در این مطلب ما میخواهیم درباره ی پکیج  صحبت کنیم . پکیج یکی از بهترین سیستم های گرمایشی میباشد که در سال های اخیر به جایگاه مطلوبی دست پیدا کرده است و به عنوا جایگزین موتورخانه های قدیمی شناخته شده است . پکیج شباهت زیادی با آبگرمکن های دیواری داشته و  اساس عملکرد آن با گرم کردن محیط با آب پیاده سازی شده است . از انواع پکیج میتوان به پکیج زمینی و پکیج دیواری اشاره کرد .

پکیج یکی از بهترین سیستم های گرمایشی می باشد که در سالهای اخیر به جایگاه مطلوبی دست پیدا نموده و به عنوان جایگزین موتورخانه های قدیمی شناخته شده است. این تجهیزات در واقع ترکیبی از موتور خانه و آبگرمکن می باشند که می توانند با کمک آب گرم نه تنها منجر به افزایش دمای محیط شوند، بلکه نقش آبگرمکن را نیز ایفا می کند. بانه کولر؛ ارائه دهنده انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی در ادامه به هر آنچه که باید درباره انواع پکیج زمینی و دیواری، قیمت و نکات مهم در انتخاب و خرید و نصب آنها بدانید اشاره خواهد داشت.

پکیج چیست؟

پکیج در لغت به معنای مجموعه و بسته از چند قابلیت و ویژگی می باشد و در سیستم های گرمایشی نیز به تجهیزاتی گفته میشود که از ترکیب آبگرمکن و موتور خانه بدست آمده است. این تجهیزات و سیستم های گرمایشی باعث شده اند تا موتورخانه در ساختمان هایی که از شوفاژ و رادیاتور برای تامین گرما استفاده می کنند حذف شود. پکیج ها شباهت بسیار زیادی با آبگرمکن های دیواری داشته و پایه و اساس عملکرد آن با گرم کردن محیط با آب گرم پیاده سازی شده است. در واقع این تجهیزات، گرمای مورد نیاز شوفاژ و رادیاتورها و حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه را تامین می کند.

انواع پکیج

پکیج ها را می توان بر اساس فاکتورهای مختلف گروه بندی نمود که از مهم ترین آنها، نحوه قرار گیری و نصب این تجهیزات می باشد که بر همین اساس به دو گروه دسته بندی خواهند شد:

برای اطلاعات بیشتر درباره کولر گازی کلیک کنید .

پکیج زمینی

این گروه از سیستم های گرمایشی بر روی زمین قرار گرفته و انرژی مورد نیاز برای گرم شدن آب موجود در آنها، از برق، گاز یا ترکیبی از هر دو و همچنین در برخی از نمونه ها از گازوئیل تولید میشود. نکته بسیار مهم درباره پکیج های زمینی این است که مخزن آنها پر از آب گرم می باشد و پس از مصرف شدن، مجدد پر آب شده و دمای آن به دمای از قبل مشخص شده افزایش پیدا خواهد کرد.

پکیج - بانه کولرز

پکیج دیواری

همان طور که از نام این گروه مشخص است، این پکیج بر روی دیوار نصب میشود و شباهت بسیار زیادی با آبگرمکن های دیواری دارد. انرژی مورد نیز برای این گروه برق و گاز می باشد. مانند نوع زمینی، در این گروه از سیستم های گرمایشی از سنسور دود و آب گرم استفاده شده و با نصب دودکش گازهای سمی تولید شده در آنها از ساختمان به بیرون منتقل می شوند.

نکات مهم در انتخاب و خرید پکیج دیواری و زمینی

در خرید پکیج دیواری و زمینی لازم است فاکتورهای مختلفی مد نظر قرار گیرند تا بهترین نتیجه و خروجی از آن دریافت گردد. از جمله موارد و نکات مهم در انتخاب این سیستم های گرمایشی می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

  • این تجهیزات در اندازه و ابعاد و ظرفیت های متنوعی تولید و در بازار موجود می باشند. به همین دلیل لازم است با توجه به متراژ ساختمان و شرایط محیط گزینه های مناسب را انتخاب کنید.
  • پکیج های زمینی که دوگانه سوز بوده و با گازوئیل عمل می کنند را باید در بیرون ساختمان نصب کرد. در صورت عدم امکان قرار دادن این دستگاه در بیرون از ساختمان، حتما به نوع سوخت و تامین کننده انرژی توجه داشته باشید.
  • برای ساختمان هایی که بیش از 300 متر مربع زیر بنا دارند، بهتر است از سایر سیستم های گرمایی استفاده کنید، چون این تجهیزات دارای ظرفیت و قدرت و توان محدودی بوده و قادر به تامین انرژی مورد نیاز برای چنین محیط هایی نمی باشند.

