مقالات فروشگاه بانه کولر

کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری 

 

کولرگازی کمپرسور روتاری

عکس و مشخصات کولرگازی موتور روتاری

 

کمپرسور چیست ؟ 

کمپرسور یک قطعه مکانیکی فشرده ساز میباشد که امروزه در صنایع کوچک و بزرگ کاربرد زیادی دارد . در واقع عمل کمپرسور ، ایجاد نیروی مکش لازم برای مکیدن مبرد از اوپراتور ، متراکم کردن گاز و سر انجام انتقال آن به کندانسور است که در چرخش این فرایند گاز به مایع تبدیل میشود .

در واقع از کمپرسور برای فشرده کردن گاز یا مایع استفاده میشود که با صرف انرژی مکانیکی زیاد ، گاز را با سرعت به داخل مکیده و آنگاه فشرده میسازد .

کمپرسور روتاری چیست ؟ 

کمپرسور روتاری یکی از رایجترین فشرده ساز هاست که در صنعت تهویه مطبوع به وفور استفاده میشود .

موتور rotary با چرخش 360 º تیغه ها ، عمل مکش و تراکم مبرد را انجام میدهد. به طور کلی میتوان گفت کمپرسور روتاری از دو بخش محفظه سیلندر مانند و پیستون چرخشی تشکیل شده است .

کمپرسور Rotary به چرخنده پیستونی نیز معروف است .این نام گذاری بدین علت است که پره موجود در این موتور شبیه به یک پیستون و پوسته آن به عنوان سیلندر عمل میکند . پره ، محدوده بین سیلندر و پیستون را به دو بخش ساکشن و تخلیه ، بخش بندی میکند .

rotary compressor بر اساس سرعت چرخش ثابت یا متغیر بوده و انواع آنرا بر حسب سرعت دوران و تعداد پره های سیلندر بخش بندی میکنند . مکانیزم کمپرسور در پنج بخش ، آغاز یا ورود ، ساکشن یا مکش ، تراکم یا فشرده سازی ، تخلیه و اتمام و خروج صورت میگیرد .

نحوه عملکرد کمپرسور روتاری 
 1. ورود : با باز شدن شیر ورودی ، حرکت چرخشی پیستون در داخل سیکل آغاز میشود .
 2. suction (مکش ): با حرکت چرخشی پره ها داخل سیکل ، در قسمتی از فضای آن خلاء ایجاد میشود که باعث مکش گاز از شیر ورودی می گردد .
 3. فشرده سازی: در این بخش ، شیر تخلیه بسته بوده ، گاز وارد شده پشت شیر تخلیه که توسط حرکت دورانی پره ها هدایت شده ، متراکم میشود . این کار باعث بالا رفتن دما و فشار سیال (گاز) می گردد .
 4. تخلیه : وقتی دما و فشار سیال به میزان تعیین شده برسد ، گاز با دما و فشار بالا از شیر تخلیه به بیرون سیلندر منتقل می گردد .
 5. اتمام : حرکت 360 درجه ای پره ها در سیلندر اتمام میشود و به نقطه آغاز باز میگردد .

پس از راه اندازی سیستم مراحل بالا به صورت یک سیکل و به موازات هم رخ می دهند .

 

محاسن کمپرسور روتاری 

 1. این کمپرسور به جهت میزان اندک اتلاف در شیر تخلیه ، بازدهی بسیار بالایی دارد .
 2. این فشرده ساز به جهت لرزش اندک و پایه موتور های قدرتمند ، صدای خروجی بسیار پایینی دارد و همین امر باعث شده جهت استفاده در مکان هایی که نیاز به سکوت دارند ، گزینه ای ایده آل قلمداد شود .
 3. موتور روتاری به نسبت ظرفیتی که ارائه میدهد ، ابعاد و اندازه کوچکی دارد .
 4. این کمپرسور طراحی پیچیده ندارد و به نسبت سایرین از قطعات کمتری ساخته شده است که خود میزان هزینه نگهداری را کاهش میدهد .
 5. قابلیت اطمینان بالا به جهت عدم تبدیل حرکت دورانی به خطی
 6. این موتور جریان پیوسته ای در حرکت گاز خنک کننده دارد که به تعادل سیستم تهویه مطبوع در فصول گرم کمک میکند .
 7. موتور Rotary قابلیت تجهیز به سیستم های روز همانند مدار اینورتر را داراست در حالیکه بعضی موتور ها همانند پیستونی ، این قابلیت را ندارند .

معایب کمپرسور روتاری 

ظرفیت btu/h برودت دهی موتور rotary به دلیل ساختار آن پایین است و از آن در ظرفیت های برودتی بالا نمیتوان استفاده کرد .

فشرده ساز rotary به صورت هرمتیکال یا بسته طراحی میشود و امکان تعمیر بسیاری از قطعات وجود ندارد و مییبایست تعویض شود .

موتور روتاری برای دمای پایین بازدهی مناسبی ندارد و عملا در مناطق زیر صفر ، قابلیت مطلوبی ندارد .

 

کمپرسور روتاری چیست

موتور کمپرسور روتاری چیست و چگونه کار میکند ؟

 

کاربرد کمپرسور روتاری 

این موتور قابلیت های بسیار گسترده ای دارد به طوری که میتوان آنرا در بیشتر سیستم های تهویه مطبوع یافت . روتاری در انواع کولر گازی اعم از اسپلیت دیواری – داکت اسپلیت ، کولر ایستاده – کولر گازی سقفی – کاستی و بسیاری دیگر کاربرد فراوان دارد .

از موتور روتاری در دیگر لوازم همانند یخچال های خانگی و فروشگاهی ، آبسردکن و … نیز استفاده میشود .

انواع کمپرسور روتاری

روتاری ، با توجه به شرایط آب وهوایی به دو نوع  t1 و t3 تقسیم میشوند . این تقسیم بندی صرفا ربطی به کیفیت موتور ندارد و تنها مربوط به مسئله مطابقت اقلیمی است .

کمپرسور روتاری t1 

موتور روتاری T1 به نسخه معتدل این موتور اطلاق میشود . این موتور ابعاد نسبتا کوچکتری نسبت به نسخه تروپیکال دارد اما مزایای خاص خود را نیز دارد .

کمپرسور های rotary T1 برای مناطق معتدل خزری همانند شمال ایران ، فلات غربی ایران و مناطق کوهستانی  و به طور کلی اقلیم های با دوره گرمای کم ، گزینه ای ایده آل است . در ایران شهرهای همچون ارومیه ، تبریز ، همدان ، اردبیل و چند شهر دیگر محیط مناسبی برای نصب موتور روتاری T1 هستند .

مصرف برق کمتر به نسبت کمپرسور روتاری t3 از محاسن این کمپرسور است . ایراد اساسی موتور فشرده ساز ،عدم توانایی کار کردن در دمای بالای 45 درجه سانتی گراد است .

این موتور در دمای بالا راندمان کاری مثبت خود را از دست میدهد و اصطلاحا اورلد میشود . اورلد شدن موتور ، هزینه بسیار گزافی را متوجه مصرف کننده میکند به همین جهت هنگام خرید کولرگازی میبایست تمام شرایط اقلیمی ، لحاظ شود .

صدای خروجی کمپرسور T1 نیز نسبت به نسخه تروپیکال ، اندکی کمتر است که خود میتواند پارامتری اساسی طلقی شود .

کمپرسور روتاری t3 

موتور rotary t3 که به آن تروپیکال یا حاره ای نیز گفته میشود برای مناطق و اقلیم های با دوره گرمای طولانی بسیار مناسب است .

در ساخت کمپرسور تروپیکال T3 از آلیاژ های مقاومی استفاده میشود تا قابلیت تحمل گرمای بالایی به موتور ببخشد .

کمپرسور T3 برای استان هایی همچون خوزستان ، سیستان و بلوچستان ،هرمزگان ،کرمان و فارس و چندین استان دیگر ایران ، کاربرد دارد . به طور کلی از این موتور میتوان در سراسر ایران استفاده کرد .

بزرگترین مزیت کمپرسور حاره ای T3 به نسبت نسخه T1 ، تحمل گرمای مطلوب این موتور است . در نسخه های جدید روتاری که بر روی بسیاری از سیستم های تهویه نصب شده ، تحمل گرمای بیش از 60 درجه سانتیگراد ، تضمین شده است .

ایراد موتور حاره ای نسبت به موتور معتدل در مصرف آن است . کمپرسور T3 به نسبت T1 مصرف برق بیشتری دارد .

از موتور روتاری T3 به وفور در کولرگازی گری ، هیتاچی ، سامسونگ ، دایکین ، میتسوبیشی و چند برند مطرح دیگر استفاده شده است .

تفاوت بین کمپرسور T1 و T3 

 1. کمپرسور t1 برای محیطی با شرایط آب و هوایی معتدل و rotary T3 برای مناطق گرم و حاره ای مناسب است .
 2. موتور معتدل تحمل حداکثر دمای 45 درجه سانتیگراد را دارد اما t3 قادر است دمای بیش از 60 درجه را تحمل کند .
 3. کمپرسور روتاری T3 ابعاد نسبتا بزرگتری نسبت به T1 دارد .
 4. کولر گازی مجهز به موتور حاره ای T3 سایز لوله های رفت و برگشت بزرگتری نسبت به نمونه معتدل T1 دارد .
 5. موتور تروپیکال T3 حجم بیشتری از گاز یا همان مبرد را در درون خود جای میدهد هرچند که این پارامتر جزو مزیت های T3 نیست .

کمپرسور هرمتیک 

پیشرفته ترین و جدید ترین نوع کمپرسور ، هرمتیک یا هرمتیکال نام دارد . موتور هرمتیک به Twin Rotary یا Twin Compressor نیز شهرت دارد .

Hermetical از نظر ساختار دارای دو عدد رتور چرخنده است که عملیات فشرده سازی گاز را انجام میدهند . این کمپرسور به صورت بسته طراحی میشود و قابلیت تعمیر ندارد .

وجود دو عدد روتور چرخشی ، محاسن بینظیری را برای کمپرسور هرمیتکال به ارمغان می آورد که مهمترین آن برودت دهی دو برابری به نسبت موتور روتاری معمولی است . تحمل گرمای بالا ، دومین مزیت کمپرسور هرمتیک است .

کمپرسور هرمتیک توانایی تحمل گرما بیش 65 درج سانتی گراد را داراست .این میزان از توانایی تحمل گرما ، کوچکترین تاثیری در کاهش کیفیت برودت دهی موتور ندارد .

موتور Hermetic دارای پایه موتورهای گیمبال مانند می باشد و همین علت باعث شده تا از لرزش و صدای خروجی بسیار کمی برخوردار باشد . بزرگترین ایراد موتور Hermetic ، قیمت نسبتا گران آن است هرچند که از صرفه بالای اقتصادی خرید ، به هیچ وجه نمیکاهد .

شرکت ال جی برای اولین بار موتور هرمتیک را برای استفاده در کولرهای گازی دیواری ساخت . پس از ال جی ، شرکت های دیگری مانند گری ، میتسوبیشی ،سامسونگ ، هیتاچی و دایکین ، از این موتور کمپرسور استفاده کرده اند .

از معروفترین مدلهای مجهز به موتور هرمتیک میتوان به کولرگازی ال جی آمپر کنترل یا کولر گازی گری هایپر اشاره کرد .

 

کمپرسور روتاری جدید

بررسی کمپرسور توین روتاری


جمع آوری شده توسط گروه تاسیساتی بانه کولر

جهت دریافت مشاوره در مورد خرید کولر گازی و اسپلیت مطابق با اقلیم و محل زندگی میتوانید از طریق شماره های درج شده با ما در ارتباط باشید .

متراژ مناسب نصب کولر گازی

متراژ مناسب نصب کولر گازی

متراژ مناسب نصب کولر گازی

 

"<yoastmark

 

متراژ مناسب نصب کولر گازی

کولرهای گازی شامل مبرد مخصوصی هستند که این خنک کننده توسط موتور به مایع تبدیل شده و به صفحات دستگاه میرسد که پس از جریان این مبرد منقبض شده دمای گرم محیط را جذب کرده و به علت دمای ورودی مایع موجود را به گاز اولیه تغییر میدهد .  چرخش این فرایند تا اتمام گرمای موجود در محیط ادامه خواهد یافت .

فعالیت بیش از حد کمپرسور، در مدت زمان زیاد باعث آسب رساندن به کولرگازی میشود .  کولر گازی باید با مساحت فضایی که در ان  قرار میگیرد ، متناسب باشد .

انتخاب متراژ مناسب نصب کولر گازی بسیار مهم است تا جای که بعد از نصب دستگاه ، به علت هزینه و مشکلاتی که در پی دارد ، امکان تعویض ان سخت میباشد. ما نمی توانیم در محیطی ، با هر متراژی ، از انواع کولر گازی با ظرفیت های متفاوت استفاده کنیم ، بلکه در انتخاب کولر گازی متراژ محیط تعیین کننده است نه انتخاب ما .

 bTU/H چیست ؟ 

قدرت برودت دهی کولر گازی با واحد اندازه گیری  btu/h سنجیده میشود . ظرفیت موتور کولر هر چه بالاتر باشد ، خنک کنندگی بیشتر را در واحد زمانی دارد نه اینکه دمای کولر خنک تر، بلکه میزان سرمای وارد شده به محیط افزایش می یابد .

برودت دهی کولر گازی با توجه به متراژ محیط ، بر اساس  BTU موتور تعیین میگردد . البته ظرفیت به عواملی دیگر نیز بستگی دارد که مهمترین ان قدرت خنک کنندگی هوا میباشد.

موقعیت ساختمان در خنک کنندگی هوا تاثیر دارد که تعیین BTU آن نیز متفاوت است . BTU کولر گازی را متناسب با متراژ فضا  انتخاب میکنند .

هرکدام از مدلهای مختلف کولر گازی دارای ظرفیت های btu/h خاص خود هستند و بر اساس نیاز میتوان هرکدام از انان را انتخاب کرد . از رایجترین کولرهای گازی میتوان به موارد زیر اشاره کرد .

1 – اسپلیت دیواری دو تکه ( اسپلیت )

رایجترین نوع کولرهای گازی ، اسپلیت دیواری نام دارد . این کولر از دو بخش یونیت داخلی (پنل) و یونیت خارجی (موتور کندانسور) تشکیل شده است .

