مقالات

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی ، خلاصه شده ای از اطلاعات ناقص و آمیخته با دروغ، حال دانسته یا نادانسته است که برخی از فروشندگان جهت بازار گرمی و سایر اهداف به مشتریان میگویند .

برخی از دروغ ها از  اطلاعات بسیار اندک فروشنده نشات میگیرد اما بخش بزرگ آن از روی عمد و به خاطر کسب سود و منحرف کردن ذهن خریدار صورت میگیرد .

گمراه کردن ذهن خریدار عمل تازه و مدرنی نیست اما گاها دروغ گفتن در مورد بعضی از اطلاعات حیاتی محصول یا فراورده باعث ایجاد ضرر و زیان بسیار بالا و جبران ناپذیر میشود .

امر دروغ گویی در زمینه فروش کولر گازی در چند سال اخیر گسترده تر شده و بخشی به خاطر ورود افراد غیر متخصص به اینکار و بخش دیگر به سود جویی فروشندگان برمیگردد .

در زمینه فروش کولر گازی،دروغ گویی و منحرف کردن ذهن خریدار میتواند خسارت بسیار بزرگی وارد سازد به طور مثال چنانچه فروشنده در مورد تحمل گرمای موتور کولر گازی دروغ بگوید خسارت بسیار بزرگی به خریدار زده،زیرا دستگاه در شرایط اب و هوایی گرم عملا از کار خواهد افتاد و دستگاه بلا استفاده خواهد بود .

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی تنها بخشی کوچک، اما رایج این مشکل را بازگو میکند .

اما این 7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی به ترتیب کدامند ؟

1 -کولر گازی اینورتر خازنی

همانطور که میدانید در سال های اخیر ساخت کولر گازی های مجهز به مدار اینورتر صحنه را بر مدل های قدیمی پر مصرف تنگ کرده و میل خواست مشتریان،به سوی این طیف از سیستم های تهویه مطبوع کشیده شده است .

کولر گازی های مجهز به مدار اینورتر قدری گرانتر از سایرین هستند و همین اختلاف قیمت باعث شده که برخی فروشندگان کولر های فاقد اینورتر را به جای مدل های اینورتر به مشتری بی خبر بفروشند .

برخی از فروشندگان برای کتمان حقیقت و کلاه گذاشتن سر خریدار از کلمه اینورتر خازنی استفاده میکنند .

اینورتر یک مدار بسیار بزرگ الکترونیکی است که جریان مستقیم را به متناوب تغییر،و از استارت خوردن موتور جلوگیری میکند و در نتیجه مصرف برق کاهش پیدا میکند اما اینورتری وجود ندارد که فاقد مدار باشد و صرفا یک خازن بزرگ عملیات پیچیده تبدیل جریان را انجام دهد.

پس هرجا از فروشنده ای اسم اینورتر خازنی را شنیدید بدانید میخواهند سرتان کلاه بگذارند .

 

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

یک کولر گازی خازنی

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

یک نمونه کولرگازی اینورتر اصلی

2 -کولرگازی اسکرال یا پیستونی مجهز به اینورتر

یکی دیگر از 7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی مربوط به موتور کمپرسورهای قدیمی است که قابلیت ست (set) شدن با مدار اینورتر را ندارند اما فروشندگان حال به خاطر اطلاعات اندک و ناقص، یا از روی شیادی به شما کولر گازی با کمپرسور پیستونی یا اسکرال مجهز به مدار اینورتر را پیشنهاد میکنند .

موتور های پیستونی و اسکرال به جهت تکنولوژی قدیمی، قابلیت ست شدن با مدار اینورتر را ندارند و صرفا موتور های روتاری معتدل و تروپیکال و همچنین کمپرسور های جدید هرمتیک یا توین کمپرسور (™twin compressor) قابلیت پشتیبانی از مدار اینورتر را دارا هستند .

پس هیچ جای جهان کولر گازی موتور پیستونی یا اسکرال مجهز به مدار اینورتر ساخته نشده و تنها ساخته ذهن بیمار و متوهم یک سری افراد سودجوست .

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

یک نمونه کمپرسور اسکرال

3 – کولر گازی اینورتر جوابگو مناطق گرم نیست

یکی از شاخ دار ترین دروغ های گفته شده در مورد کولر گازی های اینورتر مربوط به ضعف این سیستم ها در برابر گرمای زیاد است .

