خرید کولرگازی ال جی

کولر گازی ال جی

کولر گازی ال جی


فایل صوتی این متن

مروری بر شرکت ال جی

ال جی الکترونیک،شرکتی کره ای چند ملیتی است که به صورت خوشه ای اداره میشود . شرکتهای خوشه ای از بخشهای متعددی تشکیل شده اند که هرکدام روی صنایعی خاص ،متمرکز هستند.

به طور مثال بخش تولید نمایشگرهای صنعتی خانگی به LG DISPLAY موسوم است .این بخش ها به صورت تخصصی،معطوف به تولید محصولی خاص هستند و همگی زیر مجموعه شرکت اصلی هستند.

ال جی در سال 1958 با نام Gold star شروع به کار کرد و بعدها به برند فعلی تغییر اسم یافت .طبق آمار، این شرکت کره ای در سال 2019 میلادی 125000 کارمند داشت و پس از سامسونگ الکترونیک به عنوان دومین کمپانی بزرگ کره جنوبی شناخته میشود .

ال جی در ابتدا تولیدات بسیار محدودی از جمله رادیو و تلفن های رومیزی سنتی داشت و سهم بسیار ناچیزی از بازار کره را در اختیار داشت .ال جی سال 1968 اولین شعبه خود را در شهر نیویورک تاسیس کرد و همین امر زمینه ساز پیشرفتهای بین الملی گردید .

هم اکنون lg بر روی بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ جهان سیطره دارد و تولیداتش کموبیش در سراسر جهان ،در دسترس است .

صنایع تهویه مطبوع ال جی

بخش تولید سیستمهای سبک و سنگین تهویه مطبوع ،جزو معروفترین و پولسازترین زیر مجموعه های ال جی است .کمپانی LG در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات تهویه مطبوع،صاحب سبک است .

این تجهیزات تهویه مطبوع در مدلها و طرح های متفاوت ،بسته به نوع کاربری ساخته میشود . سیستمهای تهویه مطبوع، خود به دو دسته صنایع سبک و صنایع سنگین تقسیم بندی میشوند.

صنایع سنگین همانطور که از نامش پیداست ،تجهیزاتی سنگین و حجیم، جهت استفاده در پروژه های بزرگ هستند.صنایع سبک نیز جهت استفاده های خانگی یا فضاهای به نسبت کوچکتر استفاده میشوند .

شرکت ال جی در زمینه ساخت هر دو تیپ سبک و سنگین فعال است . از صنایع سبک میتوان به اسپلیت های دیواری ،کولرگازی ایستاده ،کولرگازی پرتابل ،داکت اسپلیت ،کستی،و مولتی پنل ها اشاره کرد.

صنایع سنگین نیز سیستمهای همانند چیلر،برج خنک کننده و vrf را شامل میشود . در ادامه به نقد و بررسی بهترین کولرگازی های ال جی خواهیم پرداخت .

1 – اسپلیت دیواری ال جی – Wall mounted

کولرهای گازی تیپ دیواری دوتکه موسوم به (اسپلیت ) محبوب ترین نوع تولیدی این محصول است . از دلایل محبوبیت اسپلیت میتوان به قیمت معقول،نصب آسان،تعدد مدلها و حمل نقل آسان اشاره کرد.

ال جی مدلهای بیشماری را در تیپ دیواری،روانه بازارهای جهانی کرده است . این مدلها بسته به سازگاری اقلیمی و همچنین امکانات و آپشن ها با هم در تفاوتند .

اسپلیت دیواری از دو تکه یعنی یونیت داخلی (indoor unit) و یونیت خارجی (outdoor unit) تشکیل شده است .یونیت داخلی بر روی دیوار نصب میشود و نقش دمنده هوا را بر عهده دارد . یونیت خارجی نیز به کندانسور یا موتور کمپرسور موسوم است که وظیفه ایجاد برودت را بر عهده دارد .

از اسپلیت دیواری ال جی ، بیشتر در مکان های مسکونی و فروشگاه های کوچک استفاده میشود . اسپلیت ال جی در ظرفیتهای 9000 الی 32000 تولید میشود .

کولر گازی ال جی دیواری

مشخصات فنی کولر گازی ال جی دیواری دو تکه اینورتر

2- کولر گازی ایستاده ال جی

کولرگازی ایستاده ال جی نیز همانند اسپلیت از دوتکه یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده است . تفاوت کولرگازی ایستاده با دیواری همانطور که از اسمش پیداست در محل نصب و قرارگیری یونیت داخلی است .

یونیت داخلی کولر گازی ایستاده همانند یخچال بر روی زمین تکیه میزند . این تیپ از کولرگازی پس از مدل دیواری ، پرطرفدارترین و رایج ترین نوع است .

کولر ایستاده یک مزیت بزرگ به نسبت اسپلیت دارد و انهم ساپورت کردن ظرفیت های بالای 36000 است . اسپلیت های ال جی از نظر ظرفیت محدود هستند و در مدلهای سرد خالی ، تا ظرفیت 32000 را ساپورت میکنند .

کولر گازی ایستاده اما تا ظرفیت 60000 btu ادامه دارد و این دستگاه را جهت نصب در مکانهای بزرگ، گزینه ای ایده آل میکند. از کولرگازی ایستاده در مکانهای همانند سالن سینما، بانک و ادارات ،سوپرمارکت ها و منازل مسکونی بزرگ ، استفاده میشود .

کولر گازی ال جی ایستاده

عکس کولر گازی ال جی ایستاده اینورتر

3- داکت اسپلیت ال جی 

پس از کولر گازی ایستاده ، داکت اسپلیت ال جی رواج و فروش بالایی دارد . داکت اسپلیت نیز از دو یونیت داخلی و خارجی ساخته شده و تنها تفاوت ظاهری آن در نوع یونیت داخلی و محل قرارگیری آن است .

بارزترین مزیت داکت اسپلیت به نسبت کولر ایستاده و اسپلیت در مکانیزم کانال کشی و پارتیشن بندی آن است. کولرگازی ایستاده و دیواری تنها برای یک فضای مجزا همانند پذیرایی منزل مسکونی مناسب هستند و چنانچه برای سایر فضا ها نیاز به تهویه باشد میبایست چند دستگاه مجزا تهیه کرد .

داکت اسپلیت همانند کولر آبی قابلیت کانال کشی دارد و میتوان از یک دستگاه چندین اشعاب گرفت . به طور کلی داکت اسپلیت جهت استفاده در مکانهای دارای پارتیشن بندی،گزینه بسیار ایده آل و اقتصادی است .

داکت اسپلیت ال جی از ظرفیت 18000 شروع و تا 60000 btu/h ادامه دارد . قیمت داکت اسپلیت ال جی به نسبت کولر ایستاده با ظرفیتی یکسان ، اندکی گرانتر است و دلیل آنهم همان قابلیت کانال کشی و انشعاب گیریست .

کولر گازی ال جی داکت

کولر گازی ال جی تیپ داکت اسپلیت

4- کولر گازی کاستی ال جی

کولر گازی کستی (cassette) نیز از دو تکه موتور کندانسور و هواساز تشکیل شده است . این کولر نیز همانند داکت اسپلیت قابلیت کانال کشی و پارتیشن بندی دارد .

تفاوت کولرگازی کاستی با داکت اسپلیت در نوع و محل قرارگیری هواساز است . هواساز کولر گازی کاستی از سقف آویزان میشود و بدین جهت به کولرگازی سقفی نیز شهرت یافته است .

برای نصب کولر گازی کاستی میبایست پیشتر مکان و محل مناسب روی سقف تعبیه شود و عملیات لوله کشی نیز در حد امکان انجام شده باشد . قیمت کولر گازی کاستی ال جی به نسبت داکت اسپلیت با ظرفیتی یکسان ، اندکی گرانتر است و دلیل آنهم ، تکنولوژی پیچیده هواساز است .

کولرگازی کاستی lg در ظرفیتهای 18000 تا 60000 btu/h در دسترس است . کاستی ها به جهت زیبایی و عدم گرفتن جا (به دلیل کارگذاری در سقف) محبوبیت فراوانی دارند .

