مقالات

کم مصرف ترین کولر گازی ها

 

کم مصرف ترین و به صرفه ترین مارک ها و مدل های کولر گازی در ایران

به طور کلی یکی از مهمترین مولفه های خرید یک کولراسپلیت گازی موفق توجه به میزان دقیق مصرف انرژی دستگاه میباشد.

شرکت های تولید کننده کولر گازی و اسپلیت در رقابتی بسیار تنگاتنگ برای بهینه کردن مصرف برق کولر های گازی خود هستند و روز به روز از مصرف این دستگاه ها کاسته میشود و تکنولوژی درب تازه ای به سمت مصرف بهینه ایجاد کرده است.

در این میان چند شرکت معروف تولید کننده لوازم تهویه مطبوع در جهان هستند که قدری از رقبا پیشی گرفته اند و صاحب امتیاز ثبت اختراعات جدید در زمینه بهینه کردن مصرف انرژی در دستگاه های تهویه مطبوع هستند.

این رتبه بندی صرفا متوجه مصرف برق دستگاه ها میباشد و ایتم های دیگر خرید مانند قدرت کمپرسور و قدرت پرتاب باد و … را شامل نمیگردد.

منبع این رتبه بندی در اساس مجله ی مکانیک ایالات متحده میباشد اما به دلیل فقدان بعضی از مارک های تولید کننده کولر گازی در ایران این لیست بر اساس مارک های معتبر موجود در ایران تنظیم شده است.

  • شرکت ال جی الکترونیک & LG ELECTRONIC

کمپانی کره ای چند ملیتی خوشه ای ال جی  جزو بزرگترین شرکت های تولید کننده لوازم تهویه مطبوع در جهان میباشد این شرکت کره ای با داشتن 40 شرکت در 40 کشور جهان محدوده ی فراوانی را تحت سیطره ی خود در اورده است.

ال جی از سال 2012 به بعد با سرمایه گذاری 15 ملیارد دلاری در زمینه بهینه کردن مصرف انرژی لوازم تهویه ای خود بسیاری از رقبای جدی خود را کنار زد امروزه شرکت ال جی بیش از هرچیز دیگری وقت و هزینه خود را معطوف به پایین اوردن مصرف برق کولرگازی های خود کرده است.

ال جی با اضافه کردن برد اینورتر به اسپلیت های دیواری خود جزو نخستین شرکت هایی بود که این تکنولوژی را استفاده نمودند با این حال ال جی در سال های بعد به بهبود سیستم اینورتر پرداخت و برد پیش فرض اینورتروی را در سال 2015 با برد اسمارت اینورتر تعویض نمود که 25% مصرف را نسبت به نسل پیشین کاهش داده بود.سیستم SMART INVERTER بر روی اسپلیت های فراوانی نصب گردید مانند سری تایتان و جن کول .

در سال 2016 میلادی شرکت ال جی کره برای نسل سوم سیستم های اینورتر برد دوال را جایگزین نمود.

برد دوال اینورتر یا اینورتر دوگانه به صورت اورلپ بر روی هم سوار شده اند و کاهش مصرف برقی در حدود 75% را شامل میشود این برد انقلابی در زمینه ی سیستم های کاهش مصرف برق (اینورتر) به شمار می اید.

برد دوال اینورتر با تبدیل جریان برق AC به DC امپر مصرفی دستگاه را کاهش میدهد این سیستم در حال حاضر به صورت اختصاصی بر روی کولر گازی دوال کول نصب میباشد اسپلیت ال جی مدل دوال کول کم مصرفترین دستگاه تولید این شرکت کره ای میباشد که چنان بهینه شده است که مصرفبرق بی تی یو 30000 ان به اندازه یک کولر 18000 معمولی میباشد.

  • شرکت اجنرال & OGENERAL LTD

شرکت اجنرال ژاپن در اساس به پدر ریش سفید کولرگازی ها مشهور است این کمپانی در اساس زیر شاخه شرکت فوجیتسو ژاپن میباشد و تمام تکنولوژی های به کار رفته در اجنرال ساخت شرکت فوجیتسو میباشد.

بیشتر معروفیت مارک اجنرال به واسطه متنوع بودن کارایی این دستگاه ها از نظر مطابقت با اقلیم های مختلف میباشد که در سایر تولیدکننده های دیگر به ندرت یافت میشود به طور کلی اجنرال کمپرسور دستگاه های خود را مطابق با سردترین و گرمترین نقاط جهان طراحی نموده است.

