خرید کولرگازی گری

کولرگازی گری 2021

کولرگازی گری 2021

کولرگازی گری 2021

تاریخچه شرکت گری

گری شرکتی چینی،فعال در زمینه تولید لوازم خانگی و ساخت تجهیزات تهویه مطبوع است که دفتر مرکزیش در شهر ژوهای واقع شده است.

گری درسال 1998 توسط خانم دانگ مینگ ژو که یه کارافرین و ملیاردر چینیه تاسیس  شده است.معروفیت این کمپانی چینی به جهت ساخت سیستمهای تهویه مطبوع بسیار باکیفیت و ارزان قیمت است.

از سال 1998 میلادی که گری شروع به ساخت تجهیزات تهویه مطبوع کرد،زمان زیادی میگذرد و مدلهای این شرکت هم دستخوش تغییرات فراوانی شدند.

تا چندسال پیش کسی نه در ایران بلکه در کمتر جای درجهان اسم این برند را شنیده بود.اما اکنون داستان عوض شده و گری سر زبان ها افتاده است.

گری ازسال 2010 میلادی به شکلی جدی وارد رقابت با برندهای مطرح جهان شده است .برگ برنده گری در رقابت با مارکهای معتبر همانند اجنرال و ال جی، قیمت ارزان و کیفیت بالاست .

تولید سایر محصولات خانگی مانند یخچال،چرخ گوشت،آبمیوه گیر و حتی تولید گوشی هوشمند موبایل نیز در معروف شدن برند گری، تاثیر گذار بودند .

کولرگازی گری 2021 اینورتر

مشخصات کامل کولرگازی گری 2021 اینورتر

کولرگازی گری

همانطور که پیشتر گفتیم،اصلیترین محصول گری،سیستمهای تهویه مطبوع سرمایشی گرمایشی هستند.گری درحال حاضر بزرگترین شرکت سازنده (تخصصی) تجهیزات تهویه در جهان است.

قسمت اعظم محصولات گری را ساخت کولرگازی دوتکه موسوم به اسپلیت،کولرگازی ایستاده،کولرگازی سقفی موسوم به کستی،داکت اسپلیت،اسپلیت چند پنله یا مولتی پنل و همچنین صنایعی سنگینی همانند چیلر و VRF تشکیل میدهند.

در بین همه ی تولیدات گری،اسپلیت های دیواری دو تکه که به (Wall mounted) شهرت دارند،بیش از سایرین مورد توجه هستند.اسپلیت دیواری به جهت نصب آسانتر،قیمت معقول،زیبایی ظاهری و تنوع مدل،رواج بیشتری دارد.

سال 2020 برای گری و بسیاری از شرکتهای دیگر سال شومی بود.گری که در قلب چین قرار گرفته،تحت تاثیر ویروس کرونا به صورت کامل تعطیل شد و عرضه بسیاری از مدلها به تاخیر افتاد.

گری اما سال 2021 را بسیار خوب شروع کرده و بیشتر مدلهای تولید روزش را سروقت به بازار عرضه کرده است.

کولرگازی گری 2021

گری سال 2021 را با دست پر شروع کرده و در همان ماه اول میلادی از 4 مدل اسپلیت اینورتر،رونمایی کرده است.اسپلیتهای اینورتردار خود از دلایل اساسی محبوبیت گری هستند اما اصلا اینورتر چی هست؟

اینورتر یک مدار الکترونیکی هست که جریان مستقیم رو به متناوب تبدیل میکند.در جریان تبدیل جریان میتوان فرکانس و ولتاژ رو به دلخواه تنظیم کرد.

اینورتر در کولر گازی باعث جلوگیری از استارت خوردن کمپرسور میشه و موتور رو روی حالت آماده به کار نگه میداره.مصرف برق اساسی کولرگازی مربوط به استارت خوردن  هرباره موتورکمپرسور است که در مدلهای اینورتر به کلی رفع شده .

رواج اسپلیت های اینورتر به حدی زیاده که از هر 5 دستگاهی که ساخته میشه 4 تاش اینورتره .گری در سال 2021 روی مدلهای اینورتردار حساب جداگانه ای باز کرده به گونه ای که در مراسم شروع سال،4 مدل اسپلیت اینورتردار معرفی کرده است.

اسپلیت های عرضه شده گری تو سال 2021 لزوما قالب و طراحی جدید ندارند و بیشتر در مکانیزم فنی با نسلهای گذشته، متمایزند .

