مشاوره خرید اسپلیت و کولرگازی از فروشگاه بانه کولر

متراژ مناسب نصب کولر گازی

متراژ مناسب نصب کولر گازی

متراژ مناسب نصب کولر گازی

 

"<yoastmark

 

متراژ مناسب نصب کولر گازی

کولرهای گازی شامل مبرد مخصوصی هستند که این خنک کننده توسط موتور به مایع تبدیل شده و به صفحات دستگاه میرسد که پس از جریان این مبرد منقبض شده دمای گرم محیط را جذب کرده و به علت دمای ورودی مایع موجود را به گاز اولیه تغییر میدهد .  چرخش این فرایند تا اتمام گرمای موجود در محیط ادامه خواهد یافت .

فعالیت بیش از حد کمپرسور، در مدت زمان زیاد باعث آسب رساندن به کولرگازی میشود .  کولر گازی باید با مساحت فضایی که در ان  قرار میگیرد ، متناسب باشد .

انتخاب متراژ مناسب نصب کولر گازی بسیار مهم است تا جای که بعد از نصب دستگاه ، به علت هزینه و مشکلاتی که در پی دارد ، امکان تعویض ان سخت میباشد. ما نمی توانیم در محیطی ، با هر متراژی ، از انواع کولر گازی با ظرفیت های متفاوت استفاده کنیم ، بلکه در انتخاب کولر گازی متراژ محیط تعیین کننده است نه انتخاب ما .

 bTU/H چیست ؟ 

قدرت برودت دهی کولر گازی با واحد اندازه گیری  btu/h سنجیده میشود . ظرفیت موتور کولر هر چه بالاتر باشد ، خنک کنندگی بیشتر را در واحد زمانی دارد نه اینکه دمای کولر خنک تر، بلکه میزان سرمای وارد شده به محیط افزایش می یابد .

برودت دهی کولر گازی با توجه به متراژ محیط ، بر اساس  BTU موتور تعیین میگردد . البته ظرفیت به عواملی دیگر نیز بستگی دارد که مهمترین ان قدرت خنک کنندگی هوا میباشد.

موقعیت ساختمان در خنک کنندگی هوا تاثیر دارد که تعیین BTU آن نیز متفاوت است . BTU کولر گازی را متناسب با متراژ فضا  انتخاب میکنند .

هرکدام از مدلهای مختلف کولر گازی دارای ظرفیت های btu/h خاص خود هستند و بر اساس نیاز میتوان هرکدام از انان را انتخاب کرد . از رایجترین کولرهای گازی میتوان به موارد زیر اشاره کرد .

1 – اسپلیت دیواری دو تکه ( اسپلیت )

رایجترین نوع کولرهای گازی ، اسپلیت دیواری نام دارد . این کولر از دو بخش یونیت داخلی (پنل) و یونیت خارجی (موتور کندانسور) تشکیل شده است .

اسپلیت به جهت کاربری و نصب آسان و همچنین قیمت معقول بیش از سایرین مورد استفاده قرار میگیرد . ظرفیت اسپلیت های از 9000 شروع و تا 36000 ادامه دارد .

بزرگترین ایراد اسپلیت ، نداشتن ظرفیت های بیش از 36000 btu/h است .

2- کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده همچون اسپلیت های دیواری از دو بخش یونیت خارجی (موتور ) و یونیت داخلی یا پنل ، تشکیل شده با این تفاوت که یونیت داخلی مانند اسپلیت روی دیوار نصب نمی شود بلکه به زمین تکه میدهد .کولر گازی ایستاده زمانی به کار گرفته می شود که  نیاز به ظرفیت های بی تی یو بالا باشد .

تهویه مطبوع floor standing به جهت داشتن ظرفیت سرمایشی و گرما دهی بالا ،  بیشتر در بانک ها ، فروشگاه ها ، ادارات ، منازل با متراژ بالا سوپرمارکت ها و غیره به کار گرفته میشوند . ظرفیت کولر های ایستاده از 24000 شروع و تا 60000btu/h ادامه دارد .

3- داکت اسپلیت 

داکت اسپلیت از دو بخش یونیت خارجی و داخلی تشکیل شده است که تفاوت آن با اسپیت و کولر ایستاده در  ظاهر یونیت داخلی و محل قرار گیری آن است . پس از کولر گازی  ایستاده ، داکت اسپلیت رواج و فروش بیشتری دارد .

مزیت داکت اسپلیت به نسبت کولر گازی ایستاده و دیواری ، قابلیت انشعاب گیری آن است . داکت اسپلیت مانند کولر آبی قابلیت کانال کشی دارد و از یک دستگاه میتوان چند کانال گرفت .

ظرفیت داکت اسپلیت از 18000 شروع و تا 60000 btu/h ادامه دارد . داکت اسپلیت به خودی خود گرمایش ندارد و میبایست به آن کویل آب گرم متصل کرد .

4- اسپلیت مولتی پنل 

کولر گازی مولتی پنل از تعداد بیش از یک پنل تشکیل شده است . مولتی پنل همان اسپلیت دیواری است که قابلیت انشعاب گیری دارد .

اسپلیت multi panel از یک یونیت خارجی و دو یا چند پنل داخلی تشکیل شده است . از کولر گاز مولتی پنل ، برای مکانی که نیاز به تقسیم بندی دارد استفاده میشود .

از معایب اسپلیت مولتی پنل میتوان به قیمت بسیار گران و تخریب فضا با لوله کشی های متعدد اشاره کرد . دیگر ایراد کولر مولتی پنل ، عدم کنترل مجزای هر انشعاب است .

ظرفیت اسپلیت مولتی پنل از 18000 شروع و تا 42000btu/h ادامه دارد .

5- کولر گازی کاستی 

کولر گازی کاستی از دو یونیت داخلی ( پنل ) و یونیت خارجی ( موتور کندانسور ) تشکیل شده است . اسپلیت کاستی به مانند داکت اسپلیت ، قابلیت انشعاب گیری و پارتیشن بندی دارد .

پنل کولر گازی کاستی از سقف آویزان میشود بدین جهت ، کولر گازی سقفی نیز نامیده میشود . اسپلیت Cassette به جهت زیبایی و عدم گرفتن فضا ( کار گذاری درسقف )  ،محبوبیت فراوانی دارد .

ظرفیت btu/h کولر گازی کاستی از 18000 شروع و تا 60000btu/h ادامه دارد.

6- کولر گازی پرتابل 

اسپلیت پرتابل به جهت سبکی وزن و یکپارچگی یونیت ، قابل حمل است . کولر گازی پرتابل ، یونیت خارجی ندارد بدین جهت لوله کشی درکار نیست اما میبایست هوای گرم کمپرسور، توسط لوله خرطومی به بیرون انتقال داده شود .

مزیت کولر گازی پرتابل ، عدم نیاز به نصب و قابلیت استفاده در هر مکانی میباشد . این کولر گازی برای مستاجرین و مصرف کنندگانی که در یک مکان ثابت برای مدت زیاد ساکن نیستند ، گزینه مطلوبی قلمداد میشود .

ایراد کولر گازی پرتابل ، صدای نسبتا زیاد به نسبت قدرت و نداشتن ظرفیت های btu بالا است . ظرفیت کولر گازی پرتابل از 9000 شروع و تا 18000btu/h ادامه دارد .

7- کولر گازی پنجره ای 

کولر گازی پنجره ای نیز همانند پرتابل ،یک تکه ساخته میشود . کولر گازی پنجره ای به صورت مستطیلی شکل طراحی میشود و در فضای ما بین بیرون و داخل پنجره قرار میگیرد .

این سبک از تهویه نیاز به فضای مناسب ، برای خروج حرارت دارد . طرز نصب کولر گازی پنجره ای به گونه ای است که ، بخش گرمایی آن در بیرون از پنجره و هوا ساز آن در داخل فضا قرار میگیرد .

ظرفیت کولر گازی پنجره ای از 9000 شروع و تا 18000btu/h ادامه دارد . ایراد اساسی کولر گازی پنجره ای ، عدم داشتن ظرفیت ها بالا است .

8- کولر گازی سرمایش مرکزی VRF 

برای پروژه های بزرگ مانند برج ها ، نمایشگاه ها و بازار های سرپوشیده که به قدرت ظرفیت بالای نیاز دارند ، از سیستم برودت دهی VRF استفاده میشود . کولر گازی VRF از یک مجموعه کمپرسور شبکه ای به همراه تعداد زیادی هوا ساز ساخته شده است .

vrf به سیستم سرمایش مرکزی نیز موسوم است . این سیستم طراحی شرکت دایکین ژاپن است اما در حال حاضر سایر شرکت های همانند ال جی ، گری ، هیتاچی ، توشیبا ، سامسونگ و … نیز سازنده VRF هستند .

VRF ظرفیت خاص و مشخصی ندارد و معمولا متراژ مناسب برای این کولرگازی توسط مهندسان تاسیساتی تعیین میشود .

 

"<yoastmark

 

متراژ مناسب نصب کولر گازی بر حسب BTU/H

به هنگام خرید کولرگازی پیش از تعیین برند و امکانات خاص آن میبایست به تعیین متراژ مناسب کولر گازی برای فضای خود، بپردازیم .