صرفه نظر از متنوع بودن کولرهای گازی, شررکت اجنرال بیشتر توجه خود را معطوف به دستگاهی نموده است که علاوه بر داشتن قدرت تحمل گرمای بالا و قدرت پرتاب باد عالی مصرف برق اندکی داشته باشد.

طراحی دستگاهی که دوفاکتور اساسی قدرت زیاد و مصرف برق اندک را داشته باشد شرکت فوجیتسو را بران داشت تا با استخدام 1400 مهندس تکنولوژی چنین دستگاهی را طراحی کنند.

اولین نسل طراحی اسپلیت های دیواری پرقدرت با مصرف برق کم با اضافه نمودن برد الکترونیکی اینورتروی اغاز گردید.

سیستم inverterV توانست کولرگازی که باب طبع اجنرال بود را فراهم کند در اولین سری از فروش جهانی اجنرال با سیستم اینورتر سود خالص این شرکت ژاپنی 7 برابر گردید و در مدت زمانی اندک توانست بسیاری از رقبا را کنار بزند.

در سال 2016 میلادی شرکت اجنرال کاوازاکی ژاپن نسل دوم سیستم اینورتر خود را تحت عنوان DCinverter به بازار عرضه نمود .

برد دی سی اینورتر به مراتب نسبت به اینورتروی بهینه تر میباشد و 15% دیگر مصرف برق اسپلیت های اینورتر را کاهش داده است .

برد دی سی اینورتر نسل اول هم اکنون بر روی اجنرال سری ASGG نصب و تعبیه شده است.

  • شرکت سامسونگ & SAMSUNG ELECTRONIC

کمپانی سامسونگ دیگر شرکت کره ای چند ملیتی میباشد که بخشی از بازار پر رقابت لوازم تهویه مطبوع را تحت تصرف دارد.

لوازم تهویه مطبوع سامسونگ همواره به دلیل سادگی در کاربری مشهور میباشند این شرکت کره ای در 19 کشور جهان شرکت تولیدی دارد و کالاهایی با کیفیت جهانی تولید مینماید.

شرکت سامسونگ نیز به مانند سایر رقبا سعی در حفظ بازار فروش کولرگازی و اسپلیت خود دارد و ماندن در بازار پر رقابت این کالاها نیاز به داشتن جدیدترین فناوری های ساخت و تولید دارد.

کمپانی سامسونگ الکترونیک کره جنوبی برای نخستین بار سیستم اینورتر را بر روی اسپلیت مدل مکس به صورت امتحانی تعبیه نمود و چراغ سبزی جهت ورود به بازار تولید کنندگان کولرهای گازی اینورتر به شمار میرفت.

فروش جهانی بسیار بالای مدل مکس اینورتر سبب شد تا شرکت سامسونگ این مدل محبوب را بازتولید و ارتقا ببخشد و سیستم اینورتروی نصب شده بر روی این اسپلیت را تا حدالامکان بهینه سازد.

در سال 2015 میلادی سامسونگ نسل دوم سیستم اینورتر را  تحت عنوان دیجیتال اینورتر به بازار های جهانی عرضه نمود و به گفته ی خود شرکت سامسونگ کاهش برق 65 % را برای اسپلیت های دیواری به همرا ه داشت.

سیستم دیجیتال اینورتر هم اکنون بر روی کولر گازی سامسونگ مدل گود وان نصب میباشد که مصرف برق بسیار اندکی دارد.

  • شرکت بوش & BOSCH

شرکت بوش المان یک کمپانی چند ملیتی خوشه ای در قلب اروپا میباشد که لوازم خانگی با استاندارد های اروپایی تولید مینماید.

معروفیت شرکت بوش بیشتر به واسطه تولید لوازم خانگی مخصوصا لوازم شست و شو و نظافت مانند ماشین های ظرفشویی و لباسشویی میباشد.

اما تولیدات شرکت بوش صرفا به لوازم شوینده محدود نمیشود این کمپانی المانی در بازار پر رقابت لوازم تهویه مطبوع نیز رقیبی بسیار موفق برای سایر شرکت های سازنده به حساب می اید.

محبوبیت کولر اسپلیت های گازی شرکت بوش بیشتر به واسطه تولید کمپرسور های پیشرفته معتدل مجهز به رطوبت گیر با قدرت پرتاب باد بسیار عالی میباشد همچنین صدای پایین کولر های گازی تولید بوش از سایر دلایل فروش بالای این شرکت المانی است.

اما جدا از بحث وجود قطعات باکیفیت در اسپلیت های بوش بحث مصرف اندک این دستگاه ها نیز مزیدبرعلت شده است تا کمپانی بوش به برندی بسیار محبوب دارای مشتری های خاص بدل گردد.