1 – گری مدل هایپر اینورتر – Hyper Inverter

گری هایپر برای نخستین بار، سال 2015 میلادی رونمایی شد و از آن زمان به بعد، نسلهای متعدد با امکانات مختلف، معرفی گردید.

تغییرات داده شده در مدلهای متنوع،محدود به موتور کمپرسور و مدار اینورتر است .نسل جدید گری هایپر مجهز به کمپرسور هرمتیک حاره ای شده است .

کمپرسور هرمتیک از دو رتور چرخنده که در خلاف جهت هم درحرکتند، استفاده میکند.این موتور علاوه بر داشتن تحمل گرمای بالا،مصرف برق ناچیزی هم دارد.

اسپلیت GREE مدل هایپر 2021 با مدار پیشرفته G10 inverter عرضه شده است.مدار g10 جدای از کاهش مصرف برق، مثل کامپیوتر خودرو،کنترل بخشهای متعدد را برعهده دارد.

سری جدید قادر است 75 % از مصرف کلی دستگاه بکاهد .گاز خنگ گننده کمپرسور نیز از نوع R410A انتخاب شده،هرچندکه مدلهای سفارش اتحادیه اروپا،پر شده از گاز جدید R32 هستند.

گاز R32 تولید شرکت دایکین ژاپن است و به گفته سازنده اثر مخرب زیستی محیطی ندارد.تا جای که به سرماسازی ربط دارد،مبرد R32 هیچ مزیتی بر R410A ندارد.

گری هایپر امکانات همچون سیستم پایداری دما،سنسور تنظیم دما،سیستم رطوبت گیر مجزا و همچنین سیستم تایمر هوشمند دارد.

کولرگازی گری 30000 ، بزرگترین ظرفیت این مدل است و نداشتن بی تی یو 36000 را میتوان بزرگترین ضعف هایپر برشمرد.هایپر اینورتر جدید در ظرفیتهای 9000 الی 30000 تولید شده است .

کولرگازی گری 2021 مدل هایپر

مشخصات کولرگازی گری 2021 مدل هایپر اینورتر

کمپرسورهرمتیکال حاره ای T3
گاز مصرفیR410A – R32
ظرفیت تولیدی بر حسب btu9000 ∼30000
تحمل گرما66° سلسیوس
مدار اینورترG10 inverter
2 – گری مدل ویولا – GREE VIOLA INVERTER

گری ویولا نیز مثل هایپر،مدلی جوانیست و تنها 4 سال از عرضه نخستین نسل آن میگذرد.نسل 2021 ویولا از کمپرسور روتاری تروپیکال T3 استفاده میکند.

کمپرسور روتاری تروپیکال جدید،قادر به تحمل گرمای 60 درجه سلسیوس است .اگر گفته ی کمپانی گری درست باشد این کولرگازی را به آسانی میتوان درشهرهای گرم همانند جنوب استفاده کرد.

گاز خنک کننده تزریق شده به موتور،همانند مدل هایپر از نوع R410A است .موتور ویولا به لطف اضافه شدن لرزشگیر،سطح صدای بسیار کمی دارد و عملا در ظرفیتهای پایین،نزدیک به سایلیت است.

مدار اینورتر کولر گری مدل ویولا از نوع DC iNVERTER بهینه شده است . طبق کاتالوگ رسمی گری،برد اینورتر دی سی قادر است  70% در مصرف برق صرفه جویی کند.

رادیاتور گری مدل 2021 هم از نوع طلایی یا همون GoldFin انتخاب شده که به صورت دوبل به هم چسبیده است .این رادیات خاصیت ضد زنگ دارد و در مقابل ورود حشرات خورنده فلز هم مقاومت است .

ظرفیتهای تولیدی ویولا 2021 از 9000 شروع و تا 30000 ادامه دارد.

کولرگازی گری 2021 مدل ویولا

مشخصات فنی کولرگازی گری 2021 مدل ویولا اینورتر

کمپرسور روتاری تروپیکال T3
گاز مصرفیR410 A
ظرفیت تولیدی بر حسب btu9000 ∼30000
تحمل گرما60° سلسیوس
مدار اینورترDC inverter
3 -کولر گازی گری مدل لومو اینورتر – Gree lomo inverer

گری لومو برای بازاراریهای ایران حداقل شناخته شدست از بس که مدل های تقلبی با این اسم فروخته شده.گری لومو جزو قدیمی و باسابقه های گری است و در کشورهای مختلف با اسمهای مختلف،عرضه میشه.