به کمک جدول پایین میتوان درک بهتری از ابعاد و اندازه های محیط و همچنین تعیین میزان لازم ظرفیت BTU داشت .

 

متراژ مناسب محیط ظرفیت برودت دهی کولر گاز ( BTU )
10 تا 15 متر مربع 9000
15 تا 30 متر مربع 12000
30 تا 45 متر مربع 18000
45 تا 60 متر مربع 24000
60 تا 75 متر مربع 30000
75 تا 90 متر مربع 36000
90 تا 120 متر مربع 48000

 

نسبت های ذکر شده برای شرایط معمولی است که هنگام خرید کولر گازی میبایست در نظر گرفت . تعیین مقدار مشخص برودت سازی برای یک فضا شاید خیلی دقیق نباشد چون وضعیت فضای موجود ، تعداد وسایل گرما زا ، میزان قرار گیری ساختمان در معرض خورشید ، ارتفاع دیوار تا سقف و بسیاری از موارد دیگر در آن تاثیر گذارند .

به طور مثال برای مناطق گرم و شرجی و یا قرار گرفتن فضا در معرض آفتاب و همچنین آشپزخانه یا فضایی با پنجره های بزرگ ، میبایست ظرفیت را بیشتر از حالت معمول تعیین کرد .

اتاقی که زیر سقف ( طبقه اخر ساختمان ) یا روی کف ( طبقه اول ساختمان ) باشد ، BTU مناسب با آن از 4000∼6000btu متفاوت است .

 1. 4000∼6000btu برای اتاقی که در مجاورت آشپزخانه قرار گرفته است .
 2. 1500∼3000btu برای هر پنجره ای که در معرض افتاب قرار دارد .
 3. 1500∼3000btu برای هر اتاق که بالاتر از آشپز خانه و شوفاژ خانه قرار گرفته باشد .
 4. به ازای هر نفر 650btu/h∼700  فضا ، در نظر گرفته میشود .
نتیجه گیری انتخاب کولر مطابق با فضا

خرید کولرگازی با قیمت های نجومی فعلی خود یک دردسر به تمام معناست و چنانچه در هنگام خرید به متراژ مناسب برای کولرگازی دقت نشود این دردسر به زیان مالی بزرگی منتهی میشود .

چنانچه کولر گازی از فضای مورد استفاده خیلی بزرگتر باشد ، علاوه بر هزینه اضافی که تحمیل میشود ، مصرف برق و عدم تطابق با محیط نیز اضافه میشود .

در صورتی که کولر گازی کوچکتر از فضا خریداری شود بدیهی است که جوابگوی محیط نخواهد بود .


همواره میتوانید از طریق شماره های درج شده با مشاورین تاسیساتی ما در ارتباط باشید تا بتوانید دستگاهی را مطابق با فضا و اقلیم خود ، پیدا کنید .

08734219214

09183753655

09185360096

کولر گازی اینورتر-بانه کولرز

کولر گازی اینورتر

اگر قصد خرید کولر گازی اینورتر دارید در ابتدا باید اطلاعات کافی در مورد این محصول و تفاوت آن با کولرهای کم مصرف داشته باشید به این ترتیب می توانید خریدی هوشمندانه و باب میل برای خود رقم بزنید.

 

کولر گازی اینورتر چیست؟

کولر گازی اینورتر نسل جدید از کولرهای گازی یا اسپیلت ها محسوب می شوند. البته برخی از افراد به این  کولر گازی  کولرهای کم مصرف می گویند و دلیل خاصی نیز برای این نامگذاری وجود دارد.

در دوره های گذشته کولرهای گازی دارای کمپرسورهای دور ثابت بودند. در این سیستم ها عملکرد سیستم تنظیم دمای کولر به صورتی بود که کاربر دمای مورد نظر را روی اسپلیت تنظیم می کند و در نهایت اسپیلت یا کولر گازی نیز دمای محیط را تشخیص می داد و این کار توسط ترموستات داخلی صورت می گرفت. به محض اینکه دمای محیط با دمای تنظیم شده روی دستگاه تشخیص داده شد، موتور یا کمپرسور کولر خاموش می شد.

مثال جالبی که برای این گزینه دیده می شود به این صورت است. فرض کنید که کاربر کولر گازی یا اسپیلت را روی 24 درجه تنظیم کرده باشد زمانی که دمای محیط به 24 درجه رسید، ترموستات داخلی آن این موقعیت دما را تشخیص می دهد و به طور کلی دستور خاموش شدن موتور کولر گازی داده می شود و در نهایت دستگاه نیز خاموش می شود. البته در این دوره ترموستات بیکار نیست و در حال تشخیص موقعیت دما است. در صورتی که دما غیر از آنچه کاربر تنظیم کرده است حس شود، دستور لازم برای راه اندازی مجدد کمپرسور داده می شود.

زمانی که مدام کمپرسور روشن و خاموش می شود سبب می شود که شوک الکتریکی ایجاد شود و این موضوع مصرف برق را نیز بیشتر می کند و سبب ایجاد مشکلات مختلفی می شود.

در نسل جدید از اسپلیت ها دیگر از کمپرسورهای دور ثابت استفاده نمی شود و سیستم کمپرسور دور متغیر جایگزین شده است.

 

 

عملکرد کولر گازی اینورتر

زمانی که از کولر گازی اینورتر استفاده می شود در واقع از کمپرسورهایی استفاده می شود که دور متغیر دارند و زمانی که به دمای مورد نظر می رسند به جای اینکه خاموش شوند، دور خود را کمتر میکنند، به این ترتیب سبب می شود که کمپرسور یا موتور دستگاه دچار شوک الکتریکی نشود و در زمان استارت خوردن مجدد نیز برق مصرفی به حداقل می رسد.

 

مزایای کولر گازی اینورتر

مصرف برق کولر گازی اینورتر

به نسبت کولرهای معمولی کمتر است.

این محصول از نظر قیمت بیشتر از مدل های معمولی است اما چون میزان مصرف برقی کمتر و شوک الکتریکی نیز کاهش می یابد امکان خراب شدن دستگاه کمتر است و در نتیجه به صرفه تر خواهد بود.

در کولر گازی اینورتر سرعت رسیدن به دمای مورد نظر بیشتر از مدل های معمولی است. البته که هزینه تعمیرات برای کولر گازی اینورتر در صورت خرابی بیشتر است اما به ندرت دیده می شود که این محصولات خراب شوند.

کولر گازی اینورتر

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی کلیک کنید.

نحوه تغییر سرعت عملکرد اینورتر در کولر گازی اینورتر به چه صورت است؟

در کولرهای گازی و اسپلیت ها در زمان راه اندازی جریان بسیار زیادی از شبکه برقی کشیده می شود و این موضوع به شبکه برق شهری بسیار فشار وارد می کند. اما در این نوع کولر گازی  به واسطه قطعه اینورتر به کار رفته دیده می شود که کمپرسور با سرعت کمتر و آرامتری راه اندازی می شود و به طور کلی سبب می شود که ولتاژ کاهش یابد و فرکانس برق ورودی به کمپرسور نیز کمتر شود و این موضوع سرعت لحظه ای راه اندازی کمپرسور را کاهش می دهد و پس از به حرکت در آمدن نیز این دو پارامتر تا حد مشخصی افزایش می یابند.

این رویکرد سبب می شود که در کولر گازی اینورتر افت ولتاژ در لحظه شروع کمتر دیده می شود به سیم کشی و شبکه داخلی ساختمان فشار و آسیب کمتری وارد می شود.

 

تفاوت اصلی کولر گازی اینورتر و معمولی

کولر گازی اینورتر پس از اینکه به دمای تنظیم شده می رسند خاموش نمی شوند و این کار سبب می شود که تغییرات سرعت گردش بار برودتی کاهش یابد و این روند سبب می شود که میزان انرژی بالانس شود . در واقع وقتی که گرمای ایجاد شده در محیط با گرمای جذب شده توسط کولر گازی برابر باشد دیگر نیازی به کارکرد کولر گازی با توان حداکثری وجود ندارد و در این حالت سبب می شود که شرایط مصرف کولر گازی بسیار کم و در حد یک کولر آبی باشد .

 

 

 

مدل های مختلف کولر گازی اینورتر

کولر گازی در مدل های AC و DC طراحی شده اند. معمولاً کمپرسورهای دی سی گرانتر هستند اما سازگاری بیشتری با موقعیت ساختمان منزل دارند در واقع اینورترها برای اینکه تغییر فرکانس مناسب را در نظر بگیرند ولتاژ برق AC را یک بار به جریان مستقیم DC تبدیل می کنند و این کار سبب می شود که یک سری تغییرات در جریان متناوب ایجاد شود. در مدل های DC دیگر نیاز به این بخش دوم نبوده و می تواند راندمان و بازده موتور خوبی داشته باشد.

تفاوت اصلی که برای این مدل کولر گازی و مدل معمولی دیده می شود در نوع کنترل ظرفیت و راه اندازی کمپرسور است و این موقعیت سبب می شود تا از نظر اقتصادی توجیه خوبی داشته باشد. البته که این محصول در برندهای غیر استاندارد نیز توزیع و به فروش می رسد که باید در لحظه خرید دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید محصولی خریداری کنید که به موقعیت کارکرد درست شما کمک نماید و از نظر هزینه نیز به صرفه باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی گری کلیک کنید.