در سال 2020 میلادی پس از کم شدن اپیدمی کرونا ویروس،شرکت های سازنده سیستم های تهویه مطبوع،بیش از 95% از تولیدات خود را به مدل های اینورتر اختصاص داده اند،حال اینجا میبایست گفت که این شرکت ها دیوانه شده اند؟

اتحادیه اروپا واردات کولر های گازی فاقد مدار اینورتر و فاقد استاندارد یورو 6 را از سال 2021 ممنوع میکند پس این کشور ها با گرما چه میکنند ؟

امارات متحده که یکی از گرمترین نقاط کره زمین است جهت صرفه جویی در مصرف انرژی،از فروشندگان سیستم های تهویه مطبوع اینورتر مالیات دریافت نمیکند پس امارات با چنین درجه شدید گرما،چگونه محیط شهری را خنک میکند وقتی اینورتر ها جوابگو نیستند؟

پاسخ همه سوالات واضح است و انهم دروغ بزرگیست که از عدم موجود بودن دستگاه نشات میگیرد.

کولر گازی های اینورتر به جهت قیمت بالا و تعرفه های زیاد واردات،برای فروشندگان غیر متخصص امری دست و پا گیر است و راغب هستند سرمایه خود را در  کولر های ارزانتر اما با تعداد بیشتر سرمایه گذاری کنند به همین جهت سیستم های اینورتر را به مشتریان پیشنهاد نمیکنند .

پس هرگاه فروشنده ای به شما گفت که کولرگازی اینورتر جوابگوی گرما نیست،بدانید یا دستگاه را موجود ندارد ،یا پیرو صحبت های غیر کارشناسی اکثریت غیر متخصص قرار گرفته است .

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

نمونه ای از مدار اینورتر اصلی

4 – کولر گازی های سفارشی

خریداران کولرگازی صرف نظر از مدل و قیمت … از برخی فروشندگان میشنوند که این کولرسفارشی است و اندکی با نمونه ارجینال تفاوت دارد اما اصلیست .

کولر گازی های که برند شناخته شده و معتبر هستند هرگز دستگاهی را به صورت سفارشی و تفاوت های زیاد عرضه نخواهند کرد و قطعا نمونه عرضه شده با نمونه داخل سایت شرکت سازنده مطابقت کامل دارد .

گاهی پیش امده که نمایندگی ها بر اساس اقلیم تغییراتی در موتور کمپرسور دستگاه اعمال کنند اما هرگز از لحاظ ظاهری تغیری اعمال نمیشود و تغییرات فنی هم در سایت شرکت مادر،ذکر خواهد شد به طور مثال کولرگازی اجنرال سفارش عراق که با نمونه سایت مادر خود تفاوت داشته باشد،وجود ندارد .

پس هرگاه فروشنده ای به شما گفت که فلان کولرگازی سفارشیست،بدانید یک دروغ و کلاه برداری در جریان است .

7 دروغ رایج فرشندگان کولر گازی

کولر گازی سفارشی وجود ندارد

5 – گری ساخت امریکا

یکی دیگر از 7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی در مورد برند نو ظهور دنیای تهویه مطبوع است .

گری (®gree electric of zhuhai) به سرعت در بازار های جهانی جای خود را به عنوان برندی با کیفیت و با قیمت معقول باز کرده است اما در ایران یک مغلطه بزرگ در جریان است .

گری توسط کار آفرین چینی،خانم دانگ مینگ ژو ،تاسیس شده و عملا بزرگترین کارخانه تخصصی سازنده لوازم و سیستم های تهویه مطبوع در چین است .

فروشندگان شیاد در ایران گری را به اسم آمریکا به شما معرفی میکنند و برخی ها که خود را فروشنده ی واقعی کولرگازی میخوانند گری را ساخت چین اما با قطعات امرکایی معرفی میکند که هر دو دروغی شاخ دار تحویلتان میدهند .

گری از صفر تا صد کارخانه و تولیداتش مربوط به چین است و در چین ساخته میشود حتی تحت لیسانس امریکا هم نیست و خود صاحب سبک و تخصص است .

کمپرسور های کولر گازی گری در هولدینگ لاندا کمپرسور(®Landa Compressor) ساخته میشوند که در ژوهای چین واقع شده است .

پس هر گاه فروشنده،کولرگازی گری را به کشوری غیر از چین نسبت داد به قطعیت بدانید که کلاه بردار است و قصد فروش کولری تقلبی به شما را دارد .