اسپلیت به جهت کاربری و نصب آسان و همچنین قیمت معقول بیش از سایرین مورد استفاده قرار میگیرد . ظرفیت اسپلیت های از 9000 شروع و تا 36000 ادامه دارد .

بزرگترین ایراد اسپلیت ، نداشتن ظرفیت های بیش از 36000 btu/h است .

2- کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده همچون اسپلیت های دیواری از دو بخش یونیت خارجی (موتور ) و یونیت داخلی یا پنل ، تشکیل شده با این تفاوت که یونیت داخلی مانند اسپلیت روی دیوار نصب نمی شود بلکه به زمین تکه میدهد .کولر گازی ایستاده زمانی به کار گرفته می شود که  نیاز به ظرفیت های بی تی یو بالا باشد .

تهویه مطبوع floor standing به جهت داشتن ظرفیت سرمایشی و گرما دهی بالا ،  بیشتر در بانک ها ، فروشگاه ها ، ادارات ، منازل با متراژ بالا سوپرمارکت ها و غیره به کار گرفته میشوند . ظرفیت کولر های ایستاده از 24000 شروع و تا 60000btu/h ادامه دارد .

3- داکت اسپلیت 

داکت اسپلیت از دو بخش یونیت خارجی و داخلی تشکیل شده است که تفاوت آن با اسپیت و کولر ایستاده در  ظاهر یونیت داخلی و محل قرار گیری آن است . پس از کولر گازی  ایستاده ، داکت اسپلیت رواج و فروش بیشتری دارد .

مزیت داکت اسپلیت به نسبت کولر گازی ایستاده و دیواری ، قابلیت انشعاب گیری آن است . داکت اسپلیت مانند کولر آبی قابلیت کانال کشی دارد و از یک دستگاه میتوان چند کانال گرفت .

ظرفیت داکت اسپلیت از 18000 شروع و تا 60000 btu/h ادامه دارد . داکت اسپلیت به خودی خود گرمایش ندارد و میبایست به آن کویل آب گرم متصل کرد .

4- اسپلیت مولتی پنل 

کولر گازی مولتی پنل از تعداد بیش از یک پنل تشکیل شده است . مولتی پنل همان اسپلیت دیواری است که قابلیت انشعاب گیری دارد .

اسپلیت multi panel از یک یونیت خارجی و دو یا چند پنل داخلی تشکیل شده است . از کولر گاز مولتی پنل ، برای مکانی که نیاز به تقسیم بندی دارد استفاده میشود .

از معایب اسپلیت مولتی پنل میتوان به قیمت بسیار گران و تخریب فضا با لوله کشی های متعدد اشاره کرد . دیگر ایراد کولر مولتی پنل ، عدم کنترل مجزای هر انشعاب است .

ظرفیت اسپلیت مولتی پنل از 18000 شروع و تا 42000btu/h ادامه دارد .

5- کولر گازی کاستی 

کولر گازی کاستی از دو یونیت داخلی ( پنل ) و یونیت خارجی ( موتور کندانسور ) تشکیل شده است . اسپلیت کاستی به مانند داکت اسپلیت ، قابلیت انشعاب گیری و پارتیشن بندی دارد .

پنل کولر گازی کاستی از سقف آویزان میشود بدین جهت ، کولر گازی سقفی نیز نامیده میشود . اسپلیت Cassette به جهت زیبایی و عدم گرفتن فضا ( کار گذاری درسقف )  ،محبوبیت فراوانی دارد .

ظرفیت btu/h کولر گازی کاستی از 18000 شروع و تا 60000btu/h ادامه دارد.

6- کولر گازی پرتابل 

اسپلیت پرتابل به جهت سبکی وزن و یکپارچگی یونیت ، قابل حمل است . کولر گازی پرتابل ، یونیت خارجی ندارد بدین جهت لوله کشی درکار نیست اما میبایست هوای گرم کمپرسور، توسط لوله خرطومی به بیرون انتقال داده شود .

مزیت کولر گازی پرتابل ، عدم نیاز به نصب و قابلیت استفاده در هر مکانی میباشد . این کولر گازی برای مستاجرین و مصرف کنندگانی که در یک مکان ثابت برای مدت زیاد ساکن نیستند ، گزینه مطلوبی قلمداد میشود .

ایراد کولر گازی پرتابل ، صدای نسبتا زیاد به نسبت قدرت و نداشتن ظرفیت های btu بالا است . ظرفیت کولر گازی پرتابل از 9000 شروع و تا 18000btu/h ادامه دارد .

7- کولر گازی پنجره ای 

کولر گازی پنجره ای نیز همانند پرتابل ،یک تکه ساخته میشود . کولر گازی پنجره ای به صورت مستطیلی شکل طراحی میشود و در فضای ما بین بیرون و داخل پنجره قرار میگیرد .

این سبک از تهویه نیاز به فضای مناسب ، برای خروج حرارت دارد . طرز نصب کولر گازی پنجره ای به گونه ای است که ، بخش گرمایی آن در بیرون از پنجره و هوا ساز آن در داخل فضا قرار میگیرد .

ظرفیت کولر گازی پنجره ای از 9000 شروع و تا 18000btu/h ادامه دارد . ایراد اساسی کولر گازی پنجره ای ، عدم داشتن ظرفیت ها بالا است .

8- کولر گازی سرمایش مرکزی VRF 

برای پروژه های بزرگ مانند برج ها ، نمایشگاه ها و بازار های سرپوشیده که به قدرت ظرفیت بالای نیاز دارند ، از سیستم برودت دهی VRF استفاده میشود . کولر گازی VRF از یک مجموعه کمپرسور شبکه ای به همراه تعداد زیادی هوا ساز ساخته شده است .

vrf به سیستم سرمایش مرکزی نیز موسوم است . این سیستم طراحی شرکت دایکین ژاپن است اما در حال حاضر سایر شرکت های همانند ال جی ، گری ، هیتاچی ، توشیبا ، سامسونگ و … نیز سازنده VRF هستند .

VRF ظرفیت خاص و مشخصی ندارد و معمولا متراژ مناسب برای این کولرگازی توسط مهندسان تاسیساتی تعیین میشود .

 

"<yoastmark

 

متراژ مناسب نصب کولر گازی بر حسب BTU/H

به هنگام خرید کولرگازی پیش از تعیین برند و امکانات خاص آن میبایست به تعیین متراژ مناسب کولر گازی برای فضای خود، بپردازیم .

به کمک جدول پایین میتوان درک بهتری از ابعاد و اندازه های محیط و همچنین تعیین میزان لازم ظرفیت BTU داشت .

 

متراژ مناسب محیط ظرفیت برودت دهی کولر گاز ( BTU )
10 تا 15 متر مربع 9000
15 تا 30 متر مربع 12000
30 تا 45 متر مربع 18000
45 تا 60 متر مربع 24000
60 تا 75 متر مربع 30000
75 تا 90 متر مربع 36000
90 تا 120 متر مربع 48000

 

نسبت های ذکر شده برای شرایط معمولی است که هنگام خرید کولر گازی میبایست در نظر گرفت . تعیین مقدار مشخص برودت سازی برای یک فضا شاید خیلی دقیق نباشد چون وضعیت فضای موجود ، تعداد وسایل گرما زا ، میزان قرار گیری ساختمان در معرض خورشید ، ارتفاع دیوار تا سقف و بسیاری از موارد دیگر در آن تاثیر گذارند .

به طور مثال برای مناطق گرم و شرجی و یا قرار گرفتن فضا در معرض آفتاب و همچنین آشپزخانه یا فضایی با پنجره های بزرگ ، میبایست ظرفیت را بیشتر از حالت معمول تعیین کرد .

اتاقی که زیر سقف ( طبقه اخر ساختمان ) یا روی کف ( طبقه اول ساختمان ) باشد ، BTU مناسب با آن از 4000∼6000btu متفاوت است .

 1. 4000∼6000btu برای اتاقی که در مجاورت آشپزخانه قرار گرفته است .
 2. 1500∼3000btu برای هر پنجره ای که در معرض افتاب قرار دارد .
 3. 1500∼3000btu برای هر اتاق که بالاتر از آشپز خانه و شوفاژ خانه قرار گرفته باشد .
 4. به ازای هر نفر 650btu/h∼700  فضا ، در نظر گرفته میشود .
نتیجه گیری انتخاب کولر مطابق با فضا

خرید کولرگازی با قیمت های نجومی فعلی خود یک دردسر به تمام معناست و چنانچه در هنگام خرید به متراژ مناسب برای کولرگازی دقت نشود این دردسر به زیان مالی بزرگی منتهی میشود .

چنانچه کولر گازی از فضای مورد استفاده خیلی بزرگتر باشد ، علاوه بر هزینه اضافی که تحمیل میشود ، مصرف برق و عدم تطابق با محیط نیز اضافه میشود .

در صورتی که کولر گازی کوچکتر از فضا خریداری شود بدیهی است که جوابگوی محیط نخواهد بود .


همواره میتوانید از طریق شماره های درج شده با مشاورین تاسیساتی ما در ارتباط باشید تا بتوانید دستگاهی را مطابق با فضا و اقلیم خود ، پیدا کنید .

08734219214

09183753655

09185360096

گاز کولر گازی

گاز کولر گازی

گاز کولر گازی

در کولر گازی از گاز های مخصوص برودت زایی که به ان مبرد هم گفته می شود استفاده میگردد.

بسیاری از کشور های توسعه یافته در حال جایگزینی مناسبی برای گازها ، که  سازگاری بیشتری با محیط زیست و لایه اوزون داشته باشد،هستند. این گازها در برخی کاربردها ،برای محیط زیست و لایه اوزن مخرب هستند.

در کولر گازی ها از انواع مختلف مبردها استفاده میشود که می توان در این میان به گاز R410 A – گاز R22 – گازR407 و گاز R32 اشاره کرد .

این مبردها صرفا مخصوص به کولرگازی نیستند و در بسیاری دیگر از لوازم همانند یخچال ، آبسردکن ، کولر خودرو  و دیگر صنایعی که نیاز به برودت دارند استفاده میشود .

ما در این نوشته به چند نوع از مبردهایی که بیشترین استفاده را صنعت تهویه مطبوع دارند ، خواهیم پرداخت .

تمام گاز های خنک کننده با پیشوند R که مخفف Refrigerant است شروع میشوند . کلمه refrigerant به معنی سرمازا یا برودت زا است .

انواع گاز کولر گازی

گاز  R410A 

این نوع گاز کولر گازی ، ترکیبی از دو نوع گاز R32 و R125 می باشد که تقریبا یک azeotropic را تشکیل می دهند. مبرد R410A عمدتا در سیستم های تهویه مطبوع خانگی به کار می رود .

با توجه به اینکه این گاز نسبت به R22 فشار بالا تری دارد میتواند جایگزینی خوبی باشد، بنابراین در محصولات جدیدتر که برای فشارهای زیاد ساخته شده اند استفاده می شود.

کپسول های حاوی گاز R410A به رنگ صورتی می باشند .سیلندرهای گاز R410A را باید در محل های خشک و خنک با تهویه مناسب و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کرد.

گاز R410A در حالت مایع شارژ میشود تا از ترکیب دقیق ان مطمئن شویم. مبرد R410A غیر قابل اشتعال و با طبقه بندی A1 ایمن شده است.

روغن کمپرسورهای حاوی گاز R410A را با پلی استر شارژ می کنند .کاربرد گاز R410A در تجهیزات تهویه مطبوع و پمپ های گرمایی که از نو طراحی شده اند، به عمل می اید.

مبرد R410A در حال حاضر رایجترین نوع خنک کننده در صنعت تهویه مطبوع است . این مبرد به وفور در کولر گازی ال جی ، کولر گازی گری و مدلهای از هیتاچی ، توشیبا ، دایکین ، میتسوبیشی و … استفاده شده است .

گاز R410 A تحمل گرمای نسبتا بالای دارد با وجود آنکه در بازار تهویه مطبوع شایعه ای مبنی بر ضعف این گاز در شدت گرمای بالا وجود دارد .

شرکت های سازنده کولرگازی که از گاز R410A استفاده کرده اند، به طور میانگین تحمل گرمای بیش از 55 درجه سانتیگراد را تضمین کرده اند . تضمین تحمل گرمای بیش از 55 درجه نشان ازین دارد که ضعف گاز R410A در دمای بالا صرفا یک شایعه است .

گاز کولر گازی R410A

مشخصات و کیفیت گاز کولر گازی R410A

 

گاز R22 

گاز R22 (دی کلورفلور متان) از خانواده بزرگتر ، هیدروفلور کربن (HCFC) است. شکل ظاهری این مبرد بی رنگ بوده و گذشته در یخچال و چیلر استفاده میشده است. این فریون بی بو و در صورت ترکیب با رطوبت باعث خوردگی فلزات نمیشود .

گاز R22 قابل اشتعال نیست و جز گاز های گلخانه ای محسوب می شود . این گاز در سلیندرهای به جرم 13.6 کیلوگرم و به رنگ سبز روشن ، به بازار عرضه شده است .

مبرد R22 با انواع روغن پلی استر و روغن اکلیل بنزین ، سازگاری دارد .گاز R22 اثرات مخربی از جمله اسیب رساندن به لایه اوزن که سبب گرم شدن کره زمین میشود را در پی دارد .

گاز R22 نسبت به سایرین ویژگی های شیمیایی خاصی دارد که هم در سیستم های بالای صفر و هم  در سیستم های با دمای زیر صفر،  قابلیت بیشتری دارد. قابلیت ذکر شده باعث میشود تا این فریون را از پر کابردترین گازهای سرمایشی قلمداد کرد .

موارد استفاده از R22

با وجود این ویژگی ها مبرد r22 به دلیل مخرب بودن برای محیط زیست T سالهاست دیگر در سیستم های تهویه مطبوع خانگی مدرن و صنعتی کاربردی ندارد .

گاز R22 به طور رسمی تولیدش  متوقف شده و تنها در بعضی از مدلهای سفارشی استفاده میشود . مدلهای سفارشی برای کشورهای که هنوز گاز R 22 در آن ممنوع نشده ، تولید میشود .

در ایران گاز R22 همچنان خواهان و طرفداران دو آتشه ای دارد . توجیه اشخاصی که هنوز طالب این گاز هستند ، تحمل گرمای بالا آن است .

با وجود آنکه روی کاغذ این مبرد تحمل گرمای بیشتری نسبت به سایرین ندارد اما در عمل به نظر میرسد R22 در شرایط اقلیمی بسیار گرم ، عملکرد مطلوبی دارد .