کولر گازی ال جی کاستی

کولر گازی ال جی کاستی اینورتر سرد گرم

5- کولر گازی ال جی مولتی پنل 

کولرگازی مولتی پنل همانطور که از اسمش پیداست از تعداد بیش از یک پنل تشکیل شده است . مولتی پنل همان اسپلیت دیواری مرسوم است که قابلیت کانال کشی دارد .

کولر گازی مولتی پنل از یک یونیت خارجی و دویا چند یونیت داخلی تشکیل شده است . یونیت خارجی به تعداد یونیت داخلی ورودی و خروجی گاز دارد و میتوان به همان تعداد از آن اشعاب گرفت .

از کولرگازی چند پنله در مکان های که نیاز به پارتیشن بندیست استفاده میشود . این کولر گازی دو عیب اساسی دارد که یکی قیمت بسیار گران آن است .

ایراد دیگر مولتی پنل ،تخریب فضا با لوله کشی های متعدد است . میبایست برای هر انشعاب لوله رفت و برگشت تدارک دید که علاوه بر هزینه بالای نصب ،فضا را نیز تخریب میکند .

ایراد دیگری نیز به بعضی از مولتی  پنل ها وارد است و آنهم عدم کنترل مجزای هر انشعاب است . به طور مثال هنگام روشن کردن انشعاب پذیرایی ،اتاق خواب نیز روشن میشود و بلعکس .

کولر گازی ال جی مولتی پنل

مشخصات کولر گازی ال جی مولتی پنل اینورتر

6 – کولر گازی پرتابل ال جی 

کولرگازی پرتابل از نظر حجمی، یک از کوچکترین و ساده ترین نوع سیستم های تهویه مطبوع است . این کولر به صورت یک تکه ساخته میشود و قابل حمل است .

یک پارچه و قابل حمل بودن بزرگترین مزیت کولر گازی پرتابل است . موتور کمپرسور پرتابل داخل خود هواساز جایگذاری شده و نیاز به لوله کشی نیز ندارد .

کولرگازی پرتابل دو ایراد بزرگ دارد .اولین ایراد، نیاز دستگاه به لوله ای برای خارج کردن گرمای تولید شده است که میبایست به فضای بیرون هدایت شود .

ایراد دوم کولرگازی پرتابل عدم داشتن ظرفیتهای btu/h بالا است . کولر گازی پرتابل ال جی در ظرفیت های 9000 الی 18000 تولید و عرضه میشود .

کولر گازی ال جی پرتابل

مشخصات کولر گازی ال جی پرتابل اینورتر

7- کولرگازی پنجره ای ال جی

کولر گازی پنجره ای نیز همانند پرتابل به صورت یک تکه و یکپارچه ساخته شده است . این کولرگازی به صورت مستطیل شکل طراحی و مابین فضای داخل و خارج ، جایگذاری میشود .

کولرگازی پنجره ای نیاز به فضای برای خارج کردن حرارت است . این کولر گازی را روی پنجره به گونه ای نصب میکنند که بخش گرمایی دستگاه بیرون از فضا و پیشخوان آن نیز داخل فضا ،قرار گیرد.

پرتابل ال جی در ظرفیت 9000 الی 18000 تولید و عرضه میشود . تنها ایراد وارده بر کولر پرتابل ، عدم داشتن ظرفیت های بالای 18000 است .

کولر گازی ال جی پنجره ای

مشخصات کولر گازی ال جی پنجره ای اصلی

8 – کولرگازی سرمایش مرکزی VRF 

برای پروژه های عظیم همانند بازارهای خرید سرپوشیده، برج ها، نمایشگاه ها و .. که میزان ظرفیت بالای نیاز است از سیستمهای سرمایشی VRF استفاده میشود .

کولرگازی وی ار اف ساخت شرکت Daikin ژاپن است اما سایر شرکتهای سازنده همانند ال جی نیز،تولید کننده این سیستم هستند . کولرگازی VRF از یک مجموعه موتور کمپرسور شبکه ای به همراه تعداد فراوانی هواساز تشکیل شده است .

کولر VRF ظرفیت تعیین شده خاصی ندارد و معمولا بر اساس نیاز پروژه براورد میشود . برای نصب VRF میبایست پیشتر سازه به صورتی خاص مهندسی شود و کوریدورهای برای عبور لوله ها ، تدارک دیده شود .

