داکت اسپلیت توشیبا

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی از جمله تجهیزات کاربردی به عنوان سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان ها می باشد که از دو واحد داخلی و خارجی تشکیل شده است. این سیستم ها با توجه به نحوه کار و همچنین اندازه و ظرفیت و ابعاد در گروه های مختلفی تقسیم بندی شده و بر همین اساس نیز از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند. بانه کولر؛ ارائه دهنده انواع داکت اسپلیت (duct split) از برندهای مختلف مانند ال جی، هیتاچی و گری در ادامه به معرفی کامل این تجهیزات و مزایا و معایب و همچنین نکات مهم برای خرید آنها اشاره خواهد داشت.

 

داکت اسپلیت چیست؟

سیستم های سرمایشی و گرمایشی دارای تنوع زیادی بوده و از نظر شکل ظاهری و همچنین نحوه عملکرد با هم تفاوت دارند. اسپلیت ها از نمونه های بسیار پرکاربردی می باشند که به عنوان جایگزین کولرهای آبی معرفی شده و با گازهای 22R و 410 R کار می کنند. داکت اسپلیت (duct split) نوع خاصی از اسپلیت های خانگی می باشند که از دو بخش تشکیل شده و عبور هوای گرم یا سرد از طریق کانال کشی به بخش های مختلف ساختمان انجام میشود.

در حالت کلی ساختار اسپلیت های کانالی از دو بخش بیرونی و درونی تشکیل شده است که بخش بیرونی آن شامل کندانسور و کمپرسور بوده و بیرون از ساختمان و پشت پنجره نصب می گردد. بخش داخلی زیر سقف کاذب قرار گرفته و شامل اواپراتور و هواساز و فن و غیره بوده و این دو بخش توسط لوله های مسی مخصوص به هم متصل میشوند. کمپرسور و کندانسور دمای گاز فریون یا مبرد را تا حد زیادی کاهش داده و پس از عبور این گاز از لوله های مسی و وارد شدن به واحد داخلی، منجر کاهش به دمای لوله های اواپراتور میشوند و هوای خنک ایجاد شده از طریق کانال ها به سایر بخش های ساختمان منتقل شده و به بیرون هدایت میشوند.

لازم به ذکر است که داکت اسپلیت در زمستان و هوای سرد تغییر کاربری داده و به سیستم گرمایشی تبدیل خواهد شد. برای این منظور از واحد آب گرم برای آن استفاده میشود که به صورت مجزا در دستگاه در نظر گرفته شده است.

داکت اسپلیت ال جی 36000

 

انواع داکت اسپلیت (duct split)

داکت اسپلیت یا اسپلیت های کانالی را می توان بر اساس نحوه کارکرد موتور به گروه های مختلفی تقسیم بندی نمود که عبارتند از:

داکت اسپلیت اینورتر: این گروه از اسپلیت ها که کارایی بالایی دارند و از نظر قیمت نیز گران تر می باشند، بر اساس دمای محیط و دمای تنظیم شده برای دستگاه سرعت چرخش های متغیری خواهند داشت و از گاز 410R استفاده می کنند. به عبارت دیگر، سرعت چرخش موتور آنها با توجه به شرایط محیط ساختمان تغییر خواهد کرد و همیشه ثابت نیست. به همین دلیل مصرف انرژی کمتری نسبت به اسپلیت های معمولی دارند.

داکت اسپلیت معمولی: برخلاف نوع اینورتر، در اسپلیت های کانالی معمولی سرعت چرخش موتور همیشه ثابت می باشد و بر اساس شریط دمایی محیط بیرونی تغییری در نحوه عملکرد دستگاه ایجاد نمی گردد. این اسپلیت ها از گاز 22R استفاده می کنند.