محل نصب پکیج دیواری گازی

به همان اندازه که انتخاب برند و مارک و همچنین نوع این دستگاه  اهمیت دارد، نحوه نصب این تجهیزات نیز باید مورد توجه قرار گیرد. این مساله مخصوصا در این نوع دستگاه های دیواری اهمیت بسیار زیادی دارد و از مهم ترین نکاتی که لازم است در این زمینه به آن توجه داشت می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

  • به منظور افزایش طول عمر سیستم و همچنین حفظ مسائل ایمنی، نباید پکیج های دیواری را در بالای سماور و اجاق گاز نصب کرد.
  • فاصله این تجهیزات از دیوار جانبی، سطح و دیوار مقابل باید به ترتیب 15،  120 سانتی متر و یک متر باشد

قیمت پکیج

قیمت این دستگاه بر اساس چند فاکتور بسیار مهم محاسبه می گردد و در حالت کلی نمی توان نرخ مشخص و همیشگی را برای آنها معرفی نمود. نوع این دستگاه (دیواری و زمینی)، ظرفیت و اندازه مخزن، قابلیت های جانبی، نوع سوخت و تامین کننده انرژی و همچنین برند تولید کننده آن و نوسانات بازار ارز همگی بر قیمت تاثیر زیادی دارند.

پکیج - بانه کولرز

عملکرد پکیج در فصول مختلف سال

همان طور که اشاره شد، این دستگاه ها در واقع سیستم های گرمایشی می باشند و نباید آنها با سیستم های سرمایشی و گرمایشی اشتباه گرفت. در فصل تابستان عملکرد این سیستم ها به گونه ایست که به محض باز شدن شیر آب از حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه سنسورها کاهش دما را تشخیص داده و شعله دستگاه روشن شده و آب گرم وارد لوله ها میشود. این درحالیست که در فصل زمستان، علاوه بر تامین آب گرم برای سرویس بهداشتی و حمم و غیره، به تامین انرژی و گرمای مورد نیاز برای فن کوئل، شوفاژ و رادیاتور می پردازد.

سفارش خرید و گارانتی پکیج های دیواری و زمینی

با توجه به تقاضای زیاد در بازار برای خرید این نوع دستگاه زمینی و دیواری، برندهای معتبر و نامعتبر زیادی به طراحی و تولید این محصولات پرداخته اند. محصولات تولید شده توسط این برندها از نظر کیفیت، کارایی، میزان سر و صدا و همچنین قابلیت های جانبی آنها با هم متفاوت می باشند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای سفارش خرید این تجهیزات مراکز معتبر و شناخته شده را انتخاب کنید. مراکز معتبر و شناخته شده لیست کاملی از قابلیت ها و ویژگی های فنی این محصولات را ارائه داده و آسان تر از خریدهای حضوری می توانید نرخ و شرایط را با هم مقایسه کنید.

بانه کولر از جمله مراکز معتبر و شناخته شده در زمینه ارائه سیستم های سرمایشی و گرمایشی برندهای داخلی و خارجی می باشد که برای تمام محصولات خود مشخصات کامل و جامعی را ارائه داده است. همچنین لازم به ذکر است که تمام این دستگاه های  خریداری شده از این سامانه از امکان گارانتی و خدمات پس از فروش برخوردار می باشند.

  پکیج در لغت به معنای مجموعه و بسته از چند قابلیت و ویژگی می باشد و در سیستم های گرمایشی نیز به تجهیزاتی گفته میشود که از ترکیب آبگرمکن و موتور خانه بدست آمده است.

از انواع پکیج میتوان به پکیج دیواری و پکیج زمینی اشاره کرد .

قیمت پکیج بر اساس چند فاکتور بسیار مهم محاسبه می گردد و در حالت کلی نمی توان نرخ مشخص و همیشگی را برای آنها معرفی نمود. نوع پکیج (دیواری و زمینی)، ظرفیت و اندازه مخزن، قابلیت های جانبی، نوع سوخت و تامین کننده انرژی و همچنین برند تولید کننده آن و نوسانات بازار ارز همگی بر قیمت پکیج تاثیر زیادی دارند.

پکیج