خنک کننده R22 به وفور در کولرگازی های پیستونی و اسکرال استفاده میشود .از معروفترین کولرگازی های بازار که از گاز R22 استفاده میکنند میتوان به گری Gmatic گری R4matic ، اجنرال پیستونی ، اجنرال اسکرال و برخی مدلهای هایسنس اشاره کرد .

 

گاز کولر گازی R22

کیفیت کپسول گاز کولر گازی R22

 

گاز R407

دیگر گاز کولر گازی R407 نام دارد که از ترکیب گاز های مبرد فریونی R134 ، R32 و R125  ساخته شده است . گاز R407 در مقایسه با گاز R22  مشخصات مشابهی دارند به همین دلیل این گاز می تواند در دمای متوسط جایگزینی خوبی برای مصارف برودتی و تجهیزات تهویه مطبوع باشد.

گاز کولر گازی R407 را در سیلندر های پرفشار، نگه داری میکنند تا هنگام استفاده از مبرد، هیچ ماده دیگر وارد محفظه سیلندر نشود. کپسول های R407 را در محیطی خشک و خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید با تهویه مناسب نگهداری میکنند.

گاز R407 غیر قابل اشتعال بوده و با طبقه بندی A1 ایمن شده است. برودت زا R407 را باید در حالت مایع شارژ کرد تا از ترکیب دقیق ان اطمینان حاصل شود .

گاز R407 بی بو و بی رنگ میباشد و سازگاری بیشتری با روغن پلی استر دارد. از گاز R407 به وفور در کولرگازی اجنرال ، فوجیتسو و برخی برندهای ژاپنی دیگر همانند هیتاچی استفاده شده است .

 

گاز کولر گازی R407

کپسول گاز کولر گازی R407

 

گاز R32 

گاز R32 به عنوان دیفلوئور متان شناخته شده است و یک مبرد آلی است. این گاز تقریبا شبیه مبرد R410A و با داشتن ODP 0 برای لایه اوزن مخرب نیست .

گازهای گلخانه ای به CFC ها شهرت دارند و اصلی ترین عامل در تخریب لایه اوزن هستند . مبرد R32 یکی از سبز ترین گازهای ساخته شده است که کمترین میزان تخریب را نسبت با سایرین دارد .

خنک کننده R32 تولید شرکت دایکین ژاپن است و شرکتهای دیگر برای استفاده میبایست به دایکین ، حق ثبت اختراع بپردازند .

مبرد R32 قابل اشتعال و با طبقه بندی A2 ایمن شده و از نظر افت فشار و انتقال حرارت ، عملکرد مناسبی دارد. فریون جایگزینی مناسبی برای مبردهای R22 و R410A است . این مبرد به علت دارا بودن GWP 675 به طور قابل توجهی پایین تر از مبرد های R22 و R410 است.

گاز کولر گازی R32 در مقابل فشار تحمل زیادی دارد پس باید تجهیزات مورد استفاده برای نگهداری ان نیز تحمل خوبی در برابر فشار داشته باشند. مبرد R32 با روغن و آب به سختی حل میشود .

موارد استفاده از R32

مبرد R32 در کشور های اروپایی و همچنین بخش بزرگی از شرق آسیا همانند تایلند ،ژاپن و چین استفاده فراوان دارد . نکته قابل توجه اینجاست که این مبرد جزء موجود در سایر مبرد ها میباشد.

این مبرد بی رنگ و بی بو میباشد و سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد. بیشتر کشورهای توسعه یافته انرا گاز اینده لقب داده اند و بسیاری دیگر به دلیل اشتعال پذیری بالا ، گازی غیر ایمن میپندارند .

گاز R32 در مدلهای جدید کولر گازی و اسپلیت به وفور استفاده شده است . در حال حاضر کولرگازی گری ، کولرگازی ال جی ، کولرهای جدید پاناسونیک ، هیتاچی و دایکین در بازار با مبرد R32 ، یافت میشوند .

سایر تجهیزات سنگین تهویه مطبوع همانند سیستم های vrf و چیلر جدید نیز به مبرد r32 تجهیز شده اند .

 

گاز کولر گازی R32

مقایسه گاز کولر گازی R32 با R410A

 


جمع آوری شده توسط گروه تاسیساتی بانه کولر

کپی برداری از نوشته در صورت ذکر منبع بلامانع است .

کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی

در کولر گازی داخل هر یونیت ، کمپرسور وجود دارد. کمپرسور در سیستم خنک کننده مکانیکی مبتنی بر مبرد، به مانند (قلب) عمل می کند. نقش کمپرسور کولر گازی، فشردن مبرد هنگام ورود به دستگاه به منظور افزایش درجه حرارت می باشد.

مبرد به محض گرم شدن ، از کمپرسور خارج و وارد کندانسور می شود تا عملیات برودت زایی را اغاز کند. کمپرسور ها در انواع مختلف وجود دارند که هر کدام خود ویژگی های به خصوصی دارند .اکنون می خواهیم شما را با تعدادی از انها اشنا کنیم.

انواع کمپرسور کولر گازی

1- کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری را به عنوان یکی از کمپرسور های سیستم خنک کننده و تهویه هوا می توان تعریف کرد. در صنعت این کمپرسور را با نام کمپرسور دورانی-پیستونی نام می برند، که جایگزینی خوبی برای کمپرسورهای پیستونی شده است.

کمپرسور روتاری از دو بخش (محفظه سلیندری) و (پیستون دوار) که در داخل محفظه گردش می کنند تشکیل شده است.در مکانیزم کلی این کمپرسور قطعاتی دیگر نیز دخالت دارند.

در اصل، عمل مکش گاز و مکانیزم فشرده سازی و خروج گاز از کمپرسور ، به کمک این دو بخش صورت می گیرد ، بدین جهت کمپرسور دورانی-پیستونی خوانده میشود. حرکت دورانی پیستون در داخل سیلندر، فضا را به دو بخش تقسیم کرده که با حرکت دورانی پیستون به طور پیاپی کاهش یا افزایش می یابد.

فرایند انجام شده در یک بخش باعث فشرده سازی گاز و خارج شدن ان از سیلندر شده و در سمت دیگر امکان مکش گاز از لوله ورودی را میسر میسازد .

کمپرسور روتاری خود به دو بخش معتدل t1 و تروپیکال t3 تقسیم بندی میشود . این تقسیم بندی ربطی به کیفیت ندارد و صرفا مربوط به سازگاری اقلیمی است .

کمپرسور روتاری تروپیکال T3

کمپرسور تروپیکال T3 در مدلهای جدید قادر است میزان گرمای بیش از 60 درجه سلسیوس را تحمل کند . برودت زایی این کمپرسور نیز به گونه است که در جریان هوای بسیار گرم ، راندمان مثبت کاری خود را از دست نمیدهد .

کمپرسور کولر گازی روتاری حاره ای ، امروزه رایجترین نوع کمپرسور است . این موتور روی بیش از 95 % اسپلیت های روز با کیفیت ساخت مختلف ، نصب شده است .

از معروفترین های مجهز به کمپرسور t3 میتوان به کولرگازی گری ، ال جی ، توشیبا ، دایکین و هیتاچی ژاپن اشاره کرد .

از کمپرسور تروپیکال T3 در اقلیم های گرم همانند جنوب ایران ، استان های مرکزی و به طور کلی مناطقی که دوره گرمای طولانی دارند استفاده میشود .

 

کمپرسور روتاری معتدل T1

همانطور که از اسمش پیداست کمپرسور T1 برای مناطق معتدل طراحی شده است . متریال ساخت این موتور با نمونه تروپیکال تفاوت چندانی ندارد .

کمپرسور کولر گازی Rotary معتدل در بهترین حالت ، قادر است شدت گرمای 45 درجه سانتیگراد را تحمل کند . این میزان به تناسب راندمان کاری مثبت موتور تعیین شده است .

منظور از راندمان مثبت ، قابلیت ایجاد برودت در شدت گرمای بالاست به گونه ای که از کیفیت سرمادهی کاسته نشود . موتور روتاری به کمپرسور موشکی نیز موسوم است .

از موتور روتاری معتدل t1 در استان های شمالی ایران و همچنین منطقه کوهستانی همانند تبریز و ارومیه، استان کرمانشاه و همدان ، کاربرد دارد .

نحوه عملکرد کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری در پنج مرحله مختلف (شروع ، مکش ، فشرده سازی ، تخلیه ، پایان) عمل خواهد کرد تا به یک سیکل کامل برسد. هر کدام از این مراحل وظایف بخصوصی دارند که با راه اندازی دستگاه ، این مراحل به صورت یک فرایند در راستای هم رخ می دهند.

این کمپرسور کولر گازی همانند تمام دستگاه های صنعتی ، مزایا و معایبی دارد .از مزایا ان می توان به افزایش بازدهی کمپرسور، سروصدا و لرزش کم، وزن و ابعاد کمتر ان اشاره کرد.

همچنین از  معایب ان به ظرفیت btu/h پایین، بازدهی اندک نسبت به سایرین و محدودیت های بهره وری اشاره کرد .در جمع بندی می توان گفت، کمپرسور های Rotary ، جایگزین مناسبی برای کمپرسور های پیستونی شده اند که به خاطر بازدهی کمتر و سطح صدای زیاد ، در حال منسوخ شده اند .

 

کمپرسور کولر گازی روتاری

عکس کمپرسور کولر گازی روتاری

 

2- کمپرسور اسکرال

به کمپرسوری که به کمک دو مارپیچ، یکی از انها ثابت و در مرکز واحد و دیگری مارپیچ دوران که در حال گردش می باشد، اسکرال یا اسکرول گفته می شود .بالا بردن دما و فشار گاز از وظایف این دو مارپیچ هستند .

علاوه بر این دو مارپیچ ،قطعاتی دیگری اعم از (میلنگ ، رتور، استاتور، یاتاقان ، لوله مکش و تخلیه و، پمپ روغن) نیز دخالت دارند اما وظیفه اصلی را،این دو مارپیچ انجام می دهند .

عمل کمپرسور scroll در سه بخش مکش ، تراکم و تخلیه صورت میگیرد. کمپرسور اسکرال در دو سرعت دوران ثابت و متحرک دسته بندی شده اند.

در سرعت ثابت ، مارپیچ غیر قابل کنترل بوده و تنها با خاموش و روشن شدن ، ظرفیتش قابل کنترل است. در سرعت متحرک نیز میزان مبرد متراکم شده قابل کنترل است.

 

کمپرسور کولر گازی اسکرال

مشخصات کمپرسور کولر گازی اسکرال مارپیچ

از محاسن این کمپرسور کولر گازی به نسبت سایرین می توان به اطمینان بالاتر به جهت ساختار ساده و قطعات کمتر، بازدهی بالاتر به دلیل نداشتن شیر مکش یا تخلیه و حجم کلیرانس که از اتلاف انرژی جلوگیری می کند اشاره کرد.

از معایب آن میتوان به صدای خروجی بسیار زیاد ، مصرف برق نسبتا بالا و تکنولوژی قدیمی ساخت اشاره کرد .

 

کمپرسور کولر گازی دایکین

عکس و مشخصات کمپرسور کولر گازی دایکین

 

3- کمپرسور پیستونی

کمپرسور پیستونی با انجام همزمان رفت و برگشت ،عمل مکش و خروج گاز را انجام می دهد. پیستون هر بار با رفت و برگشت ، مقدار مبرد موجود در محفظه گاز کمپرسور را  هدایت میکند که تحت تراکم قرار میگیرد و با فشار به سیستم وارد می شود.

عملکرد کمپرسور پیستونی در سه بخش مکش ، تراکم و تخلیه صورت میگیرد و هر کدام وظایف بخصوصی دارند. وجود لرزش زیاد در این کمپرسور ناشی از حرکت منقطع گاز در سیکل کمپرسور می باشد.

کمپرسور پیستونی با توجه به موقعیت مبرد در اطراف پیستون، به دو شکل تک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم می شود.اگر مبرد در یک سمت پیستون فشرده شود تک مرحله ای گفته میشود و چنانچه پس از تراکم از سمت اول به سمت دوم پیستون فرستاده شود و دوباره متراکم شود ، دو مرحله ای خوانده میشود .

از مزیت های این نوع کمپرسور می توان به کاربرد گسترده در صنایع برودتی صنعتی اشاره کرد .این کمپرسور دارای تنوع ظرفیت بالایی است و بیشتر در یخچال ، سرد خانه ها و صنایع متعدد تهویه مطبوع دیگر استفاده می شود.

از معایب موتور پیستونی میتوان به بازدهی انرژی پایین به علت مقاوم بودن شیرها در تخلیه و مکش ،نشت بین سیلندر و پیستون ها اشاره کرد .

این موتور حساس به ورود مبرد به صورت مایعاست و در صورت ورودش به محفظه تراکم ، سر و صدا ایجاد میکند و به کمپرسور صدمه وارد میکند .

یکی از بزرگترین معایب موتور پیستونی، ابعاد بسیار بزرگ نسبت به ظرفیت btu آن است . این کمپرسور همچنین به جهت ساختار پیچیده ای که دارد، هزینه نگهداری بالایی دارد .

از دیگر معایب اساسی کمپرسور پیستونی ایجاد سروصدا و لرزش به علت یکنواخت نبودن حرکت مبرد است .

 

کمپرسور پیستونی کولر گازی

مشخصات و عکس کمپرسور پیستونی کولر گازی

 

4 – کمپرسور هرمتیک 

پیشرفته ترین و جدیدترین نوع کمپرسور ، هرمتیک یا هرمتیکال نام دارد . موتور Hermetic به Twin Rotary و Twin Compressor نیز شهرت دارد .

کمپرسور هرمتیک از نظر طراحی همانند موتور روتاری سنتی است با این تفاوت که دارای دو عدد روتور چرخنده برای فشرده سازی گاز است .

داشتن دو عدد روتور چرخشی ، مزیت های بینظیری را در اختیار کمپرسور هرمتیکال قرار میدهد . مهمترین مزیت این موتور برودت زایی دو برابری به نسبت کمپرسور روتاری است .

این موتور به جهت داشتن دو روتور ، فشرده سازی گاز مطلوبی را انجام میدهد که ماحصل آن سرما دهی بیشتر است . تحمل گرمای بالا دومین مزیت بزرگ موتور هرمتیک است .

کمپرسور هرمتیک قادر است شدت گرمای فراتر از 65 درجه سانتیگراد را به آسانی تحمل کند . این میزان از تحمل گرما کوچکترین تاثیری روی کیفیت سرما دهی ندارد .