موارد مصرف داکت اسپلیت

اسپلیت های کانالی دارای کاربرد گسترده ای می باشند و از مهم ترین آنها می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

  • خنک سازی ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری
  • استفاده از اسپلیت های کانالی به عنوان سیستم گرمایشی ساختمان های مسکونی و اداری
  • کاربرد داکت اسپلیت به عنوان سیستم تهویه مطبوع هوا

 

 

مزایای استفاده از اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت

از اصلی ترین دلایلی که باعث شده اند اسپلیت های کانالی تا این اندازه در محیط های مسکونی و اداری کاربرد داشته باشد، مزایای متعدد آنها می باشد که برخی از آنها عبارتند از:

  • با توجه به اینکه برای این اسپلیت ها کانال کشی انجام میشود، لذا انتقال هوای گرم و سرد به سایر بخش های ساختمان با یک اسپلیت قابل انجام است. اسپلیت های دیواری فاقد این امکان بوده و هر اتاق یک دستگاه لازم دارد.
  • فیلترهای موجود در یونیت داخلی دستگاه باعث تصفیه و مطبوع شدن هوای ورودی به ساختمان میشود.
  • مصرف انرژی داکت اسپلیت کمتر از سایر سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد

 

داکت اسپلیت دایکین

 

معایب استفاده از داکت اسپلیت

علیرغم مزایای متعدد این سیستم های سرمایشی و گرمایشی، برخی از نقاط ضعف در آنها مشاهده میشود که لازم است به آن توجه داشته باشید. از مهم ترین ویژگی های منفی آنها می توان به هم دما کردن تمام بخش های ساختمان اشاره نمود. سیستم داخلی داکت اسپلیت به گونه ای طراحی شده است که ترموستات آن در بالاترین بخش ساختمان قرار گرفته و دمای همان بخش را اندازه گیری نموده و بر همین اساس فرمان برای سرعت کارکرد موتور ارسال میگردد. به عبارت دیگر، نمی توان عملکرد دستگاه را به گونه ای تنظیم نمود که دمای برخی از اتاق ها گرم تر یا سردتر از بقیه باشد.

 

نکات مهم در انتخاب و خرید داکت اسپلیت

در خرید داکت اسپلیت لازم است چند نکته مهم را مد نظر قرار دهید:

  • با توجه به متراژ ساختمان لازم است محصول مورد نظر را انتخاب کنید تا کارایی دستگاه و همچنین مصرف انرژی هر دو با هم در سطح مطلوبی قرار گیرند.
  • به منظور کاهش مصرف انرژی، می توان با پرداخت هزینه کمی بیشتر نوع اینورتر این تجهیزات را خریداری نمایید.
  • به گارانتی و خدمات پس از فروش اسپلیت کانالی توجه داشته باشید و تنها از مراکز معتبر و مراکز فروش مجاز خرید را انجام دهید.

 

قیمت داکت اسپلیت

قیمت داکت اسپیت ها بر اساس نوع آنها (اینورتر و معمولی)، ظرفیت و همچنین برند تولید کننده و قیمت ارز تعیین می گردد. با توجه به اینکه اغلب این تجهیزات وارداتی می باشند، لذا به شدت تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز قرار خواهند گرفت. برای استعلام قیمت داکت اسپلیت می توانید با کارشناسان بانه کولر تماس بگیرید.

 

سفارش خرید و گارانتی داکت اسپلیت

بانه کولر یکی از بزرگترین ارائه دهندگان انواع داکت اسپلیت از برندهای مختلف می باشد که برای تمام محصولات خود گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می دهد. برای سفارش خرید از این مجموعه می توانید درخواست خود را به صورت اینترنتی و تلفنی ثبت نمایید. علاوه براین، امکان سفارش خرید را برای نمایندگی های این مجموعه در سایر شهرستان ها ارسال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از ویژگی های هر یک از محصولات و مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش داکت اسپلیت ال جی، هیتاچی و گری و سایر برندها می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با کارشناسان فروش بانه کولر در ارتباط باشید.

داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی از جمله تجهیزات کاربردی به عنوان سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان ها می باشد که از دو واحد داخلی و خارجی تشکیل شده است

داکت اسپلیت یا اسپلیت های کانالی را می توان بر اساس نحوه کارکرد موتور به دو گروه داکت اسپلیت اینورتر و داکت اسپلیت معمولی تقسیم نمود

قیمت داکت اسپیت ها بر اساس نوع آنها (اینورتر و معمولی)، ظرفیت و همچنین برند تولید کننده و قیمت ارز تعیین می گردد.

داکت اسپلیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *