مقالات

سیستم اینورتر چیست ؟

 

 •  سیستم اینورتر چیست و چه کاری انجام میدهد

پس از به وجود امدن انقلاب صنعتی در اروپا و جهان استفاده از منابع طبیعی جهت تولید ابزار الات مورد استفاده انسان به شکل چشمگیری در مدت زمانی بسیار اندک چند برابر شد و ترس از بین رفتن منابع غیر تجدید پذیر بر روی تمام تولیدات دست بشر سایه افکند ازین رو شرکت های تولید کننده پس از سال ها و در دوران پیش از جنگ سرد به فکر راه حل هایی برای استفاده همیشگی از منابع تجدیدناپذیر افتادند به گونه ای که بشر همانند پیشین از این منابع استفاده کند اما روند مصرف و جایگزینی در یک راستا قرار گیرند.

نابود شدن منابع شرکت ها بران داشت تا هریک در زمینه تولیدی خود دست به ابتکارات بزنند به گونه ای که هم هزینه تولید پایین بیاید هم اثرات مخرب ان بر روی طبیعت کمتر شود.

در زمینه تولیدات لوازم الکترونیک تهویه برای نخستین بار جرج کریر توانست دستگاهی بسازد که گازی فریون را درون سیلندر ها فشرده سازد تا باعث ایجاد برودت شود جرج کریر اولین سفارش کاری خود را پس ساخت دستگاه تهویه مطبوع از ارتش امریکا دریافت نمود و کارامدی این دستگاه باعث انقلابی در زمینه تاسیسات برودتی در جهان شد. اما مانند تمام تولیدات و اختراعات بشر معایب و مزایای زیادی داشت بزرگترین عیب سیستم تهویه مطبوع جرج کریر مصرف برق بیش از اندازه دستگاه بود به گونه ای که ارتش امریکا مجبور به ساخت راکتور هایی برای تولید برق برای لوازم تهویه اش شد.

پس از جنگ سرد بیش از 15 شرکت در جهان لوازم تهویه مطبوع در جهان تولید میکردند اما همچنان مصرف بالای دستگاه عیب غیر قابل چشم پوشی برای انان قلمداد میگردید ازین رو شرکت های بزرگ هزینه زیادی صرف سرمایه گذلری در پایین اوردن مصرف برق دستگاه ها کردند و در ابتدا به نتایج زیادی دست یافتند سرانجام در سال 1998 شرکت دایکین ژاپن نخستین سیستم را تحت عنوان اینورتر بر روی کولر های گازی خود نصب نمود, این اختراع انقلابی مجدد در زمینه کولر های گازی به شمار میرفت.

تولید برد الکترونیکی اینورتر 

کل کارکرد سیستم اینورتر بر مبنای تبدیل برق AC به DC استوار است به گونه ای که طی این فرایند از مصرف برق به شکل چشمگیری کاسته خواهد شد.

برد های اینورتر محدودیت نصب دارند و بر روی تمام کمپرسور ها و دستگاه ها نصب نخواهند شد , سیستم اینورتر صرفا بر روی کولر های گازی با کمپرسور روتاری و قسمتی از مدل های اسکرال نصب خواهد شد .

سیستم اینورتر کولر گازی از نظر بهینه سازی متفاوت هستند در بعضی از اسپلیت های 30% بهینه سازی دارد و در قسمتی از مدل های جدید تا بیش از 75 % و به طور کلی بستگی تمام به شرکت تولید کننده و کیفیت کاری ان دارد.

برد اینورتر کولر گازی چه مشخصه هایی دارد

 1. مهمترین مشخصه یک کولر گازی اینورتر داشتن گازهای خنک کننده مخصوص میباشد و به طور کلی مدل های جدید اسپلیت اینورتر از دو نوع گاز فریون R410A و گاز R407B برای تولید برودت استفاده میکنند.
 2. سیستم اینورتر صرفا بر روی کمپرسور های روتاری و روتاری حاره ای و قسمتی از اسکرال ها سوار میشود این به معنی ان است که شما نمی توانید اسپلیت اینورتری بیابید که از کمپرسورهای پیستونی یا اسکرول گرمسیری (اسکرال خاص) استفاده کرده باشد. 