 

هوشمندانه خرید کنید

با خرید کولر گازی اینورتر از بانه کولر، محصولی که به دست شما می رسد دارای شناسه کالا بوده و از اعتبار بالایی برخوردار است. از سوی دیگر سطح راه اندازی آن به شکلی است که می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. شما محصول اصل با قیمت مناسب خریداری می کنید.

با سفارش این نوع کولر گازی می توانید به نوسان کم دمای محیط کمک کنید، راه اندازی محصول نرم است و مصرف انرژی آن نیز کمتر است. از سوی دیگر می توانید این محصول را به صورت مستقیم و بدون واسطه خریداری کنید

برای دیدن ویدیو های بیشتر به اینستاگرام بانه کولرز مراجعه کنید.

برای تماشای ویدئوی زیر به فیلتر شکن نیاز دارید.

کولر گازی اینورتر نسل جدید از کولرهای گازی یا اسپیلت ها محسوب می شوند. البته برخی از افراد به کولر گازی اینورتر کولرهای کم مصرف می گویند و دلیل خاصی نیز برای این نامگذاری وجود دارد.

مصرف برق کولر گازی اینورتر به نسبت کولرهای معمولی کمتر است.

این محصول از نظر قیمت بیشتر از مدل های معمولی است اما چون میزان مصرف برقی کمتر و شوک الکتریکی نیز کاهش می یابد امکان خراب شدن دستگاه کمتر است و در نتیجه به صرفه تر خواهد بود.

در کولر گازی اینورتر سرعت رسیدن به دمای مورد نظر بیشتر از مدل های معمولی است. البته که هزینه تعمیرات برای کولر گازی اینورتر در صورت خرابی بیشتر است اما به ندرت دیده می شود که این محصولات خراب شوند.

کولر گازی اینورتر پس از اینکه به دمای تنظیم شده می رسند خاموش نمی شوند و این کار سبب می شود که تغییرات سرعت گردش بار برودتی کاهش یابد و این روند سبب می شود که میزان انرژی بالانس شود . در واقع وقتی که گرمای ایجاد شده در محیط با گرمای جذب شده توسط کولر گازی برابر باشد دیگر نیازی به کارکرد کولر گازی با توان حداکثری وجود ندارد و در این حالت سبب می شود که شرایط مصرف کولر گازی بسیار کم و در حد یک کولر آبی باشد .

قیمت کولر گازی
عوامل موثر بر قیمت کولر گازی

قیمت کولر گازی از جمله موارد بسیار مهمی می باشد که لازم است در زمان خرید به آن توجه شود و اطلاع از گران یا ارزان تر بودن برخی از اسپلیت ها نسبت به سایر گزینه ها به دلیل انتخاب کولر بهتر ضروری است. بانه کولر؛ ارائه دهنده انواع کولر گازی از بهترین برندها در ادامه عوامل موثر بر قیمت کولر گازی را بررسی نموده و به هر آنچه که باید در این باره بدانید اشاره خواهد داشت.

قیمت کولر گازی - بانه کولرز

قیمت انواع کولر گازی

کولر گازی های موجود در بازار را می توان بر اساس فاکتورهای مختلف تقسیم بندی نمود که از مهم ترین آنها، شکل ظاهری و نحوه نصب هر یک می باشد. به عنوان مثال، برخی از کولر گازی ها ایستاده و پرتابل بوده و برخی بر روی سقف یا پشت پنجره نصب می گردند. از جمله موارد و عوامل بسیار موثر بر قیمت کولر گازی می توان به نوع آنها اشاره نمود. به عنوان مثال، از رایج ترین و پرکاربردترین کولر گازی ها می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

کولر گازی بدون کانال

همان طور که از نام این کولرها مشخص است، بدون کانال بوده و تنها از یک بخش تشکیل شده اند. این کولرها بر روی دیوار نصب شده و قادرند تنها هوای محیط و اتاقی که در آن قرار گرفته اند را سرد یا گرم کنند. قیمت کولر گازی بدون کانال در حالت کلی گران تر از نوع با کانال آنها می باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی کلیک کنید.

کولر گازی با کانال

از دیگر گزینه های پرکاربردی که می توان برای کولر گازی ها اشاره نمود، کولرهای با کانال می باشند. این کولرها از دو بخش تشکیل شده و یونیت بیرونی در پشت پنجره قرار گرفته و هوای سرد را از طریق کانال به یونیت داخلی منتقل نموده و از این طریق به اتاق های مختلف هوای گرم یا سرد انتقال پیدا می کند. نرخ کولر گازی بدون کانال یا داکت اسپلیت با توجه به برند و ظرفیت و همچنین اینورتر یا معمولی بودن سیستم سرمایشی و گرمایشی آنها متغیر می باشد.

از دیگر مدل هایی که قابلیت ها و ویژگی های آنها بر قیمت کولر گازی تاثیر می گذارند می توان به پشت پنجره ای بودن یا مدل های ایستاده، سقفی، یخچالی و فندکی اشاره نمود. همچنین لازم به ذکر است که اینورتر بودن این تجهیزات نیز بر نرخ کولر گازی تاثیر زیادی داشته و محصولاتی که دارای این قابلیت می باشند گران تر به فروش میرسند.

قیمت کولر گازی - بانه کولرز

برند کولر گازی

برندهای تولید کننده کولر گازی تنوع زیادی دارند و هر یک ویژگی های منحصر به فردی را در طراحی محصولات خود ارائه می دهند. از مهم ترین فاکتورها در تعیین قیمت کولر گازی می توان به برند تولید کننده آنها اشاره نمود. توجه داشته باشید که کولر گازی به دلیل وارداتی بودن آنها به شدت تحت تاثیر نوسانات ارز بوده و به همین دلیل نرخ ها متغییر می باشند.

استعلام قیمت انواع کولر گازی

بانه کولر از بزرگترین مجموعه های ارائه دهنده انواع اسپلیت و کولر گازی از بهترین برندها می باشد. کارشناسان این مجموعه علاوه بر ارائه قیمت روز کولر گازی، مشاوره رایگان قبل از خرید ارائه می دهند.

 

از رایج ترین و پرکاربردترین کولر گازی ها میتوان به کولر گازی با کانال و بدون کانال اشاره کرد

از مهم ترین فاکتورها در تعیین قیمت کولر گازی می توان به برند تولید کننده آنها اشاره نمود.

توجه داشته باشید که کولر گازی به دلیل وارداتی بودن آنها به شدت تحت تاثیر نوسانات ارز بوده و به همین دلیل نرخ ها متغییر می باشند.

برای مشاهده ویدیوهای بیشتر به اینستاگرام بانه کولرز مراجعه کنید.

برای تماشای ویدئوی زیر به فیلتر شکن نیاز دارید.

خرید کولر گازی


خرید کولر گازی با توجه به تاثیر بسیار مطلوبی که بر دما و تهویه هوای موجود در محیط های بسته ایجاد می کند، یکی از گام های مهم در تجهیز کردن ساختمان ها می باشد. با توجه به تنوع بسیار زیاد در این سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تفاوت هایی که در قابلیت های هر یک وجود دارد، لازم است قبل و بعد از خرید کولر گازی به برخی از نکات توجه شود. بانه کولر؛ ارائه دهنده انواع کولر گازی در ادامه به این سوال پاسخ خواهد داد که چطور یک کولر گازی خوب بخریم؟

 

نکات مهم قبل از خرید کولر گازی

 

برای دریافت بهترین نتیجه در هر کار لازم است ابتدا مقدمات آن به خوبی فراهم گردد و این مساله در انتخاب کولر گازی نیز به خوبی احساس میشود. به عبارت دیگر، برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از خرید اسپلیت مورد نظر دریافت کنید، باید ابتدا آگاهانه گزینه مناسب را انتخاب کنید. از مهم ترین نکات که لازم است در این زمینه به آن توجه شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

خرید کولر گازی اصل

 

کولر گازی های ارائه شده توسط برندهای شناخته شده اگر از مراکز معتبر خریداری شوند، دارای خدمات پس از فروش و گارانتی هستند. علاوه براین، لازم است به این مساله نیز توجه شود که ممکن است قطعات داخلی دستگاه به دلایل مختلف نیاز به تعویض داشته باشند و بدون شک مراکز فروش معتبر که کالای اصل ارائه می دهند، قطعات یدکی اصل و اورجینال را نیز در این شرایط ارائه خواهند داد.

 

 

توجه به ظرفیت یا BTU

 

از دیگر نکات بسیار مهم در انتخاب کولر گازی مناسب، ظرفیت آن ها می باشد. هر یک از کولرها دارای ظرفیت و توانایی های متفاوتی در سرد یا گرم کردن محیط دارند و لازم است گزینه هایی را انتخاب کنید که با شرایط محیط مورد نظر تناسب داشته باشند. به عبارت دیگر، در خرید کولر گازی باید تناسب درستی میان ظرفیت BTU و اندازه محیط اتاق یا سالن ایجاد کنید.

 

 برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت کولر گازی کلیک کنید.

 

قابلیت های کولر گازی

 

کولر گازی ها دارای قابلیت های متفاوتی هستند و به عنوان مثال برخی اینورتر بوده و در صورت کاهش دمای محیط به اندازه تنظیم شده از قبل، سرعت چرخش موتور کمتر شده و در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد. لذا پیشنهاد می کنیم به این قبیل از قابلیت های دستگاه توجه داشته باشید، چون به شدت بر طول عمر آنها اثرگذار است.

