مشاوره خرید کولر گازی

کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر-بانه کولرز

اگر قصد خرید کولر گازی اینورتر دارید در ابتدا باید اطلاعات کافی در مورد این محصول و تفاوت آن با کولرهای کم مصرف داشته باشید به این ترتیب می توانید خریدی هوشمندانه و باب میل برای خود رقم بزنید.

 

کولر گازی اینورتر چیست؟

کولر گازی اینورتر نسل جدید از کولرهای گازی یا اسپیلت ها محسوب می شوند. البته برخی از افراد به این  کولر گازی  کولرهای کم مصرف می گویند و دلیل خاصی نیز برای این نامگذاری وجود دارد.

در دوره های گذشته کولرهای گازی دارای کمپرسورهای دور ثابت بودند. در این سیستم ها عملکرد سیستم تنظیم دمای کولر به صورتی بود که کاربر دمای مورد نظر را روی اسپلیت تنظیم می کند و در نهایت اسپیلت یا کولر گازی نیز دمای محیط را تشخیص می داد و این کار توسط ترموستات داخلی صورت می گرفت. به محض اینکه دمای محیط با دمای تنظیم شده روی دستگاه تشخیص داده شد، موتور یا کمپرسور کولر خاموش می شد.

مثال جالبی که برای این گزینه دیده می شود به این صورت است. فرض کنید که کاربر کولر گازی یا اسپیلت را روی 24 درجه تنظیم کرده باشد زمانی که دمای محیط به 24 درجه رسید، ترموستات داخلی آن این موقعیت دما را تشخیص می دهد و به طور کلی دستور خاموش شدن موتور کولر گازی داده می شود و در نهایت دستگاه نیز خاموش می شود. البته در این دوره ترموستات بیکار نیست و در حال تشخیص موقعیت دما است. در صورتی که دما غیر از آنچه کاربر تنظیم کرده است حس شود، دستور لازم برای راه اندازی مجدد کمپرسور داده می شود.

زمانی که مدام کمپرسور روشن و خاموش می شود سبب می شود که شوک الکتریکی ایجاد شود و این موضوع مصرف برق را نیز بیشتر می کند و سبب ایجاد مشکلات مختلفی می شود.

در نسل جدید از اسپلیت ها دیگر از کمپرسورهای دور ثابت استفاده نمی شود و سیستم کمپرسور دور متغیر جایگزین شده است.

 

 

عملکرد کولر گازی اینورتر

زمانی که از کولر گازی اینورتر استفاده می شود در واقع از کمپرسورهایی استفاده می شود که دور متغیر دارند و زمانی که به دمای مورد نظر می رسند به جای اینکه خاموش شوند، دور خود را کمتر میکنند، به این ترتیب سبب می شود که کمپرسور یا موتور دستگاه دچار شوک الکتریکی نشود و در زمان استارت خوردن مجدد نیز برق مصرفی به حداقل می رسد.

 

مزایای کولر گازی اینورتر

مصرف برق کولر گازی اینورتر

به نسبت کولرهای معمولی کمتر است.

این محصول از نظر قیمت بیشتر از مدل های معمولی است اما چون میزان مصرف برقی کمتر و شوک الکتریکی نیز کاهش می یابد امکان خراب شدن دستگاه کمتر است و در نتیجه به صرفه تر خواهد بود.

در کولر گازی اینورتر سرعت رسیدن به دمای مورد نظر بیشتر از مدل های معمولی است. البته که هزینه تعمیرات برای کولر گازی اینورتر در صورت خرابی بیشتر است اما به ندرت دیده می شود که این محصولات خراب شوند.

کولر گازی اینورتر

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی کلیک کنید.

نحوه تغییر سرعت عملکرد اینورتر در کولر گازی اینورتر به چه صورت است؟

در کولرهای گازی و اسپلیت ها در زمان راه اندازی جریان بسیار زیادی از شبکه برقی کشیده می شود و این موضوع به شبکه برق شهری بسیار فشار وارد می کند. اما در این نوع کولر گازی  به واسطه قطعه اینورتر به کار رفته دیده می شود که کمپرسور با سرعت کمتر و آرامتری راه اندازی می شود و به طور کلی سبب می شود که ولتاژ کاهش یابد و فرکانس برق ورودی به کمپرسور نیز کمتر شود و این موضوع سرعت لحظه ای راه اندازی کمپرسور را کاهش می دهد و پس از به حرکت در آمدن نیز این دو پارامتر تا حد مشخصی افزایش می یابند.

