شما تعویض کند و احتمالا به شما خواهد گفت که قطعه را خودتان پیدا و خریداری کنید،ما تعویض میکنیم.

در نتیجه با وجود اینکه روز اول با خرید یک کولر گازی استاندارد و مدرن شاید متحمل فشار اقتصادی شوید اما شک نکیند که پشیمان نخواهید شد و در نهایت از خودتان تشکر میکنید که جنس با کیفیت خریداری کرده اید .

خرید کولرگازی

7) چی بخریم

پس از طی مراحل مختلف جهت انتخاب و خرید کولر گازی مناسب ،با درک اینکه موضوعات بسیار معمولی و کم اهمیت چگونه در طولانی مدت بر روی خریدمان تاثیر گذارند به سوال حالا چی بخریم میرسیم .

معرفی یک برند و مدل خاص از کولر اسپلیت در دنیای که هر روزه محصولات جدید و متنوع با کارآیی ها و بهینه سازی های فراوان عرضه میشود امری بی معنی است و خریدار میبایست طبق خواسته ها و موقعیت خود تصمیم گیری کند .

بر اساس تجربه ای که بانه کولر در طول یک دهه فعالیت خود کسب نموده،بیشترین پشیمانی از خرید، مربوط به مشتریانی میشود که هنگام خرید به دلایل مختلف از جمله مشکلات اقتصادی یا توصیه های بی جهت دیگران اقدام به خرید یک جنس ارزان قیمت بازاری کرده اند و پس از گذشت مدتی اندک به جهت بروز مشکلات و یا مصرف برق زیاد از خیر روشن کردن کولر خود گذشته اند .

همه توانایی تعویض کولرگازی ارزان قیمت را با مدلی باکیفیت و تراز جهانی ندارند و اصولا همه نباید یک بار این تجربه را کسب کنند که با خرید یک کولرگازی درجه دوم با این تصور که  در خرید خود صرفه جویی کرده اند، متزرق شوند پس بانه کولر به عنوان یک وظیفه اجتماعی توصیه به خرید سیستم های تهویه با کیفیت میکند .

جدا از بحث برند و مدل های با کیفیت و معمولی به شدت توصیه میشود دستگاهی 100% مطابق با شرایط اقلیمی و اب و هوایی خود انتخاب کنید و بر این مسئله واقف باشید که تجربه خرید یک کولر گازی توسط دیگران و توصیه به شما ،عملا تضمین یک خرید مناسب نیست و اکثر اوقات مشکل ساز است .

همواره سعی کنید در هنگام خرید کولر گازی با دیدی چند ساله، نه چند روزه به قضیه نگاه کنید و بازار قطعات و خدمات پس از فروش سال های آینده را مد نظر قرار دهید .

چنانچه وسعت مالی مناسبی دارید و به کیفیت اهمیت میدهید حتما حتما، از کولرگازی و اسپلیت های مجهز به مدار اینورتر استفاده کنید و به حرف کسانی که به شما میگویند کولر های اینورتر، زیاد تفاوتی با معمولی ندارند ابدا اهمیت ندهید .

بسیاری از فروشندگان به جهت اینکه توانایی خرید و فروش کولرگازی های اینورتر را ندارند،از جنبه های منفی این دسته از تهویه مطبوع ها سخن میگویند اما توجه داشته باشید که در سال 2019 میلادی 90% تولیدات کولر گازی مارک های معروف،به کولر گازی و اسپلیت های اینورتر اختصاص داده شده است.

مشاوره خرید کولر گازی

8)مشاوره تخصصی

پیشنهاد میشود کسانی که به دنبال خرید کولر گازی مناسب و اصو.لی هستند مراحل توصیه شده را طی نمایند و در نهایت حتما از شخص یا اشخاصی که در زمینه سیستم های تاسیساتی تجربه و علم روز را دارند مشاوره بگیرند .

مجموعه تهویه مطبوع بانه کولر به عنوان نخستین فروشگاه تخصصی که صرفا در زمینه واردات،فروش و خدمات پس از فروش کولر های گازی مختلف فعالیت میکند همواره آماده ارائه مشاوره تخصصی رایگان به شما عزیزان است .

بانه کولر طیف گسترده ای از برند های معروف کولر گازی و اسپلیت را شامل میشود و از نظر قیمتی همه ی اقشار مختلف را پوشش میدهد و عملا برای همه با هر بودجه ای پیشنهاد دارد .

در مجموعه بانه کولر همواره سعی میشود که محصولات، نه بر اساس برند و قیمت بلکه بر اساس اقلیم و مشخصات آب و هوایی به مشتریان عرضه شود تا بالاترین درجه راندمان کاری در اختیار خریداران قرار گیرید .

گروه تاسیساتی بانه کولر تمام محصولات تهویه مطبوع خود را با تضمین کتبی اصالت و خدمات پس از فروش معتبر ارائه میدهد.

بانه کولر را در انستاگرام ،تلگرام و آپارت دنبال کنید تا همواره از جدیدترین محصولات و بروز ترین قیمت ها و خدمات مطلع شوید .

Instagram.com/banehcoolers

telegram.me/banecoolers

aparat.com/banehcoolers

ثابت فروشگاه

08734219214

08734240729

شماره های همراه

09183753655

09185360096

09101453613

گرد آوری شده توسط مجموعه تاسیساتی بانه کولر

هر گونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز است ©

مطالب مرتبط