از دیگر گزینه های مهم در خرید کولر گازی می توان به میزان مصرف انرژی و سه فاز یا تک فاز بودن و همچنین نحوه نصب آنها توجه داشته باشید.

نکات مهم بعد از خرید کولر گازی

 

به منظور افزایش کارایی و طول عمر دستگاه، لازم است بعد از خرید کولر گازی به چند نکته مهم توجه شود از قبیل:

 • فیلتر کولر گازی به صورت مرتب نیاز به شستشو دارد.
 • یونیت و واحد بیرونی دستگاه را در فضای باز که به خوبی هوا جریان داشته باشد نصب کنید
 • استانداردهای ایمنی را در نصب کولر گازی مد نظر داشته باشید. به عنوان مثال، کولر گازی را نباید در محیط آشپزخانه نصب کنید

کارشناسان بانه کولر به منظور انتخاب بهتر، مشاوره های رایگان قبل از خرید کولر گازی را ارائه می دهند. برای برقراری ارتباط با این مجموعه می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید.

در هنگام خرید کولر گازی ظرفیت کولر گازی بسیاز مهم است و ظرفیت کولر و اندازه اتاق باید تناسب داشته باشد 

 • فیلتر کولر گازی به صورت مرتب نیاز به شستشو دارد.
 • یونیت و واحد بیرونی دستگاه را در فضای باز که به خوبی هوا جریان داشته باشد نصب کنید
 • استانداردهای ایمنی را در نصب کولر گازی مد نظر داشته باشید. به عنوان مثال، کولر گازی را نباید در محیط آشپزخانه نصب کنید
 • خرید کولر گازی اصل
 • توجه به ظرفیت یا BTU
 • قابلیت های کولر گازی
 • از دیگر گزینه های مهم در خرید کولر گازی می توان به میزان مصرف انرژی و سه فاز یا تک فاز بودن و همچنین نحوه نصب آنها توجه داشته باشید.

برای دیدن ویدیوهای بیشتر به اینستاگرام بانه کولرز مراجعه کنید.

برای تماشای ویدئوی زیر به فیلتر شکن نیاز دارید.

گارانتی کولر گازی

گارانتی کولر گازی

گارانتی کولر گازی

مروری بر گارانتی کولر گازی و اسپلیت های بانه کولر

بدیهی است که وسایل برقی صرف نظر از برند و کیفیت ساخت،بسیار آسیب پذیر هستند و پیشبینی اینکه عمر مفید دستگاه ها چقدر است عملا کار دشواریست.

شرکت ها جهت رفع مشکل عدم قابل اعتماد بودن سیستم هایی که با برق کار میکنند،اقدام به خدمات پس از فروش میکنند تا هم مشتریان ترغیب به خرید شوند هم در آمدی از تهیه قطعات داشته باشند .

امروز خدمات پس از فروش یا گارانتی اندکی پیچیده شده است و عملا خدماتی که شرکت ها برای محصول ارائه میکنند اندکی با هم در تفاوت است .

گارانتی کولر گازی نیز از این امر مستثنی نیست و کمپانی های گوناگونی که وظیفه ارائه خدمات پس از فروش را بر عهده دارند بر حسب تعهدات پیشین،باهم تفاوت دارند .

در مجموعه بانه کولر به جهت اینکه برند های مختلف و متنوع با انواع کیفیت ها عرضه شده،خدمات پس از فروش را نیز شرکت های متنوعی انجام میدهند به طور مثال گارانتی محصولات ال جی با یک برندی مانند هیتاچی،تفاوت دارد .

تهویه بانه کولر،گارانتی را یک امر بسیار مهم و اساسی قلمداد میکند زیرا ماندگاری و رضایت مشتریان صرفه نظر از دستگاه خریداری شده،به آن بستگی دارد در همین راستا گارانتی که در بانه کولر به مشتریان داده میشود اندکی با سایرین تفاوت دارد .

مشتری بسته به خواسته خودش و بودجه ای که جهت خرید کولر گازی لحاظ کرده است،میتواند انتخاب کند که چه سطحی از خدمات پس از فروش را برای کالای خود لازم میداند به طور مثال شخصی که تراز اول ترین مدل ال جی ر ا خریداری میکند ولو اینکه دستگاهی قابل اعتماد است،گارانتی ویزه ای نیز لازم دارد تا از پس قطعات گران قیمت فردا روز بر بیاید.

این نکته در سایر مشاغل نیز صادق است مانند شخصی که یک خودرو گران قیمت دارد و علاوه بر بیمه شخص ثالث،ماشین خود را بیمه بدنه میکند تا در زمان تصادفات احتمالی،متحمل ضرر اندکی شود .

این سبک از گارانتی که در اصطلاح به آن VIP نیز گفته میشود بسته به خواست مشتریست و چگونگی ثبت و تعهدات خدمات دهنده نیز در پایین توضیح داده خواهد شد .

اما جدا از بحث گارانتی های VIP سایر خدمات بانه کولر نیز دست کمی از آن ندارد زیرا همانطور که گفته شد،رضایت مشتری وابسته به انجام تعهدات گارانتیست .

بر طبق قرارداد های که بانه کولر با شرکت های خدمات دهنده کولر گازی و اسپلیت انجام داده است،گارانتی ها موظف به انجام یک سری از تعهدات هستند که در حالت عادی انجام نمیدهند و صرفا بر اساس توافق انجام شده برای مشتریان بانه کولر،در دسترس است .

تعهدات گارانتی

تعهدات گارانتی

تمام کولر های گازی و اسپلیت که از بانه کولر خریداری میکنید فارغ از مارک و مدل و اندازه، شامل تعهدات زیر هستند و استثنای وجود ندارد .

تمام کولر های گازی و اسپلیت شامل نصب رایگان هستند.

نصب رایگان بدین معنیست که دستگاهی که توسط خریدار به محل مورد نظر حمل شده است را در چهار چوب استاندارد راه اندازی کرد به طور استاندارد فاصله ی بین دو یونیت داخلی و خارجی 5 متر است و چنانچه از این حد تجاوز کند هزینه وسایل اضافی مانند لوله و درین و… بر عهده مشتریست .

تکنسین موظف است به صورت رایگان طریقه استفاده از دستگاه را یکبار به طور کامل آموزش دهد .

بر طبق آیین نامه ابلاغ شده توسط اصناف،هزینه ایاب ذهاب بر عهده مشتری است .

مدت زمان ارائه ی خدمات رایگان 5 سال میباشد و تا 48 ماه آن،شامل تعویض تمام قطعات است و الباقی خدمات تعمیری را شامل میشود .

تمام لوازم مصرفی شامل لوله مسی،چسب وکیوم،اتصالات و فیلتر ها به همراه پک کامل کولرگازی برای مشتری ارسال میشود و چنانچه لوازم مصرفی از حد استاندارد فراتر رودهزینه تامین آن، بر عهده مشتری است .

تمام کولرگازی و اسپلیت های خریداری شده از بانه کولر دارای گاز کارخانه هستند و نصاب تنها در صورت لزوم،مجاز به تزریق گاز تکمیلی است که بر طبق تعرفه مجاز،محاسبه میگردد .

کلیه مدار های الکریکی از جمله مدار اینورتر و برد فرمان شامل 24 ماه گارانتی هستند .

نصب و تعمیرات صرفا میبایست توسط تکنسین های مجاز شرکتی انجام شود و لاغیر،موجب ابطال گارانتی میشود .

چنانچه قبل از نصب دستگاه مشکلی در سیستم به وجود آمده باشد کل دستگاه تعویض میگردد.

هیچ کولر گازی و اسپلیت حتی گرانترین برندها دارای پایه زمینی و دیواری نیستند و هزینه پایه میبایست توسط خریدار پرداخت شود .

چنانچه کولر گازی را در ارتفاعات و مکان های پر خطر میکنید،تامین لوازم مورد نیاز تکنسین مانند داربست و… بر عهده مشتریست .

چه مواردی شامل گارانتی نمیشود .

صدمات ناشی از اتش سوزی،سقوط از ارتفاع و شکستگی،رعد برق شامل گارانتی نیست .

شست شوی دستگاه به صورت غیر اصولی به طوری که به مدار های الکتریکی اسیب بزند شامل گارانتی نمیباشد .

نصب و تعمیرات توسط تکنسین های غیر مجاز باعث ابطال کارت گارانتی میشود .

کولرگازی را میبایست بر طبق استاندارد ها،و مطابق با مساخت فضا تعیین کرد و در صورت عدم مطابقت با فضا و اورلد شدن کولر،گارانتی مسئولیتی در قبال جبران خسارت ندارد پس در هنگام خرید حتما از کارشناسان تاسیساتی،مشاوره دریافت کنید .

تامین قطعات

تامین قطعات

تامین قطعات نیز یکی دیگر از تعهدات گارانتی کولر گازی قلمداد میشود.

با پیچیده و پیشرفته تر شدن کولر های گازی به خصوص کولرگازی های مجهز به مدار اینورتر،ضرورت وجود شرکتی که بتواند قطعات اساسی و حیاتی سیستم های پیشرفته را فراهم سازد به شدت احساس میشود .