صدای خروجی نزدیک به سایلنت سومین مزیت hermetical است . این کمپرسور به جهت داشتن پایه موتورهای گیمبال مانند ، کمترین میزان لرزش را تولید میکند که به تبع آن ، صدای خروجی نیز به شدت کاهش می یابد .

شرکت ال جی اولین کمپانی بود که از موتور هرمتیک در ساخت اسپلیت های دیواری استفاده کرد . پس از ال جی شرکت های دیگری همچون گری ، هیتاچی ، دایکین ، سامسونگ و میتسوبیشی از این فناوری استفاده کردند .

بزرگترین ایراد موتور هرمتیک قیمت تمام شده نسبتا گران آن است . به طور مثال قیمت اسپلیت ال جی مجهز به موتور هرمتیک بسیار بیشتر از نمونه روتاری معمولی است .

 

کمپرسور هرمتیک کولر گازی

مشخصات فنی و عکس کمپرسور هرمتیک کولر گازی


 

کد خطا کولرگازی

کد خطا کولرگازی

کد خطا کولرگازی

 

کد خطا کولرگازی چیست ؟

برطرف کردن کد خطا کولرگازی

 

 

کد خطا کولرگازی چیست و چگونه نمایش داده میشود ؟

کولر گازی نیز همانند سایر لوازم الکترونیکی روزی دچار مشکل میشود .مشکلات به وجود آمده برای کولرگازی مختص به برند یا مدل خاصی نیست و ممکن است برای همه پیش بیاید .

با پیشرفت صنعت تهویه مطبوع و هوشمند شدن کولرهای گازی ،مشکلات پیش آمده نیز گسترش یافته است . هرچه تکنولوژی پیشرفته تری در کولر به کار رفته باشد، احتمال بروز خطا نیز بیشتر است .

به دلیل پیچیدگی کولرهای گازی ، هنگام بروز خطا پارامترهای بسیاری دخیل هستند . این مشکل دقیقا همانند بروز ایراد در خودرو است که مکانیک قادر نیست در نگاه اول ،اختلال را تشخیص دهد .

مکانیک خودرو میبایست برای درک بهتر مشکل ،المان های متعددی را تست کند . خودروهای انژکتوری تا حدی رسیدن به مشکل را به وسیله کامپیوتر یا همان ECU سهل کرده اند . تکنسین خودرو میتواند به وسیله دستگاه دیاگ ،خطای خودرو را بیابد و آنرا برطرف کند .

در کولرگازی نیز روال به همین شکل است و دستگاه را میتوان سریع عیب یابی کرد . کد خطا کولرگازی را میتوان به دو حالت نور چشمک زن و نمایش کد خطا روی نمایشگر یافت .

ایراد کولرگازی های قدیمی که فاقد دیجیتال بودند را از طریق چراغ های رنگی چشمک زن حدس میزند . به طور مثال چنانچه چراغ، دوبار چشمک میزد معنی خاصی داشت و زمانیکه چهار بار پشت سرهم چشمک میزد ،نشان از خطای دیگری داشت .

کد خطا کولر گازی دیجیتال

با مدرن شدن کولر های گازی و اضافه شدن دیجیتال ،روند خطایابی سرعت یافت . نمایشگرهای دیجیتال از طریق کد خطا که متشکل از اعداد و حروف لاتین یا ترکیبی از هردو بود،عیوب را نمایش میدادند .

به طور مثال زمانی که خطای برای دستگاه رخ میداد روی نمایشگر حروفی همانند PU یا E1 نمایش داده میشد .این روند نمایش خطا به صورت خاص برای هر برند جداگانه تعیین میشود .

این بدین معنیست که کد ارور کولر گازی گری با ارور کولر گازی ال جی متفاوت است . تکنسین ها میبایست کد خطاهای معمول را حفظ یا هنگام بروز مشکل به مرجع سازنده مراجعه میکردند .

اکنون با پیشرفت گوشی های هوشمند، تنها در کسری از ثانیه کد خطا و طریقه رفع آن ،برای تکنسین ها ارسال میشود . در زیر معروفترین و رایجترین کدهای خطا جمع آوری شده است .

کد خطا کولرگازی ال جی

 

CH01 در حسگر هوای داخلی خطا رخ داده است
CH02 ایجاد مشکل در سنسور لوله ورودی متصل به یونیت داخلی
CH05 قطع شدن ارتباط یونیت داخلی و خارجی به مدت 3ثانیه
CH06 سنسور لوله خارجی متصل به یونیت داخلی مشکل پیدا کرده
CH09 نشان دادن خطا در عملکرد سیم کشی برد
CH10 ایجاد اختلال در موتور فن داخلی
CH12 به وجود امدن مشکل در سنسور لوله وسطی متصل به یونیت داخلی
CH21 جریان ولتاژ ورودی CD زیاد است
CH22 وارد شدن بیش از از حد جریان برق ورودی از حد معیین شده
CH23 جریان ولتاژ ورودی CD کم است
CH26 جریان فازی مشکل پیدا کرده است
CH29 جریان ورودی به موتور زیاد و دچار نقص شده است
CH32 بالا رفتن دمای کمپرسور، بیش از حد تعیین شده
CH40 روبه رو شدن با نقص یکی از سنسورهای روی برد
CH41 سنسور کمپرسور مواجه شده با مشکل
CH44 سنسور دمای هوا نقص پیدا کرده است
CH45 اختلال جدی در سنسور کندانسور
CH46 حسگر لوله مکش نقص پیدا کرده است
CH53 نشان دهنده ی قطع ارتباط یونیت داخلی و خارجی ظرف مدت 3دقیقه
CH60 اختلال در  EEPROM وبازدید کردن ان
CH61 حسگر کندانسور اختلا پیدا کرده است
CH67 فرکانس برگشتی نقص پیدا کرده است

 

کد خطا کولرگازی ال جی اینورتر

 

01 کوتاه شدن یکی از حسگرها اتصال
02 در کارکرد سنسور لوله وردی به سیستم کولر ایجاد مشکل شده است
05 یونیت داخلی و خارجی ارتباط شان نقص پیدا کرده است
06 در سنسور لوله خارجی اختلال ایجاد شده است
21 جریان ولتاژ ورودی زیاد و در CD نقص ایجاد شده است
22 با بالا بودن جریان ورودی ،به سنسور اورلود صدمه وارد شده است
23 ولتاژ ورودی کمتر از حد تعیین شده است
26 کمپرسور نقص پیدا کرده است و ناتوان در صحیح کار کردن
27 خراب شدن قطعه های SCP و نادرست کار کردن ان
29 افزایش جریان بیش از حد مجاز و ایجاد مشکل در کار کمپرسور
32 وقوع زیاد شدن دمای کولر گازی ومشکل به وجود امدن در کار کمپرسور ونقص احتمالی ترموستات
40 سنسور TC خراب شده است و کار کردن ان صحیح نیست
41 نقص در کمپرسور به وجود امده است
44 سنسور هوای بیرونی اختلال پیدا کرده است
45 سنسور لوله میانی مشکل پیدا کرده است
48 لوله خارجی کندانسور خراب است
53 قطع شدن رابطه ی یونیت داخلی وخارجی
60 حافظه EEPROM نقص پیدا کرده است
61 زیاد شدن دمای لوله کندانسور
67 خرابی فن و تعمیر ان را می توان انجام داد

 

ارور و کد خطا کولرگازی گری

 

E1 حفاظت در برابر فشار بالای گاز خنک کننده
E2 حفاظت ضد انجماد
E3 مبرد کافی نیست

سیم کشی فشار بالا باز است

E4 دمای بالای خروجی کمپرسور
E5 میزان ولتاژ خیلی پایین است و بار خیلی بالا است

ولتاژ ناپایدار و پر نوسان است .

E6 قطع ارتباط یونیت های داخلی و خارجی
E8 درجه حرارت بالا است .
H6 موتور فن داخل محفظه هیچ عملکردی ندارد
F1 بروز اتصال کوتاه در سنسور محفظه داخلی
F2 اختلال در سنسور محفظه داخلی
F3 حسگر دمای بیرونی باز است
F4  حسگر باز یا اتصال کوتاه مدار باز
F5  سنسور دما باز یا اتصال کوتاه دارد
F6 کاهش سطح فرکانس – کاهش ناشی از اضافه بار
F8 تقلیل میزان فرکانس به دلیل اضافه جریان
F9 افت فرکانس به دلیل اضافه جریان
PH سطح ولتاژ دی سی بسیار بالا است .
U5 اختلال در تشخیص جریان واحد کامل
P5 حفاظت از جریان فاز بیش از حد موتور
B5 اختلال عملکرد در حسگر لوله ورودی
L3 اختلال عملکرد در موتور فن DC
FE بار سنسور بسیار زیاد است
B7 نقص کارکرد سنسور لوله ورودی
H1 دفراست
H2 حفاظت از پاکسازی Static
H3 حفاظت از اضافه بار کمپرسور
H4 سیستم دچار اختلال است
H5 حفاظت مکانیزم Ipm
HC حفاظت  مکانیزم PFC
H0 کاهش میزان فرکانس به جهت مقاومت در عملیات گرمایش
H7 اختلال در عملکرد کمپرسور
LC شکت یا خرابی در سیستم
U1 ایراد در مدار تشخیص جریان فاز کمپرسور
EE اختلال در عملکرد EEPROM
PU اختلال در شارژ خازن
P7 بروز ایراد در مدار سنسور حرارتی ماژول
P8 ماژول حفاظت از میزان حرارت بالا
U3 بروز ایراد در افت ولتاژ DC bus-bar
PL سطح ولتاژ DC bus-bar بسیار پایین است
EU افت سطح فرکانس به علت دمای بالای ماژول
U7 دریچه چهار طرفه دچار اختلال است
U9 ایراد گذر صفر واحد در فضای باز
FH افت سطح فرکانس به جهت ضد یخ زدگی
H6 موتور فن داخلی PG کار نمیکند .
C5 حفاظت از اختلال عملکرد jumper
U8 موتور فن داخلی (PG) دچار اختلال است .

 

کد خطای کولر گازی ایستاده سامسونگ

 

E1 01 رابطه ی یونیت داخلی و خارجی نقص پیدا کرده است
E1 21 به وجود امدن نقص در لوازم و سیم کشی برد بررسی و برطرف کردن حتمی ان
E1 22 ایجاد نقص در برد دستگاه و حسگر ورودی کولر گازی
E1 25 نقص در کار کردن  فاز ها
E1 54 فن خراب یا سوخته است
E1 62 EEPROM خراب است که باعث حذف برنامه نویس کولر گازی شده
E1 63 ایجاد کد گذاری جدید در کولر
E1 86 نشان دهنده ی خطایMPI

 

کد خطای کولر جنرال و اجنرال

 

F1 برد نقص پیدا کرده و سوختن محافظ
F2 اختلال در محافظ و نادرست کار کردن برد
F3 نقص در محافظ با ولتاژ زیاد
F4 نقص در محافظ با ولتاژ کم
F5 اختلال در برد که می تواند ناشی از گرما بیش از حد باشد
F6 اورلود خراب شده است
F7 حسگر یونیت بیرونی اختلال پیدا کرده است
F8 ایجاد نقص در محافظ ضد یخ
F9 نشان دهنده ی یخ زدن دستگاه می باشد
F10 ایجاد گرمای الکتریکی

 

کد خطای کولر گازی جنرال گلد و اجنرال

 

F7 ایجاد نقص در دیفراست
F8 ایجاد مشکل در سنسور پایپ که سنسور وصل به اپراتور است
F9 سنسور محیطی نقص پیدا کرده است

 

کد خطا کولرگازی ایستاده گری (بدون اینورتر)

 

E01 اختلال در سنسور دما یا خاموش بودن ان
E02 هنگ کردن دستگاه و احتیاج به استراحت دارد
E03 نشان دهنده ی افت فشار در کمپرسور
E04 دستگاه دچار نقص شده است و نیاز به خاموش و روشن کردن دارد
P02 به ما نشان می دهد که دستگاه با تحمل بار اضافی دجار نقص شده است
P03 نا منظم بودن دما اپراتور /رو به حالت پایین است
P04 پایین امدن دمای دستگاه
P05 پایین امدن دمای دستگاه بیش از حد تعیین شده

 

کد خطا کولرگازی بوش

 

E0  نقص در برد دستگاه وجود دارد
E1 تحمل بار زیاد بر محافظ سیستم
E2 قسمت ضد یخ زدگی نقص پیدا کرده است
E4 نشان دهنده ی اختلال در دما رفت کمپرسور می باشد
E5 بالا رفتن بسیارمحافظ جریان
E6 نشان دهنده ی نقص در رابطه ی بین کابل یونیت داخلی و خارجی است
E8 افزایش دمای مقاومت بیش از حد
H6 فن داخلی نقص پیدا کرده است
F1 حسگر محیطی یونیت داخلی دچار مشکل شده است و نادرست کار می کند
F2 نشان دهنده ی کار نکردن حسگر اپراتور است
F3 ایجاد نقص در سنسور محیطی یونیت خارجی می باشد
F4 ایجاد اختلال در سنسور کندانسور
F5 لوله رفت کمپرسور دچار مشکل شده است
F6 نقص در اورلود وجود دارد
U5 اعلام قطعی بین جریان یونیت ها
H1 نشان دهنده ی یخ زدایی می باشد
H3 اورلود دچار اختلال شده است
H4 کار نکردن سیستم به طور عادی
H5 صحیح کار نکردن محافظ MPI
HC نقص در محافظ CFP وجود دارد
U1 داخل جریان فاز کمپرسور مشکل پیدا شده است

 

کد خطا کولرگازی میتسوبیشی

 

E1 ایجاد اختلال در حافظه و حذف کدهای برنامه نویسی
E3 فن نقص پیدا کرده است ممکن است موتور خراب یا ایجاد سوختگی سیم ها وجود دارد
E4 مصرف برق بیش از حد توسط کمپرسور بیشتر از حد تعیین شده می باشد
E5 ایجاد نقص در حسگر دما  که صحیح کار نمی کند
E6 ترمیستور پایپ مسی نقص پیدا کرده است و دلیل ان می تواند خرابی برد یا لوازم ان باشد
E7 سنسور کندانسور نقص جدی دارد
E9 یونیت داخلی و خارجی ارتباط شان دچار مشکل شده است

 

کد خطا کولرگازی هایسنس

 

0 هیچ گونه نقص یا اختلال وجود ندارد
1 سنسور دما در یونیت خارجی نقص پیدا کرده است
2 حسگر تخیله شارژ دچار اشکال اساسی شده است
5 حسگر MPI  نقص دارد
6 ولتاژ ورودی برق به طور ناگهانی افزایش یافته است
8 نقص اساسی در برد یونیت خارجی می باشد
9 کمپرسور نقص اساسی دارد
11 اختلال جدی در حافظه یونیت خارجی وجود دارد
13 فیلتر هوا به تعویض احتیاج دارد
14 برد یونیت خارجی و حسگر دما دچار مشکل شده است
15 ایجاد نقص در حسگر محافظ اورلود کمپرسور می باشد
16 ضد یخ در حال کار کردن است
18 کمپرسور شروع به کار نمی کند
33 اختلال در حسگر دما وجود دارد

 

عیب یابی کولر گازی با گوشی موبایل

در کولرگازی های جدید، استفاده از مکانیزم عیب یابی هوشمند با گوشی موبایل فراهم شده است . این فناوری برای تمامی برندها در دسترس نیست و صرفا محدود به چند برند معروف،آنهم فقط مدلهای پرچمدار است .

یکی از معروفترین برندهای که از فناوری عیب یابی با گوشی موبایل پشتیبانی میکند ، گری است . کولرگازی و اسپلیت های گری از طریق اپلیکیشن +GREE به گوشی هوشمند متصل میشوند .

در داخل اپلیکیشن قسمتی مخصوص به یافتن کد خطا و ارور،تعبیه شده است . میتوان از طریق راهکار ایجاد شده ، کد خطا رایافت و عیب یابی کرد .

برند معروف دیگری که برای کاربرانش عیب یابی هوشمند فراهم کرده ، ال جی الکترونیک است . ال جی یک اپلیکیشن مجزا برای عیب یابی در اختیار کاربران قرار داده است .

از طریق اپلیکیشن Lg Smart Diag میتوان تمامی عیوب دستگاه را در گوشی موبایل مشاهده کرد . داخل اپلیکیشن ،پیشنهاداتی برای رفع ایرادات دستگاه ارائه داده میشود .

 

رفع کد خطا کولرگازی با موبایل

رفع ارور و کد خطا کولرگازی با موبایل

کولر گازی ال جی

کولر گازی ال جی


فایل صوتی این متن

مروری بر شرکت ال جی

ال جی الکترونیک،شرکتی کره ای چند ملیتی است که به صورت خوشه ای اداره میشود . شرکتهای خوشه ای از بخشهای متعددی تشکیل شده اند که هرکدام روی صنایعی خاص ،متمرکز هستند.

به طور مثال بخش تولید نمایشگرهای صنعتی خانگی به LG DISPLAY موسوم است .این بخش ها به صورت تخصصی،معطوف به تولید محصولی خاص هستند و همگی زیر مجموعه شرکت اصلی هستند.

ال جی در سال 1958 با نام Gold star شروع به کار کرد و بعدها به برند فعلی تغییر اسم یافت .طبق آمار، این شرکت کره ای در سال 2019 میلادی 125000 کارمند داشت و پس از سامسونگ الکترونیک به عنوان دومین کمپانی بزرگ کره جنوبی شناخته میشود .

ال جی در ابتدا تولیدات بسیار محدودی از جمله رادیو و تلفن های رومیزی سنتی داشت و سهم بسیار ناچیزی از بازار کره را در اختیار داشت .ال جی سال 1968 اولین شعبه خود را در شهر نیویورک تاسیس کرد و همین امر زمینه ساز پیشرفتهای بین الملی گردید .

هم اکنون lg بر روی بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ جهان سیطره دارد و تولیداتش کموبیش در سراسر جهان ،در دسترس است .

صنایع تهویه مطبوع ال جی

بخش تولید سیستمهای سبک و سنگین تهویه مطبوع ،جزو معروفترین و پولسازترین زیر مجموعه های ال جی است .کمپانی LG در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات تهویه مطبوع،صاحب سبک است .

این تجهیزات تهویه مطبوع در مدلها و طرح های متفاوت ،بسته به نوع کاربری ساخته میشود . سیستمهای تهویه مطبوع، خود به دو دسته صنایع سبک و صنایع سنگین تقسیم بندی میشوند.

صنایع سنگین همانطور که از نامش پیداست ،تجهیزاتی سنگین و حجیم، جهت استفاده در پروژه های بزرگ هستند.صنایع سبک نیز جهت استفاده های خانگی یا فضاهای به نسبت کوچکتر استفاده میشوند .

شرکت ال جی در زمینه ساخت هر دو تیپ سبک و سنگین فعال است . از صنایع سبک میتوان به اسپلیت های دیواری ،کولرگازی ایستاده ،کولرگازی پرتابل ،داکت اسپلیت ،کستی،و مولتی پنل ها اشاره کرد.

صنایع سنگین نیز سیستمهای همانند چیلر،برج خنک کننده و vrf را شامل میشود . در ادامه به نقد و بررسی بهترین کولرگازی های ال جی خواهیم پرداخت .

1 – اسپلیت دیواری ال جی – Wall mounted

کولرهای گازی تیپ دیواری دوتکه موسوم به (اسپلیت ) محبوب ترین نوع تولیدی این محصول است . از دلایل محبوبیت اسپلیت میتوان به قیمت معقول،نصب آسان،تعدد مدلها و حمل نقل آسان اشاره کرد.

ال جی مدلهای بیشماری را در تیپ دیواری،روانه بازارهای جهانی کرده است . این مدلها بسته به سازگاری اقلیمی و همچنین امکانات و آپشن ها با هم در تفاوتند .

اسپلیت دیواری از دو تکه یعنی یونیت داخلی (indoor unit) و یونیت خارجی (outdoor unit) تشکیل شده است .یونیت داخلی بر روی دیوار نصب میشود و نقش دمنده هوا را بر عهده دارد . یونیت خارجی نیز به کندانسور یا موتور کمپرسور موسوم است که وظیفه ایجاد برودت را بر عهده دارد .

از اسپلیت دیواری ال جی ، بیشتر در مکان های مسکونی و فروشگاه های کوچک استفاده میشود . اسپلیت ال جی در ظرفیتهای 9000 الی 32000 تولید میشود .

کولر گازی ال جی دیواری

مشخصات فنی کولر گازی ال جی دیواری دو تکه اینورتر

2- کولر گازی ایستاده ال جی

کولرگازی ایستاده ال جی نیز همانند اسپلیت از دوتکه یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده است . تفاوت کولرگازی ایستاده با دیواری همانطور که از اسمش پیداست در محل نصب و قرارگیری یونیت داخلی است .

یونیت داخلی کولر گازی ایستاده همانند یخچال بر روی زمین تکیه میزند . این تیپ از کولرگازی پس از مدل دیواری ، پرطرفدارترین و رایج ترین نوع است .

کولر ایستاده یک مزیت بزرگ به نسبت اسپلیت دارد و انهم ساپورت کردن ظرفیت های بالای 36000 است . اسپلیت های ال جی از نظر ظرفیت محدود هستند و در مدلهای سرد خالی ، تا ظرفیت 32000 را ساپورت میکنند .

کولر گازی ایستاده اما تا ظرفیت 60000 btu ادامه دارد و این دستگاه را جهت نصب در مکانهای بزرگ، گزینه ای ایده آل میکند. از کولرگازی ایستاده در مکانهای همانند سالن سینما، بانک و ادارات ،سوپرمارکت ها و منازل مسکونی بزرگ ، استفاده میشود .

کولر گازی ال جی ایستاده

عکس کولر گازی ال جی ایستاده اینورتر

3- داکت اسپلیت ال جی 

پس از کولر گازی ایستاده ، داکت اسپلیت ال جی رواج و فروش بالایی دارد . داکت اسپلیت نیز از دو یونیت داخلی و خارجی ساخته شده و تنها تفاوت ظاهری آن در نوع یونیت داخلی و محل قرارگیری آن است .

بارزترین مزیت داکت اسپلیت به نسبت کولر ایستاده و اسپلیت در مکانیزم کانال کشی و پارتیشن بندی آن است. کولرگازی ایستاده و دیواری تنها برای یک فضای مجزا همانند پذیرایی منزل مسکونی مناسب هستند و چنانچه برای سایر فضا ها نیاز به تهویه باشد میبایست چند دستگاه مجزا تهیه کرد .

داکت اسپلیت همانند کولر آبی قابلیت کانال کشی دارد و میتوان از یک دستگاه چندین اشعاب گرفت . به طور کلی داکت اسپلیت جهت استفاده در مکانهای دارای پارتیشن بندی،گزینه بسیار ایده آل و اقتصادی است .

داکت اسپلیت ال جی از ظرفیت 18000 شروع و تا 60000 btu/h ادامه دارد . قیمت داکت اسپلیت ال جی به نسبت کولر ایستاده با ظرفیتی یکسان ، اندکی گرانتر است و دلیل آنهم همان قابلیت کانال کشی و انشعاب گیریست .

کولر گازی ال جی داکت

کولر گازی ال جی تیپ داکت اسپلیت

4- کولر گازی کاستی ال جی

کولر گازی کستی (cassette) نیز از دو تکه موتور کندانسور و هواساز تشکیل شده است . این کولر نیز همانند داکت اسپلیت قابلیت کانال کشی و پارتیشن بندی دارد .

تفاوت کولرگازی کاستی با داکت اسپلیت در نوع و محل قرارگیری هواساز است . هواساز کولر گازی کاستی از سقف آویزان میشود و بدین جهت به کولرگازی سقفی نیز شهرت یافته است .

برای نصب کولر گازی کاستی میبایست پیشتر مکان و محل مناسب روی سقف تعبیه شود و عملیات لوله کشی نیز در حد امکان انجام شده باشد . قیمت کولر گازی کاستی ال جی به نسبت داکت اسپلیت با ظرفیتی یکسان ، اندکی گرانتر است و دلیل آنهم ، تکنولوژی پیچیده هواساز است .

کولرگازی کاستی lg در ظرفیتهای 18000 تا 60000 btu/h در دسترس است . کاستی ها به جهت زیبایی و عدم گرفتن جا (به دلیل کارگذاری در سقف) محبوبیت فراوانی دارند .

کولر گازی ال جی کاستی

کولر گازی ال جی کاستی اینورتر سرد گرم

5- کولر گازی ال جی مولتی پنل 

کولرگازی مولتی پنل همانطور که از اسمش پیداست از تعداد بیش از یک پنل تشکیل شده است . مولتی پنل همان اسپلیت دیواری مرسوم است که قابلیت کانال کشی دارد .

کولر گازی مولتی پنل از یک یونیت خارجی و دویا چند یونیت داخلی تشکیل شده است . یونیت خارجی به تعداد یونیت داخلی ورودی و خروجی گاز دارد و میتوان به همان تعداد از آن اشعاب گرفت .

از کولرگازی چند پنله در مکان های که نیاز به پارتیشن بندیست استفاده میشود . این کولر گازی دو عیب اساسی دارد که یکی قیمت بسیار گران آن است .

ایراد دیگر مولتی پنل ،تخریب فضا با لوله کشی های متعدد است . میبایست برای هر انشعاب لوله رفت و برگشت تدارک دید که علاوه بر هزینه بالای نصب ،فضا را نیز تخریب میکند .

ایراد دیگری نیز به بعضی از مولتی  پنل ها وارد است و آنهم عدم کنترل مجزای هر انشعاب است . به طور مثال هنگام روشن کردن انشعاب پذیرایی ،اتاق خواب نیز روشن میشود و بلعکس .

کولر گازی ال جی مولتی پنل

مشخصات کولر گازی ال جی مولتی پنل اینورتر

6 – کولر گازی پرتابل ال جی 

کولرگازی پرتابل از نظر حجمی، یک از کوچکترین و ساده ترین نوع سیستم های تهویه مطبوع است . این کولر به صورت یک تکه ساخته میشود و قابل حمل است .

یک پارچه و قابل حمل بودن بزرگترین مزیت کولر گازی پرتابل است . موتور کمپرسور پرتابل داخل خود هواساز جایگذاری شده و نیاز به لوله کشی نیز ندارد .

کولرگازی پرتابل دو ایراد بزرگ دارد .اولین ایراد، نیاز دستگاه به لوله ای برای خارج کردن گرمای تولید شده است که میبایست به فضای بیرون هدایت شود .

ایراد دوم کولرگازی پرتابل عدم داشتن ظرفیتهای btu/h بالا است . کولر گازی پرتابل ال جی در ظرفیت های 9000 الی 18000 تولید و عرضه میشود .

کولر گازی ال جی پرتابل

مشخصات کولر گازی ال جی پرتابل اینورتر

7- کولرگازی پنجره ای ال جی

کولر گازی پنجره ای نیز همانند پرتابل به صورت یک تکه و یکپارچه ساخته شده است . این کولرگازی به صورت مستطیل شکل طراحی و مابین فضای داخل و خارج ، جایگذاری میشود .

کولرگازی پنجره ای نیاز به فضای برای خارج کردن حرارت است . این کولر گازی را روی پنجره به گونه ای نصب میکنند که بخش گرمایی دستگاه بیرون از فضا و پیشخوان آن نیز داخل فضا ،قرار گیرد.

پرتابل ال جی در ظرفیت 9000 الی 18000 تولید و عرضه میشود . تنها ایراد وارده بر کولر پرتابل ، عدم داشتن ظرفیت های بالای 18000 است .

کولر گازی ال جی پنجره ای

مشخصات کولر گازی ال جی پنجره ای اصلی

8 – کولرگازی سرمایش مرکزی VRF 

برای پروژه های عظیم همانند بازارهای خرید سرپوشیده، برج ها، نمایشگاه ها و .. که میزان ظرفیت بالای نیاز است از سیستمهای سرمایشی VRF استفاده میشود .

کولرگازی وی ار اف ساخت شرکت Daikin ژاپن است اما سایر شرکتهای سازنده همانند ال جی نیز،تولید کننده این سیستم هستند . کولرگازی VRF از یک مجموعه موتور کمپرسور شبکه ای به همراه تعداد فراوانی هواساز تشکیل شده است .

کولر VRF ظرفیت تعیین شده خاصی ندارد و معمولا بر اساس نیاز پروژه براورد میشود . برای نصب VRF میبایست پیشتر سازه به صورتی خاص مهندسی شود و کوریدورهای برای عبور لوله ها ، تدارک دیده شود .