این رویکرد سبب می شود که در کولر گازی اینورتر افت ولتاژ در لحظه شروع کمتر دیده می شود به سیم کشی و شبکه داخلی ساختمان فشار و آسیب کمتری وارد می شود.

 

تفاوت اصلی کولر گازی اینورتر و معمولی

کولر گازی اینورتر پس از اینکه به دمای تنظیم شده می رسند خاموش نمی شوند و این کار سبب می شود که تغییرات سرعت گردش بار برودتی کاهش یابد و این روند سبب می شود که میزان انرژی بالانس شود . در واقع وقتی که گرمای ایجاد شده در محیط با گرمای جذب شده توسط کولر گازی برابر باشد دیگر نیازی به کارکرد کولر گازی با توان حداکثری وجود ندارد و در این حالت سبب می شود که شرایط مصرف کولر گازی بسیار کم و در حد یک کولر آبی باشد .

 

 

 

مدل های مختلف کولر گازی اینورتر

کولر گازی در مدل های AC و DC طراحی شده اند. معمولاً کمپرسورهای دی سی گرانتر هستند اما سازگاری بیشتری با موقعیت ساختمان منزل دارند در واقع اینورترها برای اینکه تغییر فرکانس مناسب را در نظر بگیرند ولتاژ برق AC را یک بار به جریان مستقیم DC تبدیل می کنند و این کار سبب می شود که یک سری تغییرات در جریان متناوب ایجاد شود. در مدل های DC دیگر نیاز به این بخش دوم نبوده و می تواند راندمان و بازده موتور خوبی داشته باشد.

تفاوت اصلی که برای این مدل کولر گازی و مدل معمولی دیده می شود در نوع کنترل ظرفیت و راه اندازی کمپرسور است و این موقعیت سبب می شود تا از نظر اقتصادی توجیه خوبی داشته باشد. البته که این محصول در برندهای غیر استاندارد نیز توزیع و به فروش می رسد که باید در لحظه خرید دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید محصولی خریداری کنید که به موقعیت کارکرد درست شما کمک نماید و از نظر هزینه نیز به صرفه باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی گری کلیک کنید.

 

هوشمندانه خرید کنید

با خرید کولر گازی اینورتر از بانه کولر، محصولی که به دست شما می رسد دارای شناسه کالا بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است. از سوی دیگر سطح راه اندازی آن به شکلی است که می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. شما محصول اصل با قیمت مناسب خریداری می کنید.

با سفارش این نوع کولر گازی می توانید به نوسان کم دمای محیط کمک کنید، راه اندازی محصول نرم است و مصرف انرژی آن نیز کمتر است. از سوی دیگر می توانید این محصول را به صورت مستقیم و بدون واسطه خریداری کنید

برای دیدن ویدیو های بیشتر به اینستاگرام بانه کولرز مراجعه کنید.

برای تماشای ویدئوی زیر به فیلتر شکن نیاز دارید.

کولر گازی اینورتر نسل جدید از کولرهای گازی یا اسپیلت ها محسوب می شوند. البته برخی از افراد به کولر گازی اینورتر کولرهای کم مصرف می گویند و دلیل خاصی نیز برای این نامگذاری وجود دارد.

مصرف برق کولر گازی اینورتر به نسبت کولرهای معمولی کمتر است.

این محصول از نظر قیمت بیشتر از مدل های معمولی است اما چون میزان مصرف برقی کمتر و شوک الکتریکی نیز کاهش می یابد امکان خراب شدن دستگاه کمتر است و در نتیجه به صرفه تر خواهد بود.

در کولر گازی اینورتر سرعت رسیدن به دمای مورد نظر بیشتر از مدل های معمولی است. البته که هزینه تعمیرات برای کولر گازی اینورتر در صورت خرابی بیشتر است اما به ندرت دیده می شود که این محصولات خراب شوند.

کولر گازی اینورتر پس از اینکه به دمای تنظیم شده می رسند خاموش نمی شوند و این کار سبب می شود که تغییرات سرعت گردش بار برودتی کاهش یابد و این روند سبب می شود که میزان انرژی بالانس شود . در واقع وقتی که گرمای ایجاد شده در محیط با گرمای جذب شده توسط کولر گازی برابر باشد دیگر نیازی به کارکرد کولر گازی با توان حداکثری وجود ندارد و در این حالت سبب می شود که شرایط مصرف کولر گازی بسیار کم و در حد یک کولر آبی باشد .