کولرگازی و اسپلیت های قدیمی از چند قطعه مکانیکی ساده تشکیل شده بودند و به تبع نیاز به لوازم پیچیده و خاصی نداشتند اما کولرگازی های امروزی روز به روز پیچیده تر و هوشمند تر میشوند و تمام عملکرد دستگاه توسط سنسور های متعدد و پیچیده انجام میگردد و دخالت انسان به حداقل رسیده است .

دقیقا همانند خودروی های کاربراتوری قدیمی که تعمیر و تعویض قطعات آنان بسیار ساده انجام میگرفت اما امروزه خودروهای انژکتوری پیچیده با وجود راحتی و اسایشی که به وجود آورده اند،مشکلات تامین قطعات و تعمیرات را نیز دارند .

گارانتی کولر گازی موظف است تا 48 ماه وظیفه تامین قطعات مورد نیز همه ی سیستم ها را به صورت کاملا رایگان انجام دهد.

پس از مدت مشخص،وظیفه تامین قطعات بر عهده ی شخص مصرف کننده است.

بانه کولر که خود یکی از وارد کنندگان قطعات کولر گازی است در طی توافق انجام داده با برخی از شرکت های گارانتی دهنده این امکان را در اختیار مشتریان بانه کولر قرار داده تا به مدت دو سال دیگر در امر تامین قطعات مشتریان را یاری نمایند.

پس مشتریان بانه کولر پس از 48 ماه یا همان 4 سال میتوانند دو سال دیگر هم از بابت تامین قطعات مورد نیاز خود اطمینان داشته باشند البته گفتنیست که تامین قطعات صرفا در مدت 48 ماه نخست، رایگان است .

گارانتی VIP

گارانتی VIP

گارانتی VIP

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد در جهت رضایتمندی بعضی از مشتریان که حساسیت فراوانی در مورد گارانتی کولر گازی دارند یک سری خاص از خدمات پس از فروش توسط شرکت تهویه بانه کولر ارائه میشود .

گارانتی کولر گازی های مختلف معمولا زمان بسیار اندکی را شامل میشود و جوابگوی نیاز همه ی دستگاه ها نیست به خصوص در زمینه تامین قطعات برند های تراز اول و گران قیمت.

گارانتی VIP بانه کولر تنها مدل های مجهز به مدار اینورتر را شامل میشود.

در گارانتی VIP ،کولرگازی و اسپلیت های اینورتر تا 6 سال تضمین قطعات میشوند یعنی از زمان ثبت گارانتی تا 6 سال آینده تمامی قطعات به صورت رایگان تعمیر یا تعویض میگردد همچنین تا دو سال دیگر نیز تضمین ارائه قطعات به صورت غیر رایگان صورت میگیرد .

مدار اینورتر به مدت 3 سال بدون قید و شرط تعمیر و در صورت عدم تعمیر پذیری،تعویض خواهد شد .

در گارانتی کولر گازی VIP ، هیچ هزینه ای بابت ایاب ذهاب از مشتری دریافت نمیشود .

آموزش و شیوه ی استفاده از دستگاه های پیشرفته به صورت کاملا رایگان ارائه خواهد شد و در صورت بروز مشکل توسط تکنسین ها مرتفع میگردد.

گاز تکمیلی تزریق شونده به کمپرسور کولر گازی،یکبار به صورت رایگان انجام خواهد شد .

بابت وکیوم لوله ها هزینه ای دریافت نمیشود و سرویس های دوره ای نیز در صورت نیاز، به خواست مشتری رایگان صورت میگیرد.

اعتماد سازی طرفین گارانتی

اعتماد سازی طرفین گارانتی

اعتماد سازی طرفین گارانتی

اعتماد سازی طرفین گارانتی کولر گازی مهمترین بخش خدمات پس از فروش از دیدگاه بانه کولر است .

اینکه چگونه به شرکت های گارانتی کولر گازی اعتماد کنیم و چه تضمینی وجود دارد که فردا روز جوابگو باشند .

اکر این سوال ها سوال شما هم هست میبایست در پاسخ گفت که بانه کولر از سال 1386 مشغول فعالیت است و هم اکنون یک آرشیو چند هزار نفری از مشتریان وفادار دارد که همگی میتوانند صداقت این مجموعه را شهادت دهند .

بدون شک اعتبار مهمترین سرمایه یک کسب و کار است و مجموعه بانه کولر هرگز اعتبار خود را با سهل انگاری در زمینه اعتماد به شرکت های گارانتی خدشه دار نمیکند .

تمام شرکت های که با بانه کولر همکاری میکنند همگی دارای جواز کسب،اعتبار نامه صنعت معدن تجارت،و شناسه ثبت هستند و یک قرار داد سفت و سخت نیز فی مابین است .

هرگز شرکتی از طرف بانه کولر معرفی نمیشود مگر آنکه چند سال امتحان خود را پس داده باشند .

هر ساله بر اساس بازخوردی که از رضایت مشتریان در زمینه خدمات پس از فروش گرفته میشود لیستی از بهترین ها تهیه و در سال های آتی به کار گماشته میشوند .

مهمتر از همه بانه کولر خود وارد کننده برخی از قطعات اساسی کولر گازی و سیستم های تهویه مطبوع است و نیاز اکثر شرکت های گارانتی به این قطعات،باعث ارائه بهترین خدمات به مشتریان این مجموعه میشود .

امکان دیگری که در اختیار مشتریان جدید بانه کولر قرار گرفته این است که میتوانند به آرشیو چند هزار نفری مشتریان پیشین دسترسی داشته باشند و تجربیات،مشکلات،انتقاد ها،و رضایت مندی ها را با هم به اشتراک بگذارند تا درک بهتری از خرید و خدمات داشته باشند .

بانه کولر

چنانچه در مورد گارانتی کولر گازی و خدمات پس از فروش و همچنین شرکت های ارائه دهنده سروریس سوال یا اطلاعات بیشتری لازم دارید همواره میتوانید با شماره های زیر در تماس باشید .

08734219214

08734240729

09183753655

09185360096

بانه کولر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

telegram.me/banecoolers

aparat.com/banehcoolers

instagram.com/banehcoolers

کولرگازی اینورتر

کولرگازی اینورتر

کولرگازی اینورتر

 

مروری بر مدار اینورتر

اینورتر(Inverter) در اصطلاح ¸به معکوس کننده جریان اطلاق میگردد که جریان برق مستقیم را به متناوب تبدیل میکند .

تبدیل کردن جریان برق مستقیم به متناوب باعث ایجاد ولتاژ دلخواه خواهد شد .

در اساس مدار اینورتر یک موج مربعی را به یک موج سینوسی منظم تبدیل میکند.

امروزه مدار های اینورتر در اکثر صنایع کوچک و بزرگ جهان کاربرد دارند و اهمیت ان در این صنایع انکار ناشدنی است .

به طور مثال پیشتر جهت انجام عملیات جوشکاری در خارج از محدوده کارگاهی میبایست یک ژنراتور قدرتمند و گاه گازوئیلی استفاده میشد اما در حال حاضر تنها با همراه داشتن یک اینورتر که ابعادش به اندازه یک کیف دستی است میتوان به راحتی با هر جریان برقی جوشکاری کرد .

مدار اینورتر در صنعت تهویه مطبوع

یکی از تولیداتی که شاید بیشتر از بقیه تحت تاثیر کاربرد مدار اینورتر قرار گرفت صنایع سنگین تهویه مطبوع بود .

پیشتر مشکل اساسی کولر های گازی فاقد مدار اینورتر  مصرف برق بالا و استهلاک زیاد بود که به جهت استارت خوردن کمپرسور و نوسانات شدید جریان مصرفی رخ میداد .

در کولرگازی اینورتر دار یک جریان ثابت در موتور برقرار است به طوری کمپرسور هیچگاه خاموش نمیشود و همواره در پایینترین دور مشغول به کار است.

عدم استارت خوردن کمپرسور با ایجاد حالت آماده به کار یا standby¸ یک تحول شگرف در کاهش مصرف برق و استهلاک موتور ایجاد نمود .

کمپرسور کولرگازی اینورتر همواره روی یک موج سینوسی (Sine wave) یکنواخت در حرکت است و هرگز به صورت نوسان شدید تغییر نمیکند .

مشخصه های ظاهری کولرگازی اینورتر

کولرگازی اینورتر به نسبت مدل های معمولی گرانتر است و هیچگاه پیش نمی اید که یک مدل معمولی هم از رده ی اینورترش گرانتر باشد .

اینورتر در کولر های گازی به صورت یک کیت طویل و اکثرا سبز رنگ روی یونیت خارجی دستگاه نصب میشود و تنها با باز کردن در پوش یونیت داخلی قابل روئیت است .

بر روی یونیت داخلی و خارجی کولرگازی اینورتر سنسور های متعدد از جمله سنسور ترمیستور و سنسور اهم بسته شده است .

ترمیستور (termistor) یک حسگر است که بر پشت رادیاتور بسته شده و از بیرون قابل روئیت و دیدن میباشد¸ این سنسور از مهمترین نشانه های اینورتر بودن یک کولرگازی است .

سنسور اهم و ترمیستور هر دو به مدار اینورتر متصل هستند و اطلاعاتی را بر اساس دمای محیط و شرایط اقلیمی جمع آوری و جهت تحلیل به مدار اینورتر ارسال میکنند .