قیمت کولرگازی ال جی VRF بسیار گران است اما به نسبت کارایی و ایجاد ارزش افزوده برای پروژه ، قیمتی ناچیز است .ساختمان های که از VRF استفاده میکنند ارزش افزوده بالایی دارند .

کولر گازی ال جی VRF

کولر گازی ال جی VRF اینورتر اصلی

کولر گازی ال جی اینورتر

اینورتر یک مدار الکترونیکی تبدیل جریان متناوب به مستقیم است . در کولرگازی مدار اینورتر با ایجاد دور متغیر در کمپرسور،مانع از استارت خوردن آن میشود .

مصرف برق اساسی کولرهای گازی مربوط به مکانیزم استارت خوردن موتور است که به لطف سیستم اینورتر،مشکل به کلی مرتفع شده است .

برد اینورتر کمپرسور را روی حالت آماده به کار نگه میدارد و هرگز به صورت کامل خاموش نمیشود .شروع مجدد کمپرسور با فشردن یک دکمه توسط کاربر صورت میگیرد و موتور از خواب موقت بیدار میشود .

ال جی الکترونیک جزو نخستین شرکتهای سازنده کولر گازی اینورتر بود . هم اکنون ال جی در زمینه ساخت مدار های اینورتر ، صاحب سبک است .

مدار دوال اینورتر Dual Inverter

مدار دوال اینورتر یک مکانیزم فنی حرفه ای است که از سال 2015 به بعد روی کولرهای گازی lg نصب شده است . منظور از کلمه دوال اینورتر یا همان اینورتر دوگانه وجود دو عدد مدار نیست.

اشخاصی که به اشتباه میپندارند که دستگاه دو مدار دارد یا قصد فریب بقیه را دارند یا خود نیز مطلع نیستند .منظور از DUAL وجود دو عدد رتور چرخنده برای فشرده سازی گاز است .

کمپرسورهای سنتی از یک عدد رتور جهت فشرده سازی گاز استفاده میکنند . وجود دو عدد رتور باعث کاهش فشار روی موتور میشود و در نتیجه در مصرف برق کلی صرفه جویی میشود .

معروفترین کولر گازی ال جی دوال اینورتر در حال حاضر سری آمپر کنترل است . امپر کنترل مجهز به نسل 5 مدار های DUAL INVERTER با صرفه جویی 75 درصد است .

کولر گازی ال جی اینورتر

مشخصات کولر گازی ال جی اینورتر اصلی

مدار اسمارت اینورتر Smart Inverter

مدار اسمارت اینورتر،نسل هوشمند مدار دوال اینورتر است . با وجود آنکه اسمارت اینورتر مزیت خاصی نسبت به دوال اینورتر ندارد اما از نظر قیمتی اندکی گرانتر است .

مدار Smart inverter همچون یک ecu اتومبیل،کل مکانیزم فنی دستگاه را تحت کنترل دارد . این سیستم اطلاعات سنسورهای متعدد همانند سنسور پایداری دما و تنظیم دما را دریافت و براساس داده ها ،به کمپرسور فرمان میدهد .

سیستم اسمارت اینورتر رواج فراوانی بین تولیدات ال جی دارد . از معروفترین کولرگازی های مجهز به مدار اسمارت اینورتر میتوان از داکت اسپلیت ال جی مدل پرمیوم اشاره کرد .

داکت اسپلیت ال جی پرمیوم در به لطف داشتن سیستم smart inverter صرفه جویی 73 % دارد .

کولر گازی ال جی اسمارت اینورتر

مشخصات و عکس کولر گازی ال جی اسمارت اینورتر

مدار اینورتر وی inverter V

سیستم InverterV اولین نسخه تولید سیستم اینورتر ال جی است . این سیستم در سالهای بعد دوچار دگرگونی های متعدد شد و تا حد زیادی بهینه سازی گردید .

مدار اینورتر وی در حال منسوخ شدن است و کم کم از تولیدات ال جی حذف شده است . این مدار قابلیت های دوال اینورتر و اسمارت اینورتر را ندارد و به اندازه کافی نیز هوشمند نیست .

از اینورتر وی روی بسیاری از کولرهای گازی ایستاده ال جی استفاده شده است . اینورتروی اکنون نیز روی تولیدات مونتاژی گلدیران همانند مدل نکست پلاس نصب شده است .

کولر گازی ال جی اینورتر وی

مشخصات کولر گازی ال جی InverterV

قیمت کولر گازی ال جی 

قیمت کولرگازی ال جی به چند پارامتر مختلف وابسته است . اولین و مهمترین پارامتر در قیمت گذاری ال جی ، قیمت روز ارز همانند دلار است .

دستگاه های ال جی به صورت بین الملی قیمت گذاری میشودند و به تبع آن در ایران نیز قیمت، وابسته به نرخ جهانی است . قیمت بالای ارزهای همانند دلار تاثیر بسیار زیادی روی کولر های ال جی دارد .

به جهت پایین بودن ارزش پول ملی ،این پارامتر بسیار تاثیرگذار بوده است . بسیار پیش آمده است که قیمت جهانی ال جی در حدود 50 دلار تغییر کند که بسیار ناچیز است اما همین پنجاه دلار چنانچه به ریال برگردانده شود، مبلغ بالای بدست می آید .

پارامتر دیگر در تعیین قیمت کولرگازی و اسپلیت ال جی ، بحث موجودیت کالا است . به تبع کالایی که در بازار به وفور یافت شود قیمت پایین و اجناس نادر ، قیمتهای نجومی دارند .

هزینه حمل یکی دیگر از فاکتورهای قیمت گذاری ال جی است . به جهت قیمت بالای کولرهای گازی ساخت ال جی و ضمانت بالای آن ، هزینه حمل نیز به تبع گرانتر است .

بسیاری دیگر از فاکتورها و پارامترها در قیمت گذاری دخیل هستند اما موارد ذکر شده جزو مهمترین و تاثیرگذارترین آنان بود .

خرید کولر گازی ال جی از فروشگاه بانه کولر

بانه کولر به عنوان قدیمی ترین و تخصصی ترین فروشگاه تهویه مطبوع در بانه ، تولیدات روز ال جی را همواره در لیست فروش دارد  .

تمامی کولرهای گازی ال جی خریداری شده از بانه کولر دارای تضمین اصالت کتبی و گارانتی معتبر شرکتی هستند . همواره میتوانید از طریق شماره های درج شده مشاوره خرید بگیرید و از جدیدترین قیمتها مطلع شوید.

08734219214

09183753655

09185360096

09101453613

آدرس : کردستان بانه بلوار شهرداری کوچه پاساژ تیراژه – مرجع تهویه بانه کولر – برادران محمدزاده

خرید کولر گازی ال جی

قیمت کولر گازی ال جی اصلی


برای دیدن ویدیوهای بیشتر به اینستاگرام بانه کولرز مراجعه کنید.

قیمت کولرگازی ال جی به چند پارامتر مختلف وابسته است . اولین و مهمترین پارامتر در قیمت گذاری ال جی، قیمت روز ارز همانند دلار است. 

دستگاه های ال جی به صورت بین الملی قیمت گذاری می شوند و به تبع آن در ایران نیز قیمت، وابسته به نرخ جهانی است. قیمت بالای درهم یا دلار تاثیر بسیار زیادی روی کولر گازی ال جی دارد.

ال جی الکترونیک جزو نخستین شرکت های سازنده کولر گازی اینورتر بود. برد اینورتر کمپرسور را روی حالت آماده به کار نگه می دارد و هرگز به صورت کامل خاموش نمی شود. شروع مجدد کمپرسور با فشردن یک دکمه توسط کاربر صورت می گیرد و موتور از خواب موقت بیدار می شود.

 • اسپلیت دیواری ال جی – Wall mounted
 • کولر گازی ایستاده ال جی
 • داکت اسپلیت ال جی
 • کولر گازی کاستی ال جی
 • کولر گازی ال جی مولتی پنل
 • کولر گازی پرتابل ال جی
 • کولرگازی پنجره ای ال جی
 • کولرگازی سرمایش مرکزی VRF

برای تماشای ویدئوی زیر به فیلتر شکن نیاز دارید.

کولر گازی ال جی ایستاده

کولر گازی ایستاده

فایل صوتی این متن

شکل های مختلفی از کولر گازی وجود دارد که یکی از مدل های آن کولر گازی ایستاده است. در این مقاله دوست داریم تفاوتهایی که بین کولر گازی ایستاده و مدل دیواری است را با هم بررسی کنیم تا در خرید بهترین نتیجه حاصل شود.

تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری بخش سرمایش و گرمایش

یکی از مهمترین انتظاراتی که برای کولرها دیده می شود سرمایش و گرمایش است. در مورد کولر گازی ایستاده و دیواری باید گفت که هر دو مدل دارای سیستم کمپرسور یکسانی هستند. در واقع در عملکرد این دو نوع کولر هیچ تفاوتی دیده نمی شود. اگر دقت کنیم هم هر دو گزینه دارای بخش های داخلی و بیرونی هستند و نیاز است که بخش بیرونی آنها نصب شود پس این تصور که کولر گازی ایستاده نیاز به نصب بخش بیرونی ندارد اشتباه است. موضوع مهمی که در مورد کولر ایستاده گازی دیده می شود ظرفیت و توان سرمایش آن است که از مدل های زمینی بسیار بیشتر است در واقع ابعاد کمپرسور و همینطور تجهیزات داخلی به کار به نوعی است که بزرگتر از مدل های دیواری بوده و همین موضوع سبب می شود که این محصول کیفیت خوبی داشته باشد. زمانی که تجهیزات داخلی کولر ایستاده گازی بیشتر از مدل های دیواری است در واقع قابلیت خنک سازی نیز بیشتر می شود. هوای گرم سبکی برای این کولرها در نظر گرفته می گیرد. کولر ایستاده گازی از نظر ارتفاع نیز بیشتر است و سبب می شود که فضای اتاق سریعتر سرد شود.

تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری از نظر ابعاد

در خرید کولر گازی ایستاده باید به ابعاد و فضایی که قرار است کولر در آن اجرا شود دقت کنید. کولر گازی ایستاده به نسبت کولر گازی دیواری بسیار بزرگتر است و قسمتی از آن فضای داخلی منزل را اشغال می کند. این نوع کولرها توان سرمایشی زیادی دارند بنابراین اگر فضای کافی دارید شک نکنید که خرید کولر گازی ایستاده بهترین گزینه برای شما خواهند بود. از سوی دیگر استفاده از مدل ایستگاه برای فروشگاه ها و مغازه ها و انبارها و پاساژها گزینه بسیار خوبی است و در چنین مکان هایی معمولً توان کافی برای مدل های دیواری دیده نمی شود. از سوی دیگر تنها می بایست از کولرهای گازی ایستاده در چنین مکان هایی استفاده کرد تا نتیجه لازم اخذ شود. دمنده هایی که برای کولر ایستاده در نظر گرفته می شود به نسبت کولر گازی دیواری بزرگتر است و از سوی دیگر دمپر این مدل از کولرها معمولاً از نوع دیواری تنگ تر است و سبب می شود که پرتاب هوا به خوبی صورت بگیرد و بیشتر شود. در هر صورت این کولرها سرما را پوشش می دهد و سبب خنک سازی قوی تری می شود. کولرگازی ایستاده-بانه کولر

تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری از نظر مصرف

وقتی قرار است فضای بیشتری را خنک کنید باید هزینه بیشتری نیز در نظر داشته باشید کمپرسوری که برای کولر گازی ایستاده استفاده می شود معمولاً بزرگتر از مدل های دیواری است و این موضوع سبب می شود که مصرف نیز بیشتر شود اما این مصرف بیشتر به واسطه کارایی بیشتر معنا پیدا می کند و قطعاً اگر از زاویه دیگر به موضوع نگاه شود کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود. در صورتی که نگراه مصرف برق کولر هستید می بایست به دنبال نوع کم مصرف با درجه A باشید.

تفاوت کولر گازی ایستاده و دیواری از نظر صدای فن

صدای فن برای کولر گازی ایستاده به نسبت مدل دیواری بیشتر است. در واقع دمنده هایی که برای این مدل از کولرهای گازی استفاده می شود اغلب بزرگتر هستند و این موضوع سبب می شود تا صدای بیشتری نیز داشته باشند. استفاده از کولر ایستاده گازی برای مکان های تجاری بسیار ارزشمند است. صدای فن برای محیط های کوچک معمولاً آزاردهنده است . کولر گازی ایستاده-بانه کولر

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی ال جی کلیک کنید.

ویژگی های کولر گازی ایستاده

طراحی کولر گازی ایستاده معمولاً زیبا و دلنشین است و استفاده از آن در محیط هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. در این مدل از کولرها از کمپرسورهای اسکرال پرتوان استفاده می شود که سبب می شود مصرف انرژی پایین تر شود. از سوی دیگر این کولرها دارای فیلترهای تصفیه هوا و خوشبوکننده هستند که به نوبه خود بهترین ویژگی محصول محسوب می شوند. قدرت رطوبت زدایی این مدل از کولرها بالا است و از نظر استهلاک شرایط خوبی دارند. از سوی دیگر جهت خنک کنندگی و گرم کنندگی این کولرها به طور کلی بسیار پر قدرت و ارزشمند است. مدل های بزرگتر کولر ایستاده گازی معمولاً نیاز به برق سه فاز دارند و ظرفیتی که برای آنها در نظر گرفته می شود تا 96000 BTU است. از یاد نبرید که این محصولات دارای کندانسور و کمپرسورهای مخصوصی هستند که می بایست در محیط خارج نصب شود. استفاده از کولر گازی ایستاده برای محیط های صنعتی گزینه خوبی است و میتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

چطور خرید کنیم؟

در خرید کولر گازی ایستاده در ابتدا به توان و ظرفیت آن دقت کنید و شرایط را بر اساس محیط و فضایی که قرار است سرد یا گرم شود. بسنجید. موضوع دیگر در مورد رطوبت زدایی بالای محصول سوال کنید و سطح قدرت آن را بررسی کنید. در صورتی که نیاز به محصولی دارید که صدای کمی ایجاد نماید باید مدل فنی که برای کولر گازی ایستاده به کار رفته است را مورد بررسی قرار دهید. از سوی دیگر برخی از مدل ها از نظر ابعاد با سایر مدل ها متفاوت هستند و بهتر است که دقت لازم در این زمینه صورت بگیرد. اگر نیاز است باید فیلتر تصفیه هوا و خوشبو کننده بودن دستگاه نیز بررسی شود.