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

گری ساخت امریکا نیست

6- قیمت پایین کولر گازی به خاطر گمرک

یکی از بزرگترین مغلطه های موجود در مقاله( 7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی ) مربوط به قیمت گذاری دستگاه های سرمایش گرمایش میباشد .

معمولا قیمت کولر گازی های غیر اصلی پایینتر است و زمانیکه مشتری در مورد قیمت پایین از فروشنده میپرسد در جواب به وی میگویند که اصلی ترین دلیل پایین بودن قیمت عدم پرداخت پول گمرک است .

عدم پرداخت پول گمرک یک دروغ شاخدار است و حتی اگر بر فرض ادعای فروشند راست هم باشد این عدم پرداخت تعرفه شامل سایر بازاریان نیز میشود .

گاهی پیش می اید که یک گمرک تخفیفاتی را برای قشری خاص در نظر بگیرد اما به قطعیت انقدری نیست که اختلاف قیمت فاحش در قیمت گذاری ایجاد کند .

پس از قیمت گذاری بسیار پایینتر از رقبا بترسید و بدانید که هیچ ارزانی بی حکمت نیست .

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

تعرفه گمرک کولر گازی

7-کولر گازی موتور سنگین

در ادامه بحث معرفی 7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی به بازار گرمی کولر گازی های موتور سنگین میرسیم .

تقریبا بیش از 90% خریداران کولر گازی حداقل یکبار کلمه کولرگازی موتور سنگین را شنیده اند اما براستی یعنی چه ؟

اصولا کولر گازی موتور سنگین به خودی خود معنی ندارد اما در اصطلاحات بازاری به معنی موتور های حاره ای یا تروپیکال میباشد که تحمل گرمای بیشتری دارند .

حال از این کلمه به عنوان بازار گرمی استفاده میکنند در حالی که موتور سنگین برفرض اینکه واقعا هم کمپرسور حاره ای باشد یک مزیت نیست بلکه تنها یک همانگی اقلیمی است کما اینکه موتور سنگین برای اکثر اقلیم های ایران بسیار ضرر مند نیز هست .

به طور مثال برای اقلیم های کوهستانی وجود همچین موتور راندمانی منفی با مصرف برق نا متعارف ایجاد میکند .

پس هر گاه اسمی از کولرگازی موتور سنگین به میان امد بدانید که فروشنده میخواهد به وسیله حقه بازار گرمی،قیمتی فراتر از نرخ واقعی را اعلام کند و حتی امکان دارد دستگاه واقعا موتور حاره ای نباشد .

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

کولر گازی موتور سنگین گری

7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

کولر گازی ایستاده موتور سنگین ال جی

مطالب فوق تنها بخش کوچکی از دروغ ها و بازار گرمی فروشندگان کولر گازی میباشد و به طور قطع مغلطه های بیشتری در معملات جاری پیش خواهد امد .

یک خریدار هوشمند کولر گازی میبایست قبل از خرید کولرگازی اطلاعات کامل و جامعی در مورد برند و اقلیم مورد نظر خود داشته باشد و با چشمانی باز از مراکز تخصصی که صرفا در کار پخش سیستم های تهویه مطبوع هستند خرید کنند .

در ویدئوی زیر توضیحات مختصر و مفیدی در مورد ترفند های فروش و عدم آگاهی بعضی فروشندگان کولر گازی از جزئیات فنی محصولات داده شده است که دیدن ان خالی از لطف نیست .

ویدئو مربوط به مقاله 7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی که توسط مهندس تاسیسات حرارتی برودتی آقای بختیار محمدزاده توضیح داده میشود .

سوالات و پیشنهادات خود را نیز میتوانید از طریق راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید .

 

مقاله  7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی جمع آوری شده توسط گروه تاسیساتی بانه کولر میباشد لذا هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع،طبق حقوق کپی رایت غیر مجاز است .

وب سایت : Banehcoolers.com

تلگرام : Telegram.me/banecoolers

انستاگرام : Instagram.com/banehcoolers

ایمیل : Info@banehcoolers

شماره های تماس

دفتر مرکزی

08734240729

08734219214

مشاوره و فروش

09183753655

09185360096

09101453613

مرجع تهویه بانه کولر – محمدزاده

مطالب مرتبط

2 نظر در “7 دروغ رایج فروشندگان کولر گازی

  1. Sajadmoarefi گفت:

    توضیحاتتون بسیار کامل و جالب بود لطفا ازین ویدو ها بیشتر بگذاربد

    1. mohammadzade mohammadzade گفت:

      تشکر از لطفتون . حتما

نظرات بسته شده اند.