مدار اینورتر پس از تحلیل داده ها اقدام ب مکانیزم فرمان کمپرسور میدهد و به زبان ساده¸تنظیم دور کمپرسور از نتایج دریافت و تحلیل داده ها دریافتی است .

برد اینورتر کولرگازی اندکی با سایر مدار های الکتریکی تفاوت دارد¸ به طور مثال روی مدار اینورتر صفحات بزرگ و کشیده آلومینیومی جهت خارج کردن گرمای حاصله از کارکرد برد قرار گرفته شده که کمتر در سایر مدار ها دیده شده است .

اشکال مختلف کولرگازی اینورتر

تنها یک نوع اینورتر در ساخت سیستم های تهویه مطبوع کاربرد دارد و تنها جنبه تفاوت مدار ها در هوشمند بودن و بهینه سازی های اعمال شده میباشد و از نظر فنی تفاوتی ندارند .

اینورتر خازنی که در بعضی از وبسایت ها اسمش را شنیده اید صرفا یک حقه از طرف فروشنده ها میباشد که جنس ارزان قیمت بدون اینورتر را به جای سیستم اینورتر بفروشند و عملا چیزی به اسم اینورتر خازنی وجود خارجی ندارد .

معروف ترین های کولرگازی اینورتر

پیشتر چند شرکت انگشت شمار در رده تولید کننده سیستم های تهویه مجهز به مدار اینورتر قرار داشتند اما امروزه کموبیش تمام شرکت ها حداقل یک مدل کولرگازی اینورتر در تولیدات خود دارند .

از معروفترین شرکت های تولید کننده کولرگازی اینورتر میتوان به کمپانی ال جی الکترونیک® |هیتاچی®|گری الکتریک®|دایکین®|پاناسونیک®|فوجیتسو®|میتسوبیشی® و سامسونگ الکترونیک® اشاره کرد .

کمپانی ال جی در ابتدا با تولید مدار اینورتروی (inverterV) وارد بازار پر رقابت سیستم های تهویه اینورتر دار شد .

در نسل دوم کولر گازی و اسپلیت های ال جی از سیستم مگا اینورتر (Mega inverter) استفاده گردید¸ که به نسبت اینورتر وی بهینه تر بود.

 نسل سوم کولرگازی اینورتر ال جی به سیستم پیشرفته دوال اینورتر (Dual inverter) مجهز بود که نسخه های بروز شده آن هنوز هم بر روی اسپلیت های دیواری این کمپانی نصب میباشد.

جدیدترین نسل کولر اسپلیت های LG به مدار هوشمند آپگرید شده اسمارت اینورتر (Smart inverter) تجهیز شده اند که به نسبت سایرین بهینه تر و هوشمند تر هستند .

در کولرگازی اینورتر هیتاچی¸ تنها از سیستم مدار بندی دی سی  (Dc inverter) استفاده شده که نسل به نسل بروز رسانی و بهبود یافته تر میشود .

یکی از شرکت های صاحب سبک در زمینه تولیدات کولرگازی اینورتر ¸کمپانی Gree electric واقع در ژوهای چین است که نسل اول دستگاه های تهویه مطبوع خود را با مدار Dc inverter روانه بازارهای جهانی کرد.

جدید ترین نسل اسپلیت های دو تکه دیواری (wall mounted) گری به مدار پیشرفته و هوشمند G10 Inverter  ¸که به یک نوع هوش مصنوعی با قابلیت بهینه سازی بیش از 70% است مجهز هستند .

شرکت های ژاپنی دایکین¸پاناسونیک¸فوجیتسو جنرال¸ و میتسوبیشی همگان از مدار DC INVERTER بهینه سازی شده استفاده میکنند به طوری که هرساله برد های اینورتر باز طراحی و بروز رسانی میشوند و هر نسل با نسل پیشین تفاوت ها دارد .

چرا کولرگازی اینورتر

شاید این پرسش خیلی از کسانی باشد که به دنبال خرید یکی از تیپ های مختلف کولرگازی هستند.

اشتباه اکثریت کسانی که قصد خرید کولرگازی اینورتر دار را دارند این است که فکر میکنند مدار اینورتر تنها روی مصرف برق تاثیر میگذارد و از جنبه های دیگر تفاوتی با یک کولر گازی معمولی ندارد .

کمپرسور کولرگازی اینورتر به جهت اینکه هرگز استارت نمیخورد عمر مفید بالایی دارد و استهلاک کاری این قطعه به نسبت یک کولرگازی معمولی 70% کمتر است .

سطح صدای خروجی کمپرسور کولر اسپلیت های اینورتر¸ به دلیل کارکرد با نوسان بسیار پایین و نداشتن لرزش¸بسیار کمتر از مدل های معمولی است .

در ساخت کولرگازی اینورتر به جهت استفاده از سنسور های متعدد¸و تنظیم هوشمند مکانیزم دستگاه¸بهره وری کاری بالاتری را در اختیار مصرف کننده قرار میدهد .

شرکت های سازنده جهت ترغیب مصرف کنندگان به خرید کولر اسپلیت های اینورتر¸امکانات و فناوری های متعددی را روی این دستگاه ها نصب میکنند به طور مثال استفاده از سیستم وای فای یا عیب یابی هوشمند با گوشی موبایل¸ روی مدل های اینورتر تعبیه شده است .

خدمات پس از فروش کولرهای گازی اینورتر به جهت گستردگی بازار و به روز بودن این طیف از محصولات بسیار بهتر از کولرگازی های معمولی است .

کولرگازی اینورتر

مدار اینورتر کولر گازی هیتاچی

کولرگازی اینورتر

مدار اینورتر کولر گازی گری

شرکت تهویه بانه کولر وارد کننده ده برند برتر سیستم های تهویه مطبوع به صورت تخصصی طیف گسترده ی این محصولات را در اختیار گذاشته است .

همواره میتوانید از طریق شماره های درج گردیده¸مشاوره بگیرید و از بروز ترین مدل ها و قیمت ها مطلع گردید.

 

جمع آوری شده توسط تیم تهویه مطبوع بانه کولر

هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز است .©

 

 

 

 

ال جی

جدیدترین اسپلیت های ال جی

ال جی 

جدید ترین و بروز ترین کولر اسپلیت های شرکت ال جی 

مروری بر تهویه ال جی

شرکت ال جی الکترونیک کره جنوبی به طور خاص بر صنعت تهویه مطبوع جهان حکمرانی میکند .

کمپانی LG هر ساله طیف گسترده ای از سیستم های سرمایشی گرمایشی متنوع با کارآیی های متفاوت را راهی بازار های جهانی میکند .

از مدل های متنوع کولرگازی ال جی میتوان به مدل های دیواری دو تکه یا همان اسپلیت |کولرگازی ایستاده دو تکه|کولر های ایستاده پرتابل |کولر های کاستی سقفی |اسپلیت های مولتی پنل یا چند پنله |داکت اسپلیت | چیلر و سیستم های سرمایش مرکزی VRF اشاره نمود .

معروف ترین تولیدات کولر های گازی ال جی مربوط به مدل دو تکه دیواری یا همان اسپلیت است و ما در این مقاله سعی در معرفی جدیدترین اسپلیت های کمپانی الجی الکترونیک داریم .

از سال  2018 به بعد اسپلیت های ال جی شاهد دگرگونی کاملی در سیستم کمپرسور – شکل ظاهری و در نهایت امکانات و آپشن های متعدد و کاربردی بوده است .

کمپانی LG در سال 2018 میلادی 2 مدل اسپلیت و در سال 2019 میلادی 3 عدد از سری دیواری اینورتر را روانه بازار های جهانی کرده است .

 • ال جی دوال کول 2018 – DUAL COOL INVERTER

با ورود به سال 2018 میلادی شرکت الجی از نسل مدرن کولرگازی مدل دوال کول اینورتر رونمایی کرد .

ال جی دوال کول که از سال 2016 بر روی خط تولید این کمپانی قرار دارد فروش جهانی بالایی را تجربه کرده است و همین دلیل کافی برای ساخت نسخه جدیدتر شد .

اسپلیت الجی مدل دوال کول 2018 بر خلاف نسل پیشین با موتور معتدل T1 بر روی خط تولید نرفت بلکه با سیستم تقویت شده حاره ای T3 جایگزین گردید .

کمپرسور روتاری تروپیکال T3 تقویت شده جدید ضمن داشتن تحمل گرمای بیش از 65 درجه سلسیوس صدای خروجی و مصرف برق بسیار کمتری به نسبت نسل قدیمی T1 داشت .

گاز خنک کننده استفاده شده در نسل 2018 دوال کول مبرد R410A است.

اسپلیت LG دوال کول همانند نسل پیشین از مدار پیشرفته DUAL INVERTER بهره میبرد .

برد دوال اینورتر قادر است مصرف برق دستگاه را تا بیش از 65% اقتصادی کند .

اسپلیت اینورتر الجی دوال کول مجهز به سیستم عیب یابی هوشمند SMART DIAG سیستم سرمایش سریع FASTER COOLING میباشد .

دمپرهای تقسیم جریان هوا در کولر گازی الجی دوال کول چهار جهته برقی اتوماتیک است .