به طور مثال در ایران با اسم icool شناخته شده و توسط شرکت تهویه نیا وارد کشور میشه .گری مدل لومو 2021 از همان موتور روتاری استفاده میکنه که در دوحالت معتدل T1 و حاره ای T3 ساخته شده است.

مدار اینورتر گری لومو هم مثل نسل قبلتر از خود،Dc inverter ساده است.ساده ازاین لحاظ که مثل مدار G10 inverter هوشمند نیست و کنترل یکپارچه مکانیزم کاری رو انجام نمیده .

از امکانات هوشمند گری لومو میشه به اتصال wifi اشاره کرد.از طریق وای فای میشه کولرگازی رو در هرجای ازین کره خاکی کنترل کرد .

وای فای هم اپشن تازه ای نیست و اکثرا روی مدلهای نصب میشه که از نظر موتوری پیشرفته نیستند.مثلا لومو از کمپرسوری مثل هرمتیکال محرومه و گری ضعف موتور با اضافه کردن چند آپشن جبران کرده تا بتونه با مدلهای دیگه،رقابت کنه .

گری لومو در ظرفتهای 12000 الی 36000 تولید شده است .

کولرگازی گری 2021 مدل لومو

کولرگازی گری 2021 مدل lomo اینورتر

کمپرسورروتاری تروپیکال t3 – روتاری معتدل t1
گاز مصرفیR410A
ظرفیت تولیدی بر حسب btu12000 ∼36000
تحمل گرما58° سلسیوس
مدار اینورترdc inverter
4 – گری نئو اینورتر- gree neo inverter

گری نئو،چهارمین مدل رسمی معرفی شده است .به احتمال زیاد، گری تا پایان سال جاری میلادی چند مدل دیگه با امکانات متفاوت رونمای کند.

گری مدل neo سری 2020، تنها دو ظرفیت 30000 و 36000 دارد.کمپرسورش با دونوع روتاری حاره ای و هرمتیک حاره ای طراحی شده است.

مدلهای سفارش اروپا با موتور Hermetic و مدلهای خاورمیانه با موتور روتاری تروپیکال ساخته شده است.گاز خنک کننده اما در هردو مشترک است به گونه ای که هردو از گاز R410A استفاده میکنند .

گری نئو مجهز به مدار پیشرفته G10 inverter است .همانگونه که پیشتر گفتیم مدار اینورتر جیتن،به صورت هوشمند طراحی شده و قابلیت کنترل 10 مکانیزم کاری را داراست.

مدار g10 inverter قادر است 73% از مصرف برق دستگاه بکاهد .این کولرگازی 2020 همچنین از استاندارد آلایندگی یورو6،پشتیبانی میکند.

رادیاتور کولرگازی گری 2021 مدل neo از نوع طلایی(گلدفین) دوبل است .این رادیاتور علاوه برخاصیت ضد زنگ بودن و مقاومت دربرابر حشرات خورنده فلزات،در مقابل اکسید گوگرد هم مقاوم است .

ویژگی بارز دیگر گری نئو 2021، فیلترهای تصفیه هوای پیشرفته است.روی گری نئو جدید فیلترهای نانو آنتی باکتریال و همچنین فیلتر جذب بوی سیگار قرار داده شده است .

نمایشگر گری نئو از نوع سنتی دیجیتال است و همانند سایرین،دیجیتال مخفی نیست .این نمایشگر قابلیت نمایش دمای داخل و خارج و بسیاری دیگر از مکانیزمهای کاری دستگاه را داراست.

کمپرسورهرمتیکال حاره ای T3
گاز مصرفیR410A – R32
ظرفیت تولیدی بر حسب btu30000 ∼36000
تحمل گرما66° سلسیوس
مدار اینورترG10 inverter

کولرگازی ایستاده گری مدل 2021 – floor standing

کولرگازی ایستاده،پس از اسپلیت دیواری، محبوبترین محصول گری است .این تهویه هم همانند اسپلیت دیواری از دو تکه یونیت خارجی (کندانسور) و یونیت داخلی (پنل) تشکیل شده است.

این سیستم کمتر کاربری مسکونی داره و اکثرا در محیط های بزرگ همانند سالن اجلاس،بانک ها و ادارات،سوپرمارکتها،سینما و.. کاربرد داره .

