شناسه کالا

شناسه کالا

شناسه کالا چیست؟

بر اساس مصوبه هیئت وزیران ابلاغ شده،به وزارتخانه صمت (صنعت معدن تجارت) تمامی کالا های وارداتی و تولید داخل میبایست دارای کد شناسایی احراز هویت باشند .

شناسه اصالت کالا یک کد 13 رقمی است که اطلاعات ریز و درشت محصول را در خود گنجانده است .

شناسه اصالت کالا دارای چه اطلاعاتی است؟

شناسه اصالت کالا همان شناسنامه محصول است که اطلاعاتی همچون مرز ورودی،کد های ثبت سفارش،نمایندگان ثبت سفارش،اظهارات مالیاتی،زبان،ملیت،برند و نام تجاری،کشور سازنده،کشور مورد معامله،ابعاد و اندازه،وزن خالص،وزن ناخالص،ارزشگذاری گمرکی،ارز،اطلاعات انبار،اطلاعات محل تخلیه بار،هزینه بیمه، و اطلاعاتی از کارشناسان گمرکی را در خود گنجانده است .

شکل ظاهری شناسه اصالت کالا

شناسه کالا یک کد QR ساده است که بر روی محصول به شکل اتیکت چسبانده میشود .

کد کیو آر را میتوان با گوشی موبایل و با استفاده از یک اپلیکیشن که به برنامه اسکن بارکد معروف است چک نمود .

پس از اسکن نمودن کد QR اطلاعات توسط یک مرورگر برای خواننده باز میشود.

شناسه کالا
کد QR شناسه کالا کولر گازی گری

طریقه اخذ شناسه کالا

دریفت شناسه کالا کار دشواری نیست و کاملا به صورت اینترنتی و غیر حضوری صورت میپذیرد.

درخواست کننده کد شناسه کالا میبایست وارد وب سایت www.ntsw.ir شود و داخل پورتال ثبت نام نماید و یک شناسه کاربری و کد عبور برای خود تنظیم نماید .

درخواست کننده با اظهار کد کارت بازرگانی و شناسه صنفی و یا در بعضی موارد توسط معرفی شرکت،احراز صلاحیت کند و برای شناسه،ثبت سفارش کند .

شناسه کالا چه اهمیتی دارد ؟

شناسه کالا را میتوان از دو جهت مثمر ثمر و مفید قلمداد کرد .

یکی از ثمرات اثر بخش شناسه کالا جلوگیری از قاچاق و ورود اجناس بی کیفیت به بازار است که در زمان حال بسیار اهمیت پیدا کرده است .

متاسفانه در چند سال اخیر به جهت کم کاری بخشی از ارگان ها،و سو استفاده برخی از بازرگانان،سیلی از اجناس بی کیفیت و بدون پشتوانه،وارد بازار گردیده که از عواقب منفی آن بی اعتمادی همگانی است که در ذهنیت مردم نسبت به بازاریان ایجاد شده است .

یکی دیگر از ثمرات دیگر کد شناسه کالا،حمایت از خرید مصرف کنندگان است .

مصرف کننده میتواند با شناسه کالا از جزئیات محصول خریداری شده خود صرف نظر از توضیح فروشنده،مطلع شود و به مراتب خرید ایمن تر و مطمئن تری را تجربه کند .

شناسه کالا در محصولات فروشگاه بانه کولر

بانه کولر بر اساس تعهداتی که همواره در مورد مشتریان خود دارد همواره سعی در تضمین کیفیت و آسانی خرید داشته لذا از زمان ابلاغ رسمی دریافت کد شناسه کالا،تمام محصولات موجود در سبد فروش خود را با تضمین اصالت و کد 13 رقمی شناسه عرضه میکند .

بانه کولر صرف نظر از محصولاتی که داخل پورتال فروشگاهی خود دارد،تنها محصولاتی را در سبد فروش خود گنجانده که شناسه اصالت کالا دارند و به تاکید دستگاهی که شناسه کالا نداشته باشد،جزو موجودی این فروشگاه نیست .

شناسه کالا
یک نمونه شناسه کالا

خریداران محترم و مشتریان ثابت بانه کولر،همواره میتوانند از طریق شماره های درج شده در پورتال،اطلاعات مربوط به شناسه کالا محصولات مختلف را از فروشندگان ما دریافت نمایند و از خریداری جنس فاقد شناسه،خودداری کنند .

شناسه کالا
اینفوگرافی مراحل ثبت شناسه کالا