لذت خرید از بانه کولر

بانه کولر با تیم تخصصی خود توانسته در زمینه عرضه کولر گازی ایستاده بهترین عملکرد را داشته باشد. خوشبختانه تنوع و مدل های متنوعی از کولرهای گازی ایستاده وجود دارد که سبب می شود موقعیت اجرایی بهتری در نظر گرفته شود. این محصول به واسطه نشان اصالت و بدون هیچ واسطه ای در اختیار شما قرار می گیرد. البته که می توانید سوالات مورد نظر خود را در راستای کیفیت محصول پرسیده و سپس اقدام به خرید داشته باشید. سایت بانه کولر به شما خریدی لذت بخش را هدیه می دهد.

یکی از مهمترین انتظاراتی که برای کولرها دیده می شود سرمایش و گرمایش است. در مورد کولر گازی ایستاده و دیواری باید گفت که هر دو مدل دارای سیستم کمپرسور یکسانی هستند. در واقع در عملکرد این دو نوع کولر هیچ تفاوتی دیده نمی شود. اگر دقت کنیم هم هر دو گزینه دارای بخش های داخلی و بیرونی هستند و نیاز است که بخش بیرونی آنها نصب شود پس این تصور که کولر گازی ایستاده نیاز به نصب بخش بیرونی ندارد اشتباه است.

طراحی کولر گازی ایستاده معمولاً زیبا و دلنشین است و استفاده از آن در محیط هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. در این مدل از کولرها از کمپرسورهای اسکرال پرتوان استفاده می شود که سبب می شود مصرف انرژی پایین تر شود. از سوی دیگر این کولرها دارای فیلترهای تصفیه هوا و خوشبوکننده هستند که به نوبه خود بهترین ویژگی محصول محسوب می شوند. قدرت رطوبت زدایی این مدل از کولرها بالا است و از نظر استهلاک شرایط خوبی دارند. از سوی دیگر جهت خنک کنندگی و گرم کنندگی این کولرها به طور کلی بسیار پر قدرت و ارزشمند است.

در خرید کولر گازی ایستاده باید به ابعاد و فضایی که قرار است کولر در آن اجرا شود دقت کنید. کولر گازی ایستاده به نسبت کولر گازی دیواری بسیار بزرگتر است و قسمتی از آن فضای داخلی منزل را اشغال می کند. این نوع کولرها توان سرمایشی زیادی دارند بنابراین اگر فضای کافی دارید شک نکنید که خرید کولر گازی ایستاده بهترین گزینه برای شما خواهند بود. از سوی دیگر استفاده از مدل ایستگاه برای فروشگاه ها و مغازه ها و انبارها و پاساژها گزینه بسیار خوبی است و در چنین مکان هایی معمولً توان کافی برای مدل های دیواری دیده نمی شود. از سوی دیگر تنها می بایست از کولرهای گازی ایستاده در چنین مکان هایی استفاده کرد تا نتیجه لازم اخذ شود.

برای دیدن ویدیو های بیشتر به اینستاگرام بانه کولرز مراجعه کنید. 

برای تماشای ویدئوی زیر به فیلتر شکن نیاز دارید.

کولر گازی اجنرال-بانه کولرز

کولر گازی اجنرال

اجنرال را چقدر میشناسید؟ از کیفیت کولر گازی اجنرال چه اطلاعاتی دارید؟ کولر گازی اجنرال برای کدام آب و هوا مناسب تر است؟ همه این موارد سوالاتی است که در زمان خرید در ذهن شما ایجاد می شود و نیاز به بررسی دارد. در دنیای خرید، اصالت، عملکرد، قیمت مناسب و اعتماد مهمترین پارامترها هستند و بانه کولر توانسته در این زمینه خود را ثابت کند.

در بازار ایران ، برند اجنرال به گوش بسیاری از افراد آشنا است. در واقع این برند توانسته در بخش فروش لوازم تهویه مطبوع و کولر گازی بهترین عملکرد را داشته باشند. اینطور که مشخص است این برند تقریباً برای بسیاری از خریداران با رضایت بالا همراه بوده است.

شرکت اجنرال یک شرکت تولید محسوب می شود که در زمینه سیستم های تهویه مطبوع توانسته بهترین عملکرد را داشته باشد. این برند از سال 1936 در ژاپن تاسیس شد و کار خود را آغاز کرده است. همان سال های اول نیز توانست در زمینه کولر گازی بهترین فروش را به نام خود ثبت نماید.

اگر دقت کنید سال به سال به تعداد خریداران محصولات اجنرال افزوده می شود و این موضوع وابسته به کیفیت برند است. در سال 2001 بود که برای بار اول دو مدل کولر گازی دیواری از سوی برند اجنرال وارد بازار شد که از نظر بازار بسیار جالب و قابل توجه بود، در واقع اسپلیت آن روزها کمتر مورد توجه بود. به این ترتیب شرکت اجنرال توانسته به گونه ای شرایط را دنبال نماید که امروزه در حدود 65 شعبه از این برند در کل دنیا وجود دارد و بیش از 80 هزار کارمند را به خود اختصاص داده است.

این برند در دنیای امروز هنوز هم جایگاه خود را حفظ کرده و توانسته بهترین سطح فروش را به خود اختصاص دهد و فروش زمانی گسترده است که کیفیت حرف اول را بزند.

انواع کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال در مدل های مختلف طراحی و به فروش می رسد.

کولر گازی اجنرال ASGA12UNWA 

این مدل از کولر گازی دارای یک عدد کمپرسور است و نوع کمپرسور به کار رفته به صورت روتاری است. عملکرد این محصول به شکل سرمایش و گرمایش بوده و رده انرژی آن نیز A در نظر گرفته شده است. محدوده ظرفیت برای کولر گازی اجنرال ASGA12UNWA  بین 10 الی 20 هزار BUT/hr ارزیابی شده است. ظرفیت سرمایش برای این محصول 10997 است و ظرفیت گرمایش نیز 11099 در نظر گرفته شده است. نوع برق مصرفی به صورت تک فاز بوده و دارای ریموت کنترل است.

این محصول دارای یک عدد پنل داخلی است و روی پنل نیز نشانگر وجود دارد. ابعادی که برای آن در نظر گرفته شده است 160 در 40 در 45 سانتیمتر است و وزنی در حدود 45 کیلوگرم دارد. این مدل از کولر گازی اجنرال در آب و هوای معتدل و گرم مورد استفاده قرار می گیرد البته دارای اینورتر و اینورتر دوگانه نیست.

کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال ASGA24UNWA 

یکی دیگر از مدل های کولر گازی اجنرال که توانسته توسط مشتریان را به خود جلب نماید مدل ASGA24UNWA  است که دارای ظاهری بسیار زیبا بوده و در لیست مدل های پرفروش سال 2020 قرار گرفته است. این محصول دارای کمپرسور بسیار قوی است که توانسته با قدرت 12000 کار کند و همینطور دارای قابلیت سرمایشی و گرمایشی برای فصل های سرد و گرم سال دارد. از سوی دیگر در طراحی کولر گازی اجنرال ASGA24UNWA  از استانداردهای روز دنیا استفاده شده است که برای انسان ها هیچ ضرری ندارد و به طور کلی این محصول در سری کولرهای تک فاز قرار دارد و شامل ولتاژ 220 است. طراحی کولر به صورتی است که برای گیاهان و حیوانات خانگی نیز مشکلی ایجاد نمی کند. خرید کولر گازی اجنرال ASGA24UNWA  می تواند برای فضای متوسط ایده آل باشد و نیازهای شخص را برطرف سازد.

کولر گازی اجنرال مدل ASGA36

تکنولوژی به کار در کولر گازی اجنرال به صورتی است که توانسته بالاترین راندمان و دوام را در شرایط آب و هوایی فراهم سازد به طوری که عملکرد سرمایشی این کولر بی نظیر است. تست کیفیت به کار رفته برای این کولر نشان داده که دارای یک عدد کمپرسور بوده و نوع کمپرسور به کار رفته نیز اسکرول است. عملکرد این کولر سرمایش است و رده انرژی A است. محدوده ظرفیت سرمایشی بالای 30 هزار را شامل شده است. ظرفیت سرمایشی تا 36 هزار نیز مورد تست کیفیت قرار گرفته است.

نوع برق مصرفی به کار رفته برای این کولر تک فاز است و دارای ریموت کنترل است. این مدل از کولر امکان تصفیه هوا ندارد. دارای دو عدد پنل است اما نشانگر روی پنل ندارد. وزن آن 120 کیلوگرم بوده و در ابعاد 30 در 90 در 129 سانتیمتر طراحی شده است.  نوع آب هوای سازگار برای این کولر، شرجی است و اینورتر ندارد.

ملاحظات فنی پیش از خرید کولر گازی

در بخش بالا تعداد بسیار محدودی از مدل های کولر گازی اجنرال را معرفی کردیم اما راهنمای خرید این محصول به شما این امکان را می دهد بتوانید خرید خوبی داشته باشید.

پیش از انتخاب و سفارش خرید کولر گازی اجنرال به آمپر برق مصرفی دقت کنید و توان و مشخصات کنتور برق را در نظر بگیرید. از سوی دیگر سعی کنید در مورد لوله های رابط کولر گازی نیز دقت داشته باشید. موقعیت منطقه ای و شرایط آب و هوایی از دیگر موارد مهم پیش از خرید کولر گازی اجنرال محسوب می شود.

کولر گازی اجنذت

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی گری  کلیک کنید.

کولر گازی گری

آسان خرید کنید

شما می توانید با خرید از سایت بانه کولر محصولی دارای شناسه کالا با عملکرد استاندارد خریداری نمایید. اصالت اصلی ترین هدف ماست و قطعاً محصولاتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که هفت خان رستم را طی کرده است. کولرهای اجنرال محصولی قدیمی و با اصالت هستند که توانسته کیفیت خود را به کل جهان ثابت نماید و مشتریان مخصوص به خود را دارد.

مجموعه تهویه بانه کولر با تیم تخصصی خود توانسته در زمینه فروش سیستم های تهویه به رتبه خوبی دست یابد. این تیم مجموعه خدما خود را در راستای رسیدگی به سطح قابل قبولی از رضایت مشتریان تنظیم کرده است. موقعیت خرید آسان با قیمت مناسب یکی از بزرگترین اهداف تیم ما محسوب می شود.

در بازار ایران ، برند اجنرال به گوش بسیاری از افراد آشنا است. در واقع این برند توانسته در بخش فروش لوازم تهویه مطبوع و کولر گازی بهترین عملکرد را داشته باشند. اینطور که مشخص است این برند تقریباً برای بسیاری از خریداران با رضایت بالا همراه بوده است.  

کولر گازی اجنرال ASGA12UNWA 

کولر گازی اجنرال ASGA24UNWA 

کولر گازی اجنرال مدل ASGA36

 

پیش از انتخاب و سفارش خرید کولر گازی اجنرال به آمپر برق مصرفی دقت کنید و توان و مشخصات کنتور برق را در نظر بگیرید. از سوی دیگر سعی کنید در مورد لوله های رابط کولر گازی نیز دقت داشته باشید. موقعیت منطقه ای و شرایط آب و هوایی از دیگر موارد مهم پیش از خرید کولر گازی اجنرال محسوب می شود.

برای دیدن ویدیو های بیشتر به صفحه اینستاگرام بانه کولرز مراجعه کنید.

برای تماشای ویدئوی زیر به فیلتر شکن نیاز دارید.

کولر گازی گریکولر گازی گری در برخی از مدل ها به شهرت زیادی رسیده است. چه خوب است اطلاعات خوبی در مورد برخی از مدل های این برند داشته باشیم تا بتوانیم مقایسه درستی با سایر برندها بر اساس سطح عملکرد نماییم.

انواع کولر گازی گری

برند گری در تولید انواع کولر گازی توانسته به موقعیت درستی دست یابد. کولر گازی یک تکه یا پنجره ای سرد و گرم، مدل های دو تکه یا اسپلیت، کولر گازی پرتابل قابل حمل، مدل های ایستاده و همینطور مدل های سقفی یا کاستی از گزینه های بسیار معروف از برند گری هستند. این برند توانسته در زمینه کولرهای گازی داکتی یا کانالی نیز تولید و عرضه خوبی داشته باشد. کولر گازی گری مدل چند شعبه یا مولتی وی در ظرفیت های 38 هزار بی تی یو به بالا عرضه شده است که در سبک های تک فاز و سه فاز هستند.

چگونگی سرماسازی کولر گازی گری

در داخل یونیت خارجی کولر گازی گری از یک کمپرسور و یک کندانسور استفاده شده است و همینطور دارای فن خنک کننده است و عملکردی مشابه با یخچال دارد. در واقع شرایط کار به این صورت است که کمپرسور سبب کمپرس گاز می شود و گاز را راهی کندانسور می کند. لوله های رابط وجود دارد که سبب می شود گاز به یونیت داخلی برسد. در داخل لوله های مویین نیز گاز متراکمی وجود دارد و سبب می شود که گاز از وضعیت فشرده خارج شود و در داخل کویل ها گردش نماید.

گازی که وارد کوی ل ها می شود و می چرخد در حال جوشیدن بوده و گرمای مورد نیاز خود را به واسطه مولکول های هوای گرم تامین می کند و در نهایت به فین های کویل برخورد می کند.در این شرایط سبب سرد شدن مولکول های هوا می شود دمای محیط را کاهش می دهد. سیکل حرکت هوای محیط به شکل بسته انجام می شود و این روند به عهده فن خواهد بود.

مصرف انرژی کولر گازی گری به نسبت مدل هایی از سایر برندها گاه کمتر است اما همه چیز بسته به نوع محصول در نظر گرفته می شود. برخی از مدل های کولر گازی گری هستند که از رده انرژی درجه یک بوده و موقعیت سرماساز قوی دارند و از سوی دیگر از نظر مصرف انرژی شرایط خوبی برای آنها در نظر گرفته شده است. سطح سرماسازی برای کولرهای گازی گری مدل ایستاده بسیار قوی است و یکی از بهترین سبک هایی است که می توانید خریداری کنید.

کولر گازی گری

کولر گازی گری مدل GREE S4matic Air Conditioner

کولر گازی گری مدل GREE S4matic Air Conditioner در لیست جدیدترین مدل های کولر از برند گری است که در ایجاد سرمایش و گرمایش توانسته موقعیت خوبی فراهم سازد. این محصول با طراحی زیبا و بی نظیر خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از سوی دیگر مصرف انرژی این محصول نیز بسیار کم بوده و در ظرفیت 24000 بی تی یو در ساعت مورد استفاده قرار می گیرد. کولر گازی گری مدلGREE S4matic Air Conditioner برای مناطق شرجی گزینه خوبی است.

تعداد کمپرسور های به کار رفته برای این کولر یک عدد است و نوع کمپرسور روتاری است. از سوی دیگر عملکرد این کولر به صورت سرمایش و گرمایش بوده و دارای برچسب انرژی گرید A است. این محصول محدوده ظرفیت سرمایشی 20 الی 30 هزار بی تی یو در ساعت را بر عهده دارد و همینطور ظرفیت سرمایش آن تا 24 هزار بی تی یو بوده و ظرفیت گرمایش آن نیز تا 22500 بی تی یو در ساعت است. نوع برق مصرفی محصول تک فاز بوده و میزان مصرف برق آن نیز 8 آمپر در نظر گرفته شده است.

قطر لوله رفت برای این مدل از کولر گازی گری 5.8 اینچ بوده و حداکثر طول لوله کشی نیز 25 متر است. حداکثر ارتفاع لوله کشی 10 متر ارزیابی شده است. توان آن نیز 2000.00 وات است. حداقل دما برای این محصول منفی 7 سانتی گراد و حداکثر دما 54 سانتی گراد ارزیابی شده است. به طور کلی محصول دارای فیلتر تصفیه هوای قوی است و می تواند پرتاب باد قوی گرد و غبار داشته باشد.

این دستگاه دارای ریموت کنترل بوده و امکان تصفیه هوا نیز برای آن در نظر گرفته شده است. خرید کولر گازی گری مدل GREE S4matic Air Conditioner می تواند سطح انتظار مورد نیاز شما را برآورده سازد و موقعیت اجرایی بسیار خوبی دارد.

کولر گازی اینورتر

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی اینورتر کلیک کنید.

کولر گازی گری

کولر گازی گری مدل GREE GWH30QF-S3DTB2A/O Air Conditioner

تنوع برند گری در زمینه لوازم خانگی گسترده تر از قبل دنبال شده است به طوری که می تواند بر اساس سطح نیاز مشتریان ارزیابی شود. اینطور که مشخص است کولر گازی گری مدل GWH30QF-S3DTB2A/O Air Conditioner یکی از محصولات بی نظیر از این برند است که توانسته پروتکل های سرمایش و گرمایش برای همه فصول را فراهم سازد. این محصول از نظر عملکرد بسیار مقرون به صرفه است.

نوع کمپرسور به کار رفته در کولر گازی گری مدل GWH30QF-S3DTB2A/O Air Conditioner به صورت اینورتر است و همینطور از نظر رده انرژی نوع کم مصرف A است و محدوده ظرفیت سرمایشی برای آن نیز 30 هزار در نظر گرفته می شود. ظرفیت گرمایش نیز 24700 بی تی یو در ساعت ارزیابی می شود. نوع برق مصرفی نیز تک فاز است و حداکثر دما 50 سانتی گراد ارزیابی می شود. این محصول دارای ریموت کنترل است. دستگاه دارای امکان تصفیه هوا و پیش فیلتر است.

راهنمای خرید کولر گازی گری

اگر قصد خرید کولر گازی گری دارید می توانید بانه کولر را انتخاب کنید تا راهنمایی های لازم در خصوص مدل بندی و سطح انرژی برای شما ارائه شود. دقت کنید که کولرهای گازی دارای موتور گرمایی هستند که سبب می شود گرما از محیط سرد به محیط گرمتر انتقال یابد و این رویکرد به صورتی است که به دستگاه فشار وارد نشود. محیطی که می بایست کولر گازی نصب شود باید به نسبت بیرون ایزوله باشد.

شما می توانید همین حالا ثبت سفارش کولر گازی گری در مدل دلخواه را از بانه کولر با بهترین سطح خدمت و نازل ترین قیمت داشته باشید. وقتی به یک تیم تخصصی اعتماد کنید می توانید نتیجه بسیار خوبی کسب کنید و لذت ببرید.

برند گری در تولید انواع کولر گازی توانسته به موقعیت درستی دست یابد. کولر گازی یک تکه یا پنجره ای سرد و گرم، مدل های دو تکه یا اسپلیت، کولر گازی پرتابل قابل حمل، مدل های ایستاده و همینطور مدل های سقفی یا کاستی از گزینه های بسیار معروف از برند گری هستند.

در داخل یونیت خارجی کولر گازی گری از یک کمپرسور و یک کندانسور استفاده شده است و همینطور دارای فن خنک کننده است و عملکردی مشابه با یخچال دارد. در واقع شرایط کار به این صورت است که کمپرسور سبب کمپرس گاز می شود و گاز را راهی کندانسور می کند. لوله های رابط وجود دارد که سبب می شود گاز به یونیت داخلی برسد. در داخل لوله های مویین نیز گاز متراکمی وجود دارد و سبب می شود که گاز از وضعیت فشرده خارج شود و در داخل کویل ها گردش نماید.

مصرف انرژی کولر گازی گری به نسبت مدل هایی از سایر برندها گاه کمتر است اما همه چیز بسته به نوع محصول در نظر گرفته می شود. برخی از مدل های کولر گازی گری هستند که از رده انرژی درجه یک بوده و موقعیت سرماساز قوی دارند و از سوی دیگر از نظر مصرف انرژی شرایط خوبی برای آنها در نظر گرفته شده است. سطح سرماسازی برای کولرهای گازی گری مدل ایستاده بسیار قوی است و یکی از بهترین سبک هایی است که می توانید خریداری کنید.

کولر گازی اینورتر-بانه کولرز

کولر گازی اینورتر

اگر قصد خرید کولر گازی اینورتر دارید در ابتدا باید اطلاعات کافی در مورد این محصول و تفاوت آن با کولرهای کم مصرف داشته باشید به این ترتیب می توانید خریدی هوشمندانه و باب میل برای خود رقم بزنید.

 

کولر گازی اینورتر چیست؟

کولر گازی اینورتر نسل جدید از کولرهای گازی یا اسپیلت ها محسوب می شوند. البته برخی از افراد به این  کولر گازی  کولرهای کم مصرف می گویند و دلیل خاصی نیز برای این نامگذاری وجود دارد.

در دوره های گذشته کولرهای گازی دارای کمپرسورهای دور ثابت بودند. در این سیستم ها عملکرد سیستم تنظیم دمای کولر به صورتی بود که کاربر دمای مورد نظر را روی اسپلیت تنظیم می کند و در نهایت اسپیلت یا کولر گازی نیز دمای محیط را تشخیص می داد و این کار توسط ترموستات داخلی صورت می گرفت. به محض اینکه دمای محیط با دمای تنظیم شده روی دستگاه تشخیص داده شد، موتور یا کمپرسور کولر خاموش می شد.

مثال جالبی که برای این گزینه دیده می شود به این صورت است. فرض کنید که کاربر کولر گازی یا اسپیلت را روی 24 درجه تنظیم کرده باشد زمانی که دمای محیط به 24 درجه رسید، ترموستات داخلی آن این موقعیت دما را تشخیص می دهد و به طور کلی دستور خاموش شدن موتور کولر گازی داده می شود و در نهایت دستگاه نیز خاموش می شود. البته در این دوره ترموستات بیکار نیست و در حال تشخیص موقعیت دما است. در صورتی که دما غیر از آنچه کاربر تنظیم کرده است حس شود، دستور لازم برای راه اندازی مجدد کمپرسور داده می شود.

زمانی که مدام کمپرسور روشن و خاموش می شود سبب می شود که شوک الکتریکی ایجاد شود و این موضوع مصرف برق را نیز بیشتر می کند و سبب ایجاد مشکلات مختلفی می شود.

در نسل جدید از اسپلیت ها دیگر از کمپرسورهای دور ثابت استفاده نمی شود و سیستم کمپرسور دور متغیر جایگزین شده است.

 

 

عملکرد کولر گازی اینورتر

زمانی که از کولر گازی اینورتر استفاده می شود در واقع از کمپرسورهایی استفاده می شود که دور متغیر دارند و زمانی که به دمای مورد نظر می رسند به جای اینکه خاموش شوند، دور خود را کمتر میکنند، به این ترتیب سبب می شود که کمپرسور یا موتور دستگاه دچار شوک الکتریکی نشود و در زمان استارت خوردن مجدد نیز برق مصرفی به حداقل می رسد.

 

مزایای کولر گازی اینورتر

مصرف برق کولر گازی اینورتر

به نسبت کولرهای معمولی کمتر است.

این محصول از نظر قیمت بیشتر از مدل های معمولی است اما چون میزان مصرف برقی کمتر و شوک الکتریکی نیز کاهش می یابد امکان خراب شدن دستگاه کمتر است و در نتیجه به صرفه تر خواهد بود.

در کولر گازی اینورتر سرعت رسیدن به دمای مورد نظر بیشتر از مدل های معمولی است. البته که هزینه تعمیرات برای کولر گازی اینورتر در صورت خرابی بیشتر است اما به ندرت دیده می شود که این محصولات خراب شوند.

کولر گازی اینورتر

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی کلیک کنید.

نحوه تغییر سرعت عملکرد اینورتر در کولر گازی اینورتر به چه صورت است؟

در کولرهای گازی و اسپلیت ها در زمان راه اندازی جریان بسیار زیادی از شبکه برقی کشیده می شود و این موضوع به شبکه برق شهری بسیار فشار وارد می کند. اما در این نوع کولر گازی  به واسطه قطعه اینورتر به کار رفته دیده می شود که کمپرسور با سرعت کمتر و آرامتری راه اندازی می شود و به طور کلی سبب می شود که ولتاژ کاهش یابد و فرکانس برق ورودی به کمپرسور نیز کمتر شود و این موضوع سرعت لحظه ای راه اندازی کمپرسور را کاهش می دهد و پس از به حرکت در آمدن نیز این دو پارامتر تا حد مشخصی افزایش می یابند.

این رویکرد سبب می شود که در کولر گازی اینورتر افت ولتاژ در لحظه شروع کمتر دیده می شود به سیم کشی و شبکه داخلی ساختمان فشار و آسیب کمتری وارد می شود.

 

تفاوت اصلی کولر گازی اینورتر و معمولی

کولر گازی اینورتر پس از اینکه به دمای تنظیم شده می رسند خاموش نمی شوند و این کار سبب می شود که تغییرات سرعت گردش بار برودتی کاهش یابد و این روند سبب می شود که میزان انرژی بالانس شود . در واقع وقتی که گرمای ایجاد شده در محیط با گرمای جذب شده توسط کولر گازی برابر باشد دیگر نیازی به کارکرد کولر گازی با توان حداکثری وجود ندارد و در این حالت سبب می شود که شرایط مصرف کولر گازی بسیار کم و در حد یک کولر آبی باشد .

 

 

 

مدل های مختلف کولر گازی اینورتر

کولر گازی در مدل های AC و DC طراحی شده اند. معمولاً کمپرسورهای دی سی گرانتر هستند اما سازگاری بیشتری با موقعیت ساختمان منزل دارند در واقع اینورترها برای اینکه تغییر فرکانس مناسب را در نظر بگیرند ولتاژ برق AC را یک بار به جریان مستقیم DC تبدیل می کنند و این کار سبب می شود که یک سری تغییرات در جریان متناوب ایجاد شود. در مدل های DC دیگر نیاز به این بخش دوم نبوده و می تواند راندمان و بازده موتور خوبی داشته باشد.

تفاوت اصلی که برای این مدل کولر گازی و مدل معمولی دیده می شود در نوع کنترل ظرفیت و راه اندازی کمپرسور است و این موقعیت سبب می شود تا از نظر اقتصادی توجیه خوبی داشته باشد. البته که این محصول در برندهای غیر استاندارد نیز توزیع و به فروش می رسد که باید در لحظه خرید دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید محصولی خریداری کنید که به موقعیت کارکرد درست شما کمک نماید و از نظر هزینه نیز به صرفه باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی گری کلیک کنید.

 

هوشمندانه خرید کنید

با خرید کولر گازی اینورتر از بانه کولر، محصولی که به دست شما می رسد دارای شناسه کالا بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است. از سوی دیگر سطح راه اندازی آن به شکلی است که می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. شما محصول اصل با قیمت مناسب خریداری می کنید.

با سفارش این نوع کولر گازی می توانید به نوسان کم دمای محیط کمک کنید، راه اندازی محصول نرم است و مصرف انرژی آن نیز کمتر است. از سوی دیگر می توانید این محصول را به صورت مستقیم و بدون واسطه خریداری کنید

برای دیدن ویدیو های بیشتر به اینستاگرام بانه کولرز مراجعه کنید.

برای تماشای ویدئوی زیر به فیلتر شکن نیاز دارید.

کولر گازی اینورتر نسل جدید از کولرهای گازی یا اسپیلت ها محسوب می شوند. البته برخی از افراد به کولر گازی اینورتر کولرهای کم مصرف می گویند و دلیل خاصی نیز برای این نامگذاری وجود دارد.

مصرف برق کولر گازی اینورتر به نسبت کولرهای معمولی کمتر است.

این محصول از نظر قیمت بیشتر از مدل های معمولی است اما چون میزان مصرف برقی کمتر و شوک الکتریکی نیز کاهش می یابد امکان خراب شدن دستگاه کمتر است و در نتیجه به صرفه تر خواهد بود.

در کولر گازی اینورتر سرعت رسیدن به دمای مورد نظر بیشتر از مدل های معمولی است. البته که هزینه تعمیرات برای کولر گازی اینورتر در صورت خرابی بیشتر است اما به ندرت دیده می شود که این محصولات خراب شوند.

کولر گازی اینورتر پس از اینکه به دمای تنظیم شده می رسند خاموش نمی شوند و این کار سبب می شود که تغییرات سرعت گردش بار برودتی کاهش یابد و این روند سبب می شود که میزان انرژی بالانس شود . در واقع وقتی که گرمای ایجاد شده در محیط با گرمای جذب شده توسط کولر گازی برابر باشد دیگر نیازی به کارکرد کولر گازی با توان حداکثری وجود ندارد و در این حالت سبب می شود که شرایط مصرف کولر گازی بسیار کم و در حد یک کولر آبی باشد .