محبوبیت کولرگازی ایستاده به جهت ساپورت ظرفیتهای بالای 36000 است .اسپلیتهای دیواری تا ظرفیت 36000 را ساپورت میکنند و از حیث ظرفیت btu/h ،محدودند.

گری در سال 2021،مدل معرف fresh wind را بروزرسانی کرده است .این تنها مدل عرضه شده گری در سال 2021 تا به این لحظه است .

کولرگازی ایستاده گری مدل ™ fresh wind، از موتور کمپرسور روتاری تروپیکال تیپ t3 بهره میبرد.این کمپرسور برخلاف سایر موتورهای دیگر، ساخت گری نیست و توسط کمپانی دایکین ژاپن طراحی شده است .

شرکت دایکین،تخصصی ترین شرکت سازنده سیستمهای تهویه مطبوع درجهان است .این شرکت سازنده برخی تجهیزات سنگین همانند vrf و طراح گاز r32 نیز هست .

کولرگازی گری 2021 ایستاده در دوتیپ تک فاز و سه فاز ساخته شده است.گاز مبرد تزریق شده به کمپرسور fresh wind از نوع R410A است .

کولرگازی گری ایستاده مدل فرش ویند،در ظرفیتهای 36000 الی 60000 تولید و عرضه شده است .

کولرگازی گری 2021 ایستاده

مشخصات کولرگازی گری 2021 ایستاده اینورتر

کمپرسورروتاری حاره ای T3
گاز مصرفیR410a
ظرفیت تولیدی بر حسب btu36000 ∼600000
تحمل گرما65° سلسیوس
مدار اینورترDc inverter
برق مصرفیتک فاز 220V – سه فاز 380V
مدل فنیFresh wind 2021

داکت اسپلیت گری مدل 2021 – Duct splet

پس از کولر گازی ایستاده،داکت اسپلیت محبوبترین و پرفروشترین محصول Gree است .بارزترین ویژگی داکت اسپلیت،قابلیت کانال کشی و پارتیشن بندی است.

داکت اسپلیت را میتوان همانند کولر آبی، کانال کشی کرد .این کولرگازی از یک موتورکمپرسور معمول در بیرون از فضا و یک هواساز در داخل فضا تشکیل شده است.

داکت اسپلیت گری نیز همانند کولرگازی ایستاده،ظرفیتهای بالای 36000 را ساپورت میکند.از Duct split در مکانهای که نیاز به کانال کشی دارد همانند هتل،آپارتمان،ادارات استفاده میشود.

گری درزمینه ساخت و توسعه داکت اسپلیت صاحب سبک است.معروفترین مدل داکت اسپلیت گری، Umatch نام دارد و بسته به سفارش،با امکانات متعددی عرضه میشود.

داکت اسپلیت گری مدل 2021 از موتور twin compressor بهره میبرد.توین کمپرسور اسم دیگر موتور هرمتیکال حاره است.برطبق کاتالوگ، کمپرسور hermetic قادر به تحمل گرمای 66 درجه سانتیگراد است .

در موتور کمپرسور داکت گری از گاز خنک کننده r410a استفاده شده که با نمونه سال قبلش هیچ تفاوتی ندارد.نسخه 2021 این کولر با دونوع سیستم برق تک فاز و سه فاز ساخته شده است.

مهمترین فناوری داکت اسپلیت گری، سیستم دی سی اینورتر است.مکانیزم dc inverter توانسته مصرف برق این کولرگازی را تابیش از 65 درصد،کاهش دهد.

امکانات داکت اسپلیت gree تفاوت چندانی با نسخه پیشین ندارد.برای نمونه این کولر همچنان از ریموت کنترل مرکزی یا central remote استفاده میکند .

رادیاتور اما از نسخه طلایی گلدفین به نمونه جدید بلوفین (blue fin) ارتقا یافته.طبق گفته گری،رادیاتور بلوفاین درمقابل زنگ زدگی،رسوب و اکسید سولفور،مقاومه وبه هیچ عنوان دچار نشتی نخواهد شد .

کولرگازی گری 2021 تیپ duct

کولرگازی گری 2021 تیپ duct split اینورتر

کمپرسورروتاری تروپیکال T3
گاز مصرفیR410a
ظرفیت تولیدی بر حسب btu36000 ∼60 000
تحمل گرما60° سانتیگراد
مدار اینورترDc inverter
برق مصرفیتک فاز 220V – سه فاز 380V
مدل فنیU match 2021
کولرگازی کستی گری مدل 2021

کولرگازی کستی (Cassette) در مکانیزم کاری شبیه به داکته و تنها تفاوتش در یونیت داخلی و محل قرار گیری هواسازه است.این کولر بر روی سقف نصب میشه و و پیشتر میبایست محلی برای نصبش تدارک دید.