قیمت کولرگازی ال جی VRF بسیار گران است اما به نسبت کارایی و ایجاد ارزش افزوده برای پروژه ، قیمتی ناچیز است .ساختمان های که از VRF استفاده میکنند ارزش افزوده بالایی دارند .

کولر گازی ال جی VRF

کولر گازی ال جی VRF اینورتر اصلی

کولر گازی ال جی اینورتر

اینورتر یک مدار الکترونیکی تبدیل جریان متناوب به مستقیم است . در کولرگازی مدار اینورتر با ایجاد دور متغیر در کمپرسور،مانع از استارت خوردن آن میشود .

مصرف برق اساسی کولرهای گازی مربوط به مکانیزم استارت خوردن موتور است که به لطف سیستم اینورتر،مشکل به کلی مرتفع شده است .

برد اینورتر کمپرسور را روی حالت آماده به کار نگه میدارد و هرگز به صورت کامل خاموش نمیشود .شروع مجدد کمپرسور با فشردن یک دکمه توسط کاربر صورت میگیرد و موتور از خواب موقت بیدار میشود .

ال جی الکترونیک جزو نخستین شرکتهای سازنده کولر گازی اینورتر بود . هم اکنون ال جی در زمینه ساخت مدار های اینورتر ، صاحب سبک است .

مدار دوال اینورتر Dual Inverter

مدار دوال اینورتر یک مکانیزم فنی حرفه ای است که از سال 2015 به بعد روی کولرهای گازی lg نصب شده است . منظور از کلمه دوال اینورتر یا همان اینورتر دوگانه وجود دو عدد مدار نیست.

اشخاصی که به اشتباه میپندارند که دستگاه دو مدار دارد یا قصد فریب بقیه را دارند یا خود نیز مطلع نیستند .منظور از DUAL وجود دو عدد رتور چرخنده برای فشرده سازی گاز است .

کمپرسورهای سنتی از یک عدد رتور جهت فشرده سازی گاز استفاده میکنند . وجود دو عدد رتور باعث کاهش فشار روی موتور میشود و در نتیجه در مصرف برق کلی صرفه جویی میشود .

معروفترین کولر گازی ال جی دوال اینورتر در حال حاضر سری آمپر کنترل است . امپر کنترل مجهز به نسل 5 مدار های DUAL INVERTER با صرفه جویی 75 درصد است .

کولر گازی ال جی اینورتر

مشخصات کولر گازی ال جی اینورتر اصلی

مدار اسمارت اینورتر Smart Inverter

مدار اسمارت اینورتر،نسل هوشمند مدار دوال اینورتر است . با وجود آنکه اسمارت اینورتر مزیت خاصی نسبت به دوال اینورتر ندارد اما از نظر قیمتی اندکی گرانتر است .

مدار Smart inverter همچون یک ecu اتومبیل،کل مکانیزم فنی دستگاه را تحت کنترل دارد . این سیستم اطلاعات سنسورهای متعدد همانند سنسور پایداری دما و تنظیم دما را دریافت و براساس داده ها ،به کمپرسور فرمان میدهد .

سیستم اسمارت اینورتر رواج فراوانی بین تولیدات ال جی دارد . از معروفترین کولرگازی های مجهز به مدار اسمارت اینورتر میتوان از داکت اسپلیت ال جی مدل پرمیوم اشاره کرد .

داکت اسپلیت ال جی پرمیوم در به لطف داشتن سیستم smart inverter صرفه جویی 73 % دارد .

کولر گازی ال جی اسمارت اینورتر

مشخصات و عکس کولر گازی ال جی اسمارت اینورتر

مدار اینورتر وی inverter V

سیستم InverterV اولین نسخه تولید سیستم اینورتر ال جی است . این سیستم در سالهای بعد دوچار دگرگونی های متعدد شد و تا حد زیادی بهینه سازی گردید .

مدار اینورتر وی در حال منسوخ شدن است و کم کم از تولیدات ال جی حذف شده است . این مدار قابلیت های دوال اینورتر و اسمارت اینورتر را ندارد و به اندازه کافی نیز هوشمند نیست .