شرکت بوش برای نخستین بار نسل اول سیستم اینورتر را تحت عنوان اینورتروی بر روی اسپلیت های خود سوار نمود و مشکل جدی مدل های قدیمی بوش که مصرف بالای انان بود را به کلی مرتفع نمود.

در سال 2012 میلادی شرکت بوش نسل دوم inverterV را بر روی اسپلیت مدل بیزما تعبیه نمود و روانه بازار کرد فروش جهانی مدل بیزما به قدری بود که حتی از فروش لوازم شست و شوی بوش که اصلی ترین دلیل معروفیت بوش میباشد نیز سبقت گرفت.

در سال 2016 میلادی سری جدید اسپلیت اینورتر بوش مدل بیزما به بازار های جهانی عرضه گردید اما در این سری برد اینورتروی جای خود را به سیستم بهبود یافته ی DC inverter داده است که به گفته شرکت بوش مصرف برق کولر های گازی را 65% بهبود داده است.

سیستم دی سی اینورتر هم اکنون بر روی سری جدید کولر گازی بوش مدل بیزما نصب میباشد.

  • شرکت گری & GREE

شرکت گری در اساس متعلق به ایالات متحده امریکا میباشد اما در سال 2008 میلادی پس از رکود اقتصادی بزرگ امریکا و به واسطه نیروی کار گران قیمت شرکت گری تصمیم به تاسیس شرکت در چین نمود امروزه 80% مدل های شرکت گری در چین تولید میگردد و تنها 20% از تولید مدل های گری به ایالات متحده امریکا تعلق دارد.

شرکت گری به دلیل قدرت تحمل بالای کمپرسورهایش مشهور میباشد این شرکت سرمایه گذاری بسیاری را در زمینه ارتقای کمپرسور هایش نموده است تا در نامساعدترین شرایط جوی کره زمین راندمان مثبت کاری داشته باشد و نسبتا هم موفق بوده است.

تعبیه کردن سیستم های صرفه جویی در مصرف برق کولر های گازی گری قدری دیر تر از سایر رقبا شروع گردید و این شرکت امریکایی همچنان سعی در تولید قطعات باکیفیت اعلا داشت و کاهش دادن مصرف برق در اولویت اول گری قرار نداشت.

شرکت گری با نادیده گرفتن سیستم اینورتر بخش بزرگی از بازار را از دست داد و همین علت باعث شد تا کمپانی گری هزینه زیادی را صرف مهندسی کردن اسپلیت های خود نماید.

در سال 2010 میلادی اولین نسل کولر گازی دارای برد اینورتر گری تحت عنوان اینورتروی به بازار عرضه گردید این سیستم برای نخستین بار بر روی مدل اکسنت تعبیه شده بود.

موفقیت مدل اکسنت اینورتر باعث بروز اوری و طراحی های مجدد بر روی سیستم اینورتر گردید و شرکت گری با سرمایه گذاری 5 ملیارد دلاری توانست بخشی از بازار از دست رفته خود را مجدد به دست اورد.

در سال 2015 میلادی نسل دوم کولرهای گازی اینورتر گری تحت عنوان دی سی اینورتر وارد بازار های جهانی گردید برد DCinverter برای نخستین بار بر روی مدل ای کول نصب گردید و فروش جهانی بسیار بالای را در پی داشت.

در سال 2016 میلادی نسل سوم سیستم های اینورتر گری بر روی اسپلیت مدل لومو تعبیه و روانه بازار شد نسل سوم سیستم اینورتر نصب شده بر روی مدل لومو در واقع مدل بهبود یافته دی سی اینورتر نسل پیش بود که بر روی سری ای کول نصب گردیده بود اما در هر حال به دلیل داشتن فروش بسیار زیادی جهانی این مدل نسل سوم سیستم اینورتر گری امتحان خود را با موفقیت پس داد.

ترجمه شده و تطبیق دادن با مارک های داخل ایران توسط گروه تاسیساتی شرکت تهویه بانه کولرز ©®

جهت کسب اطلاع بیشتر در زمینه مشاوره خرید و دریافت قیمت های روز میتوانید با کارشناسان شرکت تهویه بانه کولرز در ارتباط باشید

دفتر مرکزی بانه: 08734219214

شماره ای مشاوره:

09183753655

09101453613

09185360096

09399793833

نوشته کم مصرف ترین کولر گازی ها اولین بار در فروشگاه بانه کولرز-اسپليت اینورتر بانه|خرید کولر گازی از بانه|. پدیدار شد.