از برخی امکانات دیگر نسخه 2018 دوال کول میتوان به دو عدد فیلتر تصفیه هوا | سیستم رطوبت گیر | نمایشگر مخفی با قابلیت نمایش میزان مصرف برق و سنسور پایداری دما اشاره نمود .

 • ال جی اسمارت 2018 | SMART INVERTER

کولرگازی LG اسمارت اینورتر یکی از مدل های سری معروف اسمارت کول است که از سال 2015 تولید و عرضه شده است .

مدل 2018 اسپلیت ال جی SMARTCOOL همانند دوال کول از موتور کمپرسور روتاری تروپیکال T3 استفاده میکند .

کمپرسور حاره ای اسمارت اینورتر بسیار هوشمند سازی شده است به گونه ای که مکانیزم کارکرد این موتور به طور کامل وابسته به دو عدد سنسنور TERMISTOR است و با موتور های سنتی پیشین تفاوت های فراوانی دارد .

گاز خنک کننده موجود در کمپرسور اسپلیت اسمارت ال جی مبرد R410 A با ضریب آلایندگی EURO 6 است .

وظیفه حفظ دور ثابت کمپرسور همانطور که از نام سری مشخص است بر عهده مدار SMART INVERTER است .

برد اینورتر کولرگازی ال جی سری اسمارت قادر است مصرف برق دستگاه را تا بیش از 70% بهینه سازی کند .

کولرگازی ال جی SMARTCOOL 2018 مجهز به سیستم پیشرفته تصفیه هوا آیونایزر است که با ایجاد یون در محیط به غبار معلق میچسبد و عمل تصفیه را انجام میدهد .

علاوه بر سیستم Ionizer ال جی اسمارت به دو عدد فیلتر تصفیه هوا کاتالیز دار با قابلیت جذب بوی نامطبوع تجهیز شده است.

دیجیتال کولر ال جی اسمارت اینورتر همانند پیشین از مدل مخفی است با این تفاوت که نمایش میزان مصرف برق و همچنین نمایش دمای بیرون و داخل محیط به این صفحه نمایش الحاق گردیده است .

کولرگازی ال جی 2018 مدل اسمارت اینورتر در ظرفیت های 9000 الی 27000 تولید و عرضه شده است .

 • ال جی آرت کول | ArtCool inverter

کولرگازی ال جی آرت کول یکی از با پیشینه ترین و قدیمی ترین مدل های تولیدی این کمپانی کره ای است که در سال 2019 بروز رسانی شده و تا قبل از سری جدید 4 نسل دیگر ازین سری تولید شده است .

ال جی ارت کول با رنگ معروف مشکی کربن شناخته میشود اما در سری سال جاری میلادی جلوخان پنل به حالت آینه ای تغییر شکل پیدا کرده است .

اسپلیت ال جی آرت کول با کمپرسور روتاری در دو حالت اقلیمی معتدل t1 و گرمسیری t3 عرضه شده است .

مبرد استفاده شده در موتور این کولرگازی همان گاز R410A نسل پیشین است .

بزرگترین تغییر در سیستم کولرگازی ال جی مدل ارت کول در مدار اینورتر دستگاه صورت گرفته است .

برد اینورتر وی (inverterV) با سیستم پیشرفته دوال اینورتر (Dual Inverter) تعویض گردیده و در نتیجه بهینه سازی فراوانی در مصرف برق اسپلیت صورت گرفته است .

کولرگازی اینورتر ال جی مدل ارت کول مجهز به سیستم پیشرفته (Smar tThinQ) است که میتوان از طریق آن دستگاه را به گوشی موبایل متصل و کنترل نمود .

این کولر همچنین تجهیز شده به دو عدد فیلتر تصفیه هوا کاتالیزدار و مکانیزم پیشرفته تولید یون آزاد در محیط IONIZER است.

اسپلیت ال جی سری Art Cool Inverter در ظرفیت های 9000 الی 24000 تولید و عرضه گردیده است .

 • ال جی آمپر کنترل | I control ampere inverter

معروف ترین سری سال 2019 ال جی بین الملل بدون شک مدل ایکنترل  اینورتر است .

کولر گازی ال جی ایکنترل نخستین سری تولیدی خود را تجربه میکند اما به طور کلی این اسپلیت دیواری بدون نقص ترین مدل این کمپانی کره ای است که تا کنون عرضه شده است .

علیت نام گذاری ال جی آمپر کنترل به این جهت است که از طریق ریموت کنترل میتوان آمپر مصرفی دستگاه را در سه رنج 8-6-4- آمپر تنظیم نمود .

سیستم آمپر کنترل زمانی بدرد میخورد که افت ولتاژ برق شهری اتفاق بیوفتد و این مکانیزم امکان کارکرد کولرگازی را در ولتاژ های پایین را میسر میسازد .

اسپلیت ال جی مدل آمپرکنترل از موتور پیشرفته هرمتیک یا twin compressor بهره میبرد .

کمپرسور hermetic بارها از روتاری پیشرفته تر است و ضمن داشتن مصرف برق بسیار پایین سرمایش بالایی را تولید میکند و صدای خروجی نازلی هم دارد .

ال جی I control با دو نوع مبرد R410A و R32 بسته به سفارش نمایندگی عرضه شده است .

کولر ال جی 2019 امپر کنترل از سیستم پیشرفته دوال اینورتر جهت کاهش مصرف برق و حفظ دور ثابت در کمپرسور استفاده میکند .

از امکانات این کولرگازی میتوان به سیستم پیشرفته WIFI و SMART DIAG اشاره نمود .

از طریق وای فای میتوان اسپلیت را به گوشی موبایل متصل نمود و بدون محدودیت کنترل کرد و اسمارت دیاگ نیز تمام عیوب دستگاه را به گوشی موبایل اطلاع میدهد .

وجود سیستم آیونایزر و 3 عدد فیلتر چند لایه کاتالیزدار مکانیزم تصفیه هوای محیط را به سبکی پیشرفته انجام میدهدند .

کولرگازی اینورتر مدل آمپر کنترل در ظرفیت های 9000 الی 27000 تولید و عرضه گردیده است .

 • ال جی نکست تایتان آپگرید | NEXT TITAN upgrade

کولرگازی ال جی مدل نکست تایتان در سال 2016 توسط شرکت گلدیران در ایران منتاژ گردید اما سری وارداتی 2019 بسیار پیشرفته تر از نسخه منتاژی قدیمی آن است .

ال جی مدل نکست تایتان 2019 وارداتی هم از لحاظ موتور کمپرسور و هم از لحاظ امکانات و آپشن ها شاهد تغییرات مفصلی بوده است .

کمپرسور ال جی نکست تایتان بر خلاف سری منتاژی از مکانیزم twin compressor یا رتور های چرخنده دوبل استفاده میکند .

وجود دو عدد رتور چرخنده خلاف گردش ساعت ایجاد برودتی دو برابر با مصرف برقی اندک را فراهم می آورد .

گاز مبرد کولرگازی ال جی مدل نکست تایتان 2019 دیگر R410A نست و با مبرد نوین R32 تعویض گردیده است .

گاز R32 تحمل گرما بیشتر و آثار زیست محیطی بسیار کمتری نسبت به مبرد R410 A دارد .

ال جی مدل NEXT TITAN را میتوان از طریق برنامه Smart ThinQ به گوشی موبایل متصل کرد و از طریق آن کولرگازی را در سراسر جهان بدون محدودیت کنترل نود .

پیشرفته ترین سیستم تصفیه هوای که تا کنون توسط ال جی ساخته شده است روی اسپلیت 2019 نکست تایتان تعبیه گردیده است

سیستم Purifying از مجموعه ای سنسور تشکیل شده است که آلودگی های محیطی را اسکن و با انتشار یون و پالس های الکتریکی پاکسازی میکند .

اسپلیت ال جی نکست تایتان 2019 نخستین سری این کمپانی است که از مکانیزم تصفیه هوای مکانیزه بهره میبرد .

کولرگازی ال جی نکست تایان 2019 همانند آمپر کنترل از سیستم Dual inverter بهینه سازی شده استفاده میکند .

برد اینورتر دوال قادر است مصرف برق کمپرسور و کل سیستم را تا بیش از 76% بهینه سازی کند .

قیمت کولرگازی ال جی جدید به جهت وجود سیستم های متعدد تصفیه هوا و مصرف برق ناچیز قدری از سایر مدل های اینورتر ال جی گرانتر است .

 

 

گارانتی و خدمات پس از فروش کولر گازی

شیوه معامله و خرید از بانه کولرز

شیوه معامله و خرید از بانه کولرز

 1. چگونه میتوانم از بانه کولرز خرید کنم؟

بسیاری از افراد با چگونگی خرید و معامله انلاین اشنایی چندانی ندارند در این بخش برای شما توضیح خواهیم داد که شیوه خرید کولرگازی و اسپلیت از ما چگونه است و چگونه میتوانید به ما اعتماد کنید.

چنانچه مشتری به صورت حضوری در بانه به یکی از شعبه های بانه کولرز مراجعه نماید میتواند با انتخاب مدل مورد نظر خرید خود را انجام دهد

اما در اینجا روی صحبت با ان دسته از مشتریان میباشد که میخواهند به صورت تلفنی از ما خرید نمایند و کالا را درب منزل تحویل بگیرند.