از اینورتر وی روی بسیاری از کولرهای گازی ایستاده ال جی استفاده شده است . اینورتروی اکنون نیز روی تولیدات مونتاژی گلدیران همانند مدل نکست پلاس نصب شده است .

کولر گازی ال جی اینورتر وی

مشخصات کولر گازی ال جی InverterV

قیمت کولر گازی ال جی 

قیمت کولرگازی ال جی به چند پارامتر مختلف وابسته است . اولین و مهمترین پارامتر در قیمت گذاری ال جی ، قیمت روز ارز همانند دلار است .

دستگاه های ال جی به صورت بین الملی قیمت گذاری میشودند و به تبع آن در ایران نیز قیمت، وابسته به نرخ جهانی است . قیمت بالای ارزهای همانند دلار تاثیر بسیار زیادی روی کولر های ال جی دارد .

به جهت پایین بودن ارزش پول ملی ،این پارامتر بسیار تاثیرگذار بوده است . بسیار پیش آمده است که قیمت جهانی ال جی در حدود 50 دلار تغییر کند که بسیار ناچیز است اما همین پنجاه دلار چنانچه به ریال برگردانده شود، مبلغ بالای بدست می آید .

پارامتر دیگر در تعیین قیمت کولرگازی و اسپلیت ال جی ، بحث موجودیت کالا است . به تبع کالایی که در بازار به وفور یافت شود قیمت پایین و اجناس نادر ، قیمتهای نجومی دارند .

هزینه حمل یکی دیگر از فاکتورهای قیمت گذاری ال جی است . به جهت قیمت بالای کولرهای گازی ساخت ال جی و ضمانت بالای آن ، هزینه حمل نیز به تبع گرانتر است .

بسیاری دیگر از فاکتورها و پارامترها در قیمت گذاری دخیل هستند اما موارد ذکر شده جزو مهمترین و تاثیرگذارترین آنان بود .

خرید کولر گازی ال جی از فروشگاه بانه کولر

بانه کولر به عنوان قدیمی ترین و تخصصی ترین فروشگاه تهویه مطبوع در بانه ، تولیدات روز ال جی را همواره در لیست فروش دارد  .

تمامی کولرهای گازی ال جی خریداری شده از بانه کولر دارای تضمین اصالت کتبی و گارانتی معتبر شرکتی هستند . همواره میتوانید از طریق شماره های درج شده مشاوره خرید بگیرید و از جدیدترین قیمتها مطلع شوید.

08734219214

09183753655

09185360096

09101453613

آدرس : کردستان بانه بلوار شهرداری کوچه پاساژ تیراژه – مرجع تهویه بانه کولر – برادران محمدزاده

خرید کولر گازی ال جی

قیمت کولر گازی ال جی اصلی


برای دیدن ویدیوهای بیشتر به اینستاگرام بانه کولرز مراجعه کنید.

قیمت کولرگازی ال جی به چند پارامتر مختلف وابسته است . اولین و مهمترین پارامتر در قیمت گذاری ال جی، قیمت روز ارز همانند دلار است. 

دستگاه های ال جی به صورت بین الملی قیمت گذاری می شوند و به تبع آن در ایران نیز قیمت، وابسته به نرخ جهانی است. قیمت بالای درهم یا دلار تاثیر بسیار زیادی روی کولر گازی ال جی دارد.

ال جی الکترونیک جزو نخستین شرکت های سازنده کولر گازی اینورتر بود. برد اینورتر کمپرسور را روی حالت آماده به کار نگه می دارد و هرگز به صورت کامل خاموش نمی شود. شروع مجدد کمپرسور با فشردن یک دکمه توسط کاربر صورت می گیرد و موتور از خواب موقت بیدار می شود.

  • اسپلیت دیواری ال جی – Wall mounted
  • کولر گازی ایستاده ال جی
  • داکت اسپلیت ال جی
  • کولر گازی کاستی ال جی
  • کولر گازی ال جی مولتی پنل
  • کولر گازی پرتابل ال جی
  • کولرگازی پنجره ای ال جی
  • کولرگازی سرمایش مرکزی VRF

برای تماشای ویدئوی زیر به فیلتر شکن نیاز دارید.

مطالب مرتبط