 3. لوله های خروجی کمپرسور در کولرهای گازی اینورتر متفاوت از بقیه است به گونه ای که در داخل لوله ها رولی از پلاستیک مجاری خروجی گاز را تنگ نموده است.
 4. هر کولر گازی دارای برد اینورتر از یک ترانز دی سی در بالای کمپرسور استفاده میماید که با کنتاکتور رابطه مستقیم برقرار مینماید و در مورد تمام اسپلیت های اینورتر صادق است.
 5. اسپلیت های اینورتر دارای یک سنسور تعیین دور موتور در پشت کمپرسور میباشند که بدو باز کردن جعبه موتور قابل مشاهده است این سنسور در تمام کولرهای اینورتردار مشترک میباشد.
 6. کولرگازی اینورتر دارای حالت استندبای میباشد به گونه ای که پس از روشن شدن کولرگازی برای نخستین بار , کمپرسور یک بار استارت میخورد و برق زیادی مصرف میکند اما در شروع های مجدد دیگر استارت نمیخورد و کمپرسو به قول نصاب ها در خواب موقتی فرو میرود و پس از راه اندازی بدون استارت خوردن بیدار میشود.
انواع سیستم های اینورتر کولرگازی
 1. سیستم inverterV: برد اینورتر وی نسل اول سیستم های اینورتر به حساب می اید که تمام شرکت های تولید کننده حداقل یک بار از ان استفاده نموده اند و ان را ارتقا داده اند.
 2. سیستم DCinverter : برد اینورتر دی سی جزو پیشرفته ترین سیستم های کاهش مصرف برق به حساب می اید این سیستم بیشتر در کولر های گازی استفاده شده است که از کمپرسور روتاری حاره ای بهره میبرند.
 3. سیستم DIGITAL inverter: برد اینورتر دیجیتال اینورتر برای نخستین بار توسط شرکت سامسونگ ساخته شد این برد شکل بهینه شده اینورتر وی قلمداد میگردد هرچند که از لحاظ فنی همانند اینورتر وی بهینه سازی شده است و تفاوت چشمگیری ندارد.
 4. سیستم NERO inverter :برد اینورتر نرو بیشتر در تولیدات شرکت های امریکایی مانند جنرال الکتریک , وستینگ هاوس و ویرپول دیده میشود این سیستم حالت اماده به کار بسیار پیشرفته ای دارد و کمپرسور را در هنگام روشن و خاموش شدن ایمن میسازد.
 5. سیستم DUAL inverter : برد اینورتر دوال از لحاظ طراحی بسیار پیشرفته میباشد و قادر است مصرف برق را تابیش از 70% بهبود ببخشد این سیستم اینورتر بر روی کولر گازی های ساخت ال جی به صورت انحصاری نصب میباشد.
 6. سیستم SMART inverter : برد اینورتر اسمارت اینورتر جدیدترین حالت سیستم های اینورتر نصب شده بر روی کولر های گازی میباشد که از لحاظ بهینه بودن توانایی پایین اوردن مصرف برق را تابیش از 75 % داراست , سیستم اسمارت اینورتر بر روی مدل های کولر گازی تولید ال جی /گری /توشیبا/ هیتاچی/ نصب میباشد.
 • اسپلیت های اینورتر فصل جدیدی از تولید لوازم تهویه ای را به وجود اورده اند خرید این اسپلیت ها از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه میباشد هر چند که قیمت انان در مقایسه با مدل های معمولی کولر گازی قدری گران به نظر میرسد اما بهینه سازی مصرف برق و پایین اوردن استهلاک دستگاه در یک دوره 1 ساله مصرف هزینه اضافی خرید را جبران مینماید .

شما همواره میتوانید با تماس با شماره های درج شده در پایین از جدیدترین مدل های کولر گازی اینورتر و شیوه کارکرد انان و همچنین قیمت روز محصولات اگاهی یابید مشاورین تاسیساتی شرکت بانه کولر همواره سعی در راهنمایی مشتری مبنی بر خرید کم مصرف ترین مدل های دارند زیرا اهمیت خرید کولرهای گازی اینورتردار پس از نصب مشخص میگردد و مشتری در نگاه اول اهمیت همچین سیستم هایی را به خوبی درک نمیکند.

 • توجه :

تمامی اطلاعات موجود در بخش مشاوره این سایت برای بانه کولر محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری و جعل اطلاعات بنام این شرکت پیگرد قانونی دارد   ©®™

دفتر مرکزی :

08734219214

تلفن های مشاوره :                                                                                  ©®™

09183753655

09101453613

09185360096

09399793833

 کانال تلگرام شرکت بانه کولر

telegram.me/banehcoolers

سایت رسمی شرکت بانه کولر 

www.banehcoolers.com

ایمیل شرکت تهویه بانه کولر

info@banehcoolers.com

ادرس فروشگاه بانه کولر

 

بانه میدان ازادی /مجتمع پاسارگاد/پلاک7/

میدان ازادی کوچه پاساژ عزیزی و طنین پلاک 19photo_2017-03-31_15-56-43

ادرس دفتر مرکزی شرکت تهویه بانه کولر

بانه بلوار شهرداری کوچه پاساژ نور و صادقی /شرکت تهویه بانه کولر

نوشته سیستم اینورتر چیست ؟ اولین بار در فروشگاه بانه کولرز-اسپليت اینورتر بانه|خرید کولر گازی از بانه|. پدیدار شد.