کولر کستی گری مدل 2021 از موتور کمپرسور روتاری تروپیکال t3 با تحمل گرمای 55 درجه سلسوس بهره میبرد.گاز مبرد کمپرسور هم همان r410a پیشین بدون ذره ای تغییر است .

کولر گازی cassette gree به لطف داشتن برد dc inverter تا 65% در مصرف برق صرفه جویی داره و این رقم برای سیستم پرمصرفی مثل کستی،بسیار مطلوب است .

کولرگازی گری 2021 کستی از ظرفیت 24000 شروع و تا 60000 ادامه دارد .قیمت کولر کستی قدری از نمونه داکت اسپلیت بالاترست .

کستی های پیشین، معمولا با برق سه فاز 380v ساخته میشدند اما مدل جدید قابلیت کارکرد با برق تک فاز 220 ولت را نیز داراست .

گری مدل کستی نیز دقیقا همانند داکت دارای ریموت کنترل بیسیم مرکزی با قابلیت کنترل یکپارچه است.این ریموت بین تمام مدلهای گری مشترک است .

کولرگازی گری 2021 کستی

کولرگازی گری 2021 مدل cassette

کمپرسورروتاری حاره ای T3 – روتاری معتدل T1
گاز مصرفیR410a
ظرفیت تولیدی بر حسب btu24000 ∼600000
تحمل گرما55° سلسیوس
مدار اینورترDc inverter
برق مصرفیتک فاز 220V – سه فاز 380V
مدل فنیU COOL 2021
کولر گازی گری VRF مدل 2021

کولرهای گازی VRF به سرمایش مرکزی موسوم هستند.این کولرهای در کارهای صنعتی و پروژه های بزرگ کاربرد دارند و قیمت بالایی نیز دارند.

علاوه بر پروژه های صنعتی در ساختمانهای مسکونی بزرگ،ادارات،هتل و اقامتگاه ها هم کاربرد فراوان دارد.VRF مخفف Variable Refregerant Flow است و توسط شرکت Daikin ژاپن ساخته شده است.

پس از دایکین شرکتهای متعددی از جمله میتسوبیشی،هیتاچی،ال جی و گری سازنده vrf شدند.سیستم vrf از یک موتور کمپرسور باکس مانند بزرگ در بیرون از فضا و تعداد زیادی هواساز که در داخل فضا جایگذاری میشوند ساخته شده است.

پارامتر اساسی و ویژگی بازر vrf عدم داشتن محدودیت در ظرفیت Btu/h است .سیستم vrf برخلاف بیشتر کولرهای گازی،ظرفیت ثابت و مشخصی ندارد و بر اساس نیاز پروژه برآورد میشود.

به طور مثال یک ساختمان به 150 تن تبرید نیازمند است و یک پروژه بزرگ به 500 تن تبرید.هر تن برابر با 12000Btu/h است .

گری سال 2021 از نسخه جدید vrf نسل 5 رونمایی کرده است .این سیستم با نام تجاری Multi vrf Gm5 به بازارهای جهانی معرفی شده است.

در ساخت وی ار اف نسل 5 گری از سیستم بازیابی بخار پرماسین استفاده شده است .این سیستم تکمیل کننده فناوری dc inverter برای ارتقا بهبود و کارایی است .

کمپرسور نسل جدید vrf از نوع هرمتیک تقویت شده چند رتوره با تحمل گرمای بیش از 67 درجه سانتیگراد است.

کمپرسورهرمتیک حاره ای تقویت شده
برق مصرفی360V∼380V
تحمل گرما کمپرسور67°⇑ سلسیوس
مدار اینورتردی سی اینورتر بهینه شده
کولرگازی گری 2021 تیپ vrf

مشخصات کولرگازی گری 2021 تیپ vrf اینورتر

جمع آوری شده توسط مرجع تهویه بانه کولر – تمام حقوق برای بانه کولر محفوظ است و کپی تنها با ذکر منبع مجاز است.

جهت دریافت مشاوره و خرید مدلهای مختلف کولرگازی گری 2021 با شماره های زیر در ارتباط باشید.

08734219214

09183753655

09185360096

مطالب مرتبط