مشتری با تماس با شماره های درج شده مستقیما به مشاورین و فروشنده های اصلی در ارتباط میباشد.

برای نخستین بار فروشنده اسم و مدل مورد نظر را از شما میپرسد چنانچه مشتری از قبل مدلی را مورد نظر داشته باشد در مورد همان سری و مدل های جدید مشابه برای او توضیحاتی داده میشود اما اگر مدل خاصی مورد نظرش نباشد خود بهترین مدل های با رنج های متفاوت قیمت را متناسب با اقلیم و محل زندگی به وی پیشنهاد میدهیم .

بسیاری از مشتری ها به اشتباه بر اساس مارک و شرکت تصمیم به انتخاب جنس میگیرند که در مورد بسیاری از کالاها صادق میباشد اما در مورد کولرگازی اشتباهی بزرگ میباشد زیرا کولرهای گازی میبایست حتما متناسب با اب و هوا محل سکونت انتخاب گردد و عدم توجه به این نکته باعث هدر رفتن پول و وقت شما میگردد این مسئله بسیار حائز اهمیت میباشت که شما در شرایطی که بهترین مدل کولرگازی را هم انتخاب نمایید اگر با شرایط اقلیمی شما متناسب نباشد خرید شما به شدت ناموفق خواهد بود.

به همین جهت سعی ما در این است با در نظر گرفتن توان مالی شما و صرفه اقتصادی مدلی را به شما پیشنهاد دهیم که مناسب اب و هوای محل زندگیتان باشد و سعی کنید در هنگام مشاوره خرید روی این نکته بسیار تاکید کنید.

 • مرحله پس از مشاوره و انتخاب کولرگازی

پس از انتخاب دستگاه و انجام معامله در مورد قیمت و توافق در این باره فروشنده از شما میپرسد که بهترین زمان برای دریافت کالای خریداری شده برای شما چه زمانی است و بر این اساس دستگاه را در لیست ارسالی ها قرار میدهد.

سپس از شما ادرس محل سکونت و شماره شخص یا اشخاصی که قرار است کالا را تحویل بگیرند پرسیده میشود و شما پس از تکمیل فرم های مربوطه یک کد رهگیری جهت نصب و گارانتی از فروشند دریافت خواهید کرد.

شما مشتری گرامی خرید خود را انجام داده اید و بر اساس مدت زمانی که پیشتر با فروشنده توافق کرده اید کالای خود را درب منزل در سراسر ایران تحویل خواهید گرفت .

پس از دریافت دستگاه در زمان مقرر از باربر با چک کردن کالا از سلامت ظاهری ان اطمینان حاصل کنید و در صورت وجود مشکلاتی از قبیل شکستگی/خراش های عمیق/فرورفتگی/رنگ رفتگی و … از دریافت کالا امتناع کنید و فروشنده را در جریان بگذارید- هرچند که بسیار به ندرت پیش خواهد امد اما در صورت بروز چنین مشکلی فروشنده موظف است کالا را تعویض نماید و مشکل را حل کند.

شما پس از دریافت کالا و اطمینان از سلامت ظاهری دستگاه هزینه توافق شده با فروشنده را به باربر عودت خواهید کرد.

 • پس از تحویل گرفتن کولرگازی قدم بعدی برای مشتری چیست؟

پس از تحویل گرفتن کولرگازی و پرداخت هزینه کارتی تحت عنوان ضمانتنامه از طرف باربر دریافت خواهید کرد

کارت گارانتی در اساس دارای سه بخش میباشد که بخشی از ان را فروشنده قبل از ارسال جدا مینماید و دو بخش مابقی را به همراه دستگاه ارسال خواهد کرد ¸ حال بر روی کارت گارانتی شماره های دفتر نمایندگی اصلی ذکر شده شما در ساعات ادارای با شماره های درج شده بر روی کارت تماس خواهید گرفت و کد رهگیری که پیشتر از طرف فروشنده دریافت کرده اید را برای شرکت گارانتی دهنده قرائت خواهید کرد.

شرکت پس از استعلام از کد رهگیری و اصالت هویت خرید در صورتی که ساکن شهرستان باشید شما را به نمایندگی شهرتان ارجاع خواهد داد و در صورتی که ساکن پایتخت باشید نصب دستگاه شما را ثبت خواهد نمود.

حال فرض را بر این میگیریم که شما ساکن شهرستان هستید ¸ هیچ فرقی ندارد دفتر مرکزی پس از ارجاع دادن شما به نمایندگی شهرتان به شما اسم و ادرس و شماره های تماس دفتر شهرتان را میدهد. شما با تماس با شماره های دریافتی به یکی از نمایندگان ما در سراسر ایران وصل خواهید شد.

نماینده محل زندگیتان از شما اسم /کد رهگیری/و ادرس دقیق محل نصب دستگاه را خواهد پرسید و پس از تکمیل مشخصات شما را به صورت سهمیه ای به یکی از تکنسین ها و نصاب ها ارجاع میدهد و نهایتا پس از گذشت یک تا دو روز کاری با شما تماس میگیرند و دستگاه را نصب خواهند کرد.

 • توجه : نصب دستگاه در شرایط تکمیل مراحل توضیح داده شده کاملا رایگان میباشد.

با اطمینان خرید کنید

 

چنانچه میخواهید توضیحات بیشتری درباره خرید از بانه کولرز بدانید میتوانید 24 ساعته با شماره های زیر در تماس باشید.

09101453613

09399793833

09185360096

محمدزاده/بانه

اسپليت اینورتر بانه

اسپليت اینورتر بانه

اسپليت اینورتر بانه::کولر های گازی معمولا از نظر کارکرد به دو نوع تقسیم می شوند.

کولر هایی که با دور ثابت کار می کنندو کولر هایی که با دور متغیر کار می کنند.

کولر هایی که با دور متغیر کار می کنند در واقع همان اسپليت های اینورتر نامیده می شوند.

کولر گازی هایی که عملکرد آن ها از طریق دور ثابت انجام می شود به دلیل این مسئله که عملیات منظم شدن دما توسط خاموش و روشن شدن وسیله ای به نام کمپرسور که درون موتور کولر قرار دارد تنظیم می شود باعث مصرف شدن بیش از حد انرژی برق می شوند.

جدیدا کولرهای گازی اینورتر وارد بازار شده اند که این کولر ها بر خلاف کولر گازی های معمولی انرژی برق را کمتر مصرف می کنند به این طریق که در این کولر ها دیگر منظم شدن دما توسط خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور انجام نمی شود بلکه از طریق تغییر دادن دور های درون کمپرسور از روشن و خاموش شدن مکرر کمپرسور برای تنظیم شدن دما جلوگیری می کند و همین مسئله تاثیر بسیار زیادی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد.

با توجه به این موضوع که کولرهای گازی دارای معایبی از قبیل مصرف بالای انرژی بودند این مدل های وارد بازار شدند تا بسیاری از معایب کولرهای سابق را کاهش دهند.

این کولرها که مصرف انرژی پایینی دارند و همچنین تمامی مزیت های کولرگازی را نیز به همراه داند یک گزینه ی مناسب برای خرید و استفاده می باشند و به شما این امکان را می دهند که یک هوای دل انگیز و مطلوب را در منزل و یا اداره ی خود داشته باشید و تجربه کنید.

اسپیلت ینورتر بانه می تواند بهترین گزینه برای خرید باشد که علاوه بر بالا بودن امکانات آن برای استفاده دارای قینت های مناسبی نیز می باشد.

اسپلیت اینورتر علاوه ب اینکه جای کمی را اشغال می کند در اشکال زیبا و بسیار شیکی نیز تولید می شود که می تواند در محل مسکونی و یا کاری شما قرار گیرد.

این کولرها امکان سرمایشی و گرمایشی بسیار بسیار مناسب و با کیفیتی دارند و می توانند بهترین گزینه برای استفاده ی شما در گرمای تابستان و سرمای زمستان باشند تا شما در این فصول با راحتی تمام و با آرامش و آسایش تمام اوقات بگذرانید.

کولر های گازی در نوع های مختلف زمینی و دیواری تولید می شوند و متناسب با انواع مکان ها می باشد. این کولر ها قابلیت های بسیار مناسبی برای محیط دارند.مثلا این که در کوتاه ترین زمان دمای هوا را تنظیم می کنند.و رطوبت آن را می گیرند.

این کولر ها هم دارای سیستم خنک کننده می باشند و هم سیستم گرم کننده.

از معتبرترین شرکت های ارائه کننده ی این کولر ها به صورت عمده شرکت بانه کولر می باشد.

این شرکت کولرهای گازی با کیفیت را به مشتریان خود ارائه می دهد و با ارائه ی محصول با کیفیت توانسته است که جایگاه خوبی در بین مشتریان پیدا کند.

شما می توانید بهترین کولر های گازی را با مناسب ترین قیمت ها از شرکت بانه کولر بخواهید.

این شرکت ارائه دهنده ی بهترین و با کیفیت ترین کولرگازی و اسپلیت اینورتر بانه می باشد و آن ها را با قیمت های بسیار مناسبی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد و مهمتر از همه اینکه کلیه ی عملیات مربوط به نصب و راه اندازی و خدمات پس از فروش را نیز برای مشتریان خود در نظر می گیرد.

خرید